Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG Mobile’da hafta sonu hileciler daha fazla oluyor

PUBG Mobile oyunu her sezon birbirinden güzel güncellemeler ile geliyor. Genel olarak silah kaplaması ve kıyafet üzerine baya bir çalışma yapılıyor. Ama nedense bir türlü hilecilere karşı çözüm bulunmuyor.

Artık hilesiz bir oyunu bitiremiyorsunuz. Siz istediğiniz kadar iyi oynayın, iyi silahlara sahip olun farketmiyor. Röntgen hilesi ve otomatik nişan hilesi yapanlar sizi çok rahat bir şekilde öldürebiliyor. Bizde PUBG Mobile oynadığımız için garip ama dikkatimizi çeken bir durumu anlatmak istedik.

Hafta içi ile hafta sonu arasında hileci sayılarında artış oluyor. Hafta içi oynadığımızda hilecilere çok fazla denk gelmiyoruz. Ama hafta sonu muhteşem derecede hileciler oluyor. Hafta sonu olduğu için yapımcı şirkette herhalde hile kontrolü yapanlar hafta sonu tatiline gittiği için yada sayılarını azalttıkları için kontrolleri gerektiği gibi yapamıyorlar.  Hafta içi hilecilere denk gelme olasılığı daha düşük olduğunu gördük.

Sizin düşünceniz?

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG 11.sezonda 1 hafta hilesiz geçti

PUBG Mobile oyunu 11.sezon geçtiğimiz günlerde başladı.

Her zaman olduğu gibi bu sezonda birbirinden farklı etkinlikler ile oyuncularını şaşırttı. Tabi PUBG oyuncuları etkinliklerden çok hilecilerin tamamen ortadan kalkmasını istemektedir. PUBG Mobile yapımcı şirketi Tencent, 11.sezon başladığında ilk bir hafta gayet başarılı bir şekilde hilecileri önlemeye başarmıştı.

Fakat yine özellikle 26 Ocak 2020 günü hileciler de büyük bir oranla artış olduğunu oynayanlar rahatlıkla gözlemeyebilir. Maalesef hile üreticileride her sezonda üretmiş oldukları hile programlarını güncelleyerek ve hatta geliştirerek piyasaya sürüyor.

Oyunda hile yapanlar ara sıra hilelerini aktif ederek kullandığı için uzun bir süre banlanmıyor. Hile yapıpta birçok silah kaplaması ve kıyafeti olan yani eski oyuncularda bulunuyor.

Hal böyle olunca hilecilerden dolayı PUBG’nin büyük bir kan kaybettiğini düşünüyoruz.  Hile yapanlar ne zevk alıyor diye düşünebilirsiniz. Ufak bir araştırma yaptığınızda hileciler AS yada Fatih seviyesine hile ile getirerek sattığını sosyal medyada gördük.

Popüler oyunda maalesef hileciler her zaman olacaktır.

Kategoriler
Genel

PUBG Mobile 11.sezon’da hileciler pek gözükmüyor

PUBG Mobile oyunu son yılların en favori online mobil savaş oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Teknoscrool.com olarak bizde mobil versiyona geldiğinde ilk kayıt olan oyuncular arasındayız. Hilecileri her sezon her oyunda rahatlıkla görebilirsiniz. Özellikle 9. ve 10.sezon’da hileci sayısı oldukça artmıştı. Öyle ki sosyal medyada hileden dolayı PUBG Mobile bırakanların sayısının oldukça fazla olduğunu görebilirsiniz.

PUBG Mobile yapımcı şirketi Tencent, hileciler ile savaşımız günün 24 saati devam ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 11.sezon başladı ve yeni eğlenceli haritalar, kıyafetler geldi. Tabi herkes bu yeniliklerin dışında hilecileri merak ediyordu.

Bizde uzun zamandır oynadığımız için hilecilerin sayısında 11.sezon azalma var gibi düşünüyoruz. Birçok oyun oynadık ve hileciye hiç denk gelmedik. Tencent ya güzel bir önlem aldı yada hileciler hilesini güncellemeye çalışıyor.

Hileciler hiçbir zaman bitmeyecek. Ama mümkün olduğunca hilecilerin sayısını azaltmak bile oyuncuları mutlu etmeye yetecektir.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG’de dürbünsüz metrelerce uzaktan vuran hileciler arttı

PUBG oyunu şüphesiz son yılların en popüler oyunu oldu. Bu kadar başarılı bir oyun maalesef hileciler tarafından gölgelenmektedir.

PUBG Mobile yapımcı şirketi Tencent elinden gelenin en iyisini yapmaya ve oyunculardan gelen hile raporlarını dikkate aldığını her zaman söylüyor.

