Çocuklarda topallama Geçici sinovit (eklem nezlesi) 24 gün sürdü

(eklem nezlesi)

Sizlere faydası olacak bir yazı paylaşmak istedik.Başımıza gelen çocuklarda topallama ile başlayan geçici sinovit yani eklem nezlesinin geçme sürecini yazmak istedik.

İlk olarak şunu söyleyelim bu hastalığın geçici olduğunu belirtelim.

Bir sabah kalktığımda 4 yaşındaki oğlumuzun sağ bacağını topallayarak yürüdüğünü fark ettik.Bu bizi çok korkkutmuştu.Eminim bu hastalığı yaşayanlar çok iyi anlar.Neyse hemen hastaneye götürdük, çocuk doktoru tam kan tahlili istedi.Kan sonuçlarında her şey normal çıktı.Bu geçici sinovitte genellikle kan sonuçları normal olarak gözüküyor fakat topallamaya devam ediyor.Doktor sonuçlara göre herhangi bir ilaç yada antibiyotik vermedi.Doktorun anlattığına göre geçici sinovitin en büyük sebeblerinden bir tanesi ise 1-2 hafta öncesinde çocuğun geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu bağlı olarak bu hastalık yaşanıyormuş.

Detaylı bir açıklama yaptığında da eklem yerlerinde karakol görevi gören yerler olduğunu ve bu geçici sinovit mikropları vucüdün yararlı bir organizması şekline girerek vucüdü kandırıyor ve eklem yerine tutunuyor.Buda çocuğun sekerek yürümesine neden oluyormuş.

Bu hastalık ile hiç yürüyemeyen bile olabiliyormuş.Bizde ise sadece çocuk sabahları kalktığında topallıyor sonra geçiyor.Akşama kadar koşuyor geziyor gece yatıyor sabah kalkıyor tekrar topallıyor.Bir kaç geçer dedik ve internette ne var ne yok araştırdık.İnternette yazdığına göre 10 gün sürebiliyormuş.Bizim 10 günü geçtiğinde tekrar doktora gittik.Bu sefer ultrason ve röntgen çektirdik bütün sonuçlar nomal çıktı. Ortapedi doktoru bu süreçte ateş düşürücü ilaçlar kullanmamızı söyledi.Antiboyotiğin bu hastalıkta işe yaramadığı ve beklemekten başka çare olmadığını iletti.

Biz bu süreçte ateş düşürücü ilaçlar kullandık ve tam 24 gün süren bir geçici sinovit ile karşılaştık.Bu hastalık tekrarlayabiliyormuş.İnşallah kimse yakalanmaz, yakalanırsada bir daha geçirmesinler.Çünkü bu süreç aileleri adeta yıkıyor.

Sonuç olarak adı üstünde geçici bir hastalık.Fakat en önemlisi bu hastalık başlamadan önce herhangi bir üst solunum yolu enfeksiyonu yada gribal enfeksiyonu geçirdi mi?

Eğer kafanızda takılan bir soru yada tedavi süreci hakkında sormak istedikleriniz olursa lütfen bize yorum olarak yazınız.Sizlere gerekli en iyi şekilde cevap vermeye çalışacağız.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

156 Yorum

 1. Pingback: Geçici sinovit kaç gün sürer sorusuna yanıt tam 21 gün sürdü

 2. Recep korkmaz

  25 Aralık 2015 at 22:42

  Sizinle telefonlasabilir miyiz aynı durum oğlum da da var çok endiseluyiz

 3. Teknoloji

  26 Aralık 2015 at 15:14

  Recep Bey ile iletişime geçilmiştir.

 4. Kürşat

  27 Ekim 2016 at 14:57

  Allah sizden razı olsun, aynı süreçten geçiyoruz 10 gün oldu, sabah uyandığında yarım saat topallıyor sonra normal gitmediğim hekim kalmadı

 5. Teknoloji

  27 Ekim 2016 at 21:14

  Kürşat bey ilerleyen günlerdeki sonucu bize bildirirseniz çok memnun oluruz.

 6. Ruhi

  15 Kasım 2016 at 14:54

  Ben ruhi ayni hastaliga oglumda yakalandi acile goturduk kan idrar ve radyolaji normal cikti sonra ozel hstanede ortapediye goturduk mr istedi ve mr da eklem etrafindaki sivi cogaldigini ve istirahat ve ağrı kesici ateş düşürücü (gunde 3 defa 1olcek) 2 hafta sonra tekrar mr istedi mr a gerek varmi ultraso la hastaligin bitip bitmedigi kontrol edilebilirmi

 7. Teknoloji

  15 Kasım 2016 at 15:42

  Ruhi bey geçmiş olsun.Panik yapmanıza gerek yok diyebilirim.Doktorunuz en iyisini bildiği için dediklerini yapınız.Hastalığınızın kaç gün süreceğini bize yorum yazarak iletirseniz çok memnun oluruz.

 8. halil

  23 Aralık 2016 at 11:22

  Ayni dert benim kizdada var. 2 hafta oldu gecmedi dediginiz gibi sabahlari genellikle agri oluyor.tahlilleri normal. ates agri sislik yok ortapediye goturdum mr cektirdik kalcada sıvı birikintisi var 2 haftadir ağrı kesici ateş düşürücü kullaniyoz.agrilari azaldi sabahlari biraz oluyo ama hala tam olarak gecmedi. psikolojimiz bozuldu resmen.

 9. Teknoloji

  24 