Gel gelelim buna pek inanan olmuyor. Neden derseniz hileci olduğuna % 100 inandığınız oyuncuyu şikayet ediyorsunuz fakat hiç banlamıyor. Oyunda hileci tarafından ölen oyuncular hilecileri genel olarak izlemektedir. Yer bulma hilesi ve otomatik nişan alıp dürbünsüz vuran hilecilerin sayısı oldukça arttı.

Şansınız iyi giderse hileci takımdan birisi banlanıyor. Fakat nasıl oluyorsa diğer takım oyuncuları banlamıyor. Şirket olarak bir bak bu adamı banlıyorsun. Acaba diğer oyuncularda hile var mı diye bakmıyorsun. Ama güncellemeye gelince sonuna kadar farklılık yaratmaya çalışırken hilecileri önleyemeyen Tencent, istediği kadar farklı silah kapmaları ve kostümler versin. Hilecilerin çok olduğu ortama kimse para yatırmaz.

Hile yüzünden oyunu bırakanların sayısı oldukça fazla olduğuna eminiz. Hileciler önlenmezse oyun popülerliği gün geçtikçe düşecektir.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG kullanıcı şüpheli olarak işaretlendi

İlk çıktığı günden itibaren PUBG yapımcı şirketi Tencent, hilecilere karşı büyük savaş veriyor.

PUBG Mobile oyununa girdiğiniz zaman sol üst köşede BAN butonu göreceksiniz. Bu menü yeni geldi. BAN butonuna bastıktan sonra şikayet ettiğiniz oyuncular hakkında nasıl bir işlem yapıldığını görüyorsunuz. Ayrıca Ban kategorisine girdiğiniz zaman Tencent şirketi Banlama konusunda oldukça detaylı bilgiler verdiğini göreceksiniz. Hilecilere karşı baya bir gelişme sağladıklarını yazmışlar fakat bizce herhangi bir gelişme görmüyoruz. Her zaman olduğu gibi oyunda hileciler cirit atıyor. Her 10 oyunun 7’sinde sona kalan 10 kişiden hemen hepsi hileci.

Ayrıca hile yapanları bildirdiğiniz zaman ban kategorisinde ne işlem yapıldığını takip edebiliyorsunuz. Biz % 100 hileci olan kişiyi rapor etmemize rağmen “kullanıcı şüpheli olarak işaretlendi” kategorisine alındığını gördük. Hileciyi izledik ve yer bulma denilen Wallhack hilesi ile oyunu kazanan hileciyi rapor etmemize rağmen otomatik olarak cevap verildiğini gördük. Kısacası Tencent PUBG Mobile hile konusunda kendisini oldukça geliştirmesi gerekiyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG lobi hilesi

Artık sizden gelen mailleri sitemize eklemeye başladık. Bugün Ahmet isimli bir ziyaretçimiz bize bir yazı gönderdi ve ilginç geldiği için eklemek istedik.

PUBG Mobile oyununu uzun zamandır oynuyorum. Herkesin bildiği gibi hileciler çok fazla oyunda yer almaktadır. Fakat bugün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Arkadaşlarım ile lobi’de eşleşme yaparken bayrat attık ve bir oyuncu geldi. Gelen bu kişi selam verdikten sonra beni oyundan atamazsınız dedi. Oyun lideri ben olmama rağmen atamadım. Adam açıkca kendisi söyledi. Bende hile var ve ben çıkmazsam beni hiçbir şekilde atamazsın dedi. Hatta lobiye giren kişi bizleri oyundan attı. Sonuç olarak oyun içinde gelen hilecilerden bıkarken artık lobiye gelip alay etmeleri bizi çok üzdü. Bu kadar popüler ve güzel bir oyun sırf bu hileciler yüzünden çekilmez oldu. Yapımcı şirket inşallah bu sorunlara derhal çözüm bulur diyeceğim ama ilgilenmiyorlar.

Not: Maili gönderen kişinin sadece yazım hatalarını düzelttik elimizden geldiği kadar.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG hilesi üretenler Tencent çalışanlarından zeki olabilir

PUBG Mobile oyununa 16 Ekim 2019 günü büyük bir güncelleme geldi.

Güncelleme gelmeden önce oyuncular hileye karşıda bir güncelleme geleceğini düşünürken beklenen olmadı. Bu güncellemede ağır silah modu, harita düzeltmeleri v.s. v.s. öncelikle olan hile güncellemesi gelmedi.

Zaten oyunun görsel grafiği çok yüksek ve oyuncular beğeniyor. Her oyuncunun beklediği hilecileri engellemek olan Tencent şirketi duyarsızlığına devam ediyor. Hileciler her geçen gün artmaya devam ediyor.

Sadece Avrupa haritası değil, botların dolu olduğu Kuzey Amerika server’ında bile hileciler cirit atıyor. Genel olarak hilelerin çeşitleri hergeçen gün artıyor. Son zamanlarda hızlı hareket edenler çoğalmaya başladı. Çatışmaya girdiğinizde hileci rakipler ışınlanır derecesinde hızlı hareket edip sizi vuruyorlar.

Örneklendirme çok yaparız ama yap yap hep aynı. Sonuç olarak baktığımızda hileyi üretenler ve geliştirenler Tencent şirketi mühendislerinden ya daha zeki, yada Tencent şirketi bilerek hileye önlem almıyor. Varsa yoksa oyuncu banlamak ile uğraşıyor.

Yüzlerce kişiyi rapor ediyorsunuz ve PUBG yapımcı şirketi size göstermelik olarak bir cevap gönderiyor. Şikayet ettiğiniz kişi uzaklaştırılmıştır diye.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG Mobile hilecileri önlemenin en basit yöntemi

Her başarılı oyun gibi PUBG Mobile yapımcı şirketi Tencent hilecilere karşı büyük savaş vermektedir.

Çıktığı ilk günden itibaren hilecileri önlemek için çaba göstersede maalesef % 100 başarı sağlanmadı.

Youtube’da oyuncuların şikayetlerini dikkate alarak özen gösterek hile yapanları inceleyip banladıklarını açıkladı. Buna rağmen milyonlarca oyuncuyu tek tek incelemek oldukça zor. Hesabı banlanan hileciler yeniden hesap açıp tekrardan 10 dakika içinde oyuna girip tekrar hile yapabiliyor.

Teknoscrool.com olarak asıl merak ettiğimiz sorunun cevabı neden Facebook ve Google Play hesabı üzerinden oturum açmak yerine cep telefonu doğrulaması ile hesap açılmıyor. Cep telefonu ile oturum açıldığında oyuncu hile yapıyorsa cep telefonu numarası banlansın. Zırt pırt numara alınamayacağı için daha etkili bir hile önceleme yöntemi olacağını düşünüyoruz.

Tabi bu yöntemini biz düşündüysek Tencent firması çoktan düşünmüştür. Peki neden bu yöntemi kullanmıyorlar.

Bu konuda fikri olan varsa bize yorum yazabilirse çok memnun oluruz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Erangel haritasinda samanlıkta iğne aranıyor artık

PUBG Mobile oyununda son güncelleme sonrasında Erangel haritasında artık silah bulunmamasından dolayı oyuncular çok şikayetçi.

Önceki dönemlerde de zaten Erangel haritasında çok fazla silah bulunmuyordu. Artık sadece Erangel haritasında sadece belli başlı yerlerde çantalar doluyor. Bu yüzden dolayı uçaktaki 100 oyuncunun büyük bir kısmı buralara atlıyor. Tabi çatışma çok çabuk hızlı yaşandığı için geri kalan bölümler çatışmadan geçiyor. Taki alan küçülene kadar bu süreç böyle devam ediyor.

Zaten oyunda hileciler cirit atıyor. Bu hileciler hangi evde hangi silah olduğunu ekranda isimlerini gördüğü için zaten doğru dürüst zevk alamıyorsunuz.

Sonuç olarak baktığımızda PUBG yapımcı şirketi kullanıcıların oyun oynamasına yönelik yenilikler yapmıyor. Yada yapıyor biz farketmiyoruz. Oyun oynamalarına yönelik derken hilecilere karşı kalıcı bir önlem alınmıyor. Haritalar arasında dengesizlikler çok fazla. Örnek vermek gerekirse Sanhook haritasında silah sıkıntısı hiç yok. Ama PUBG şirketi görsellik konusunda oldukça yenilikler getiriyor.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG Mobile bu sezonda hayal kırıklığına uğrattı

PUBG Mobile’da 9.sezon güncellemesi yapıldı. Yeni sezona başlamadan önce oyun sizde 200 MB civarında güncelleme yapmanızı isteyecektir.

Birçok oyun tutkunu bu güncelleme ile hilecilere karşı bir nebze olsun düzeltme olur diye beklendi fakat herhangi bir hile güncellemesi olmadı.

Son zamanlarda oyuna girdiğiniz zaman uçağa binmeden önce metrelerce yukarı zıplayan, yerde yılan gibi sürünürek araba hızında gideni rahatlıkla görebilirsiniz. Zaten Wallhack hilesi ile adamların nerede olduğunu, hangi silahların hangi evde yada konteynır’da olduğunu bilenleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Genel olarak hileleri görenler hemen o oyundan çıkıp yeniden girmeyi tercih ediyor. Hilecilerle uğraşmak yerine temiz bir oyunu bulmak için kullanıcılar büyük sıkıntı çekiyor.

Hileci oyuncular genel olarak 3.tekil şahıs’ı seçmektedir. 1.tekil şahıs bölümünde hileci görmek çok zor diyebiliriz. İnanmazsanız deneyin görünüz. Biz birkaç saat denedik ve hileci denk gelmedi.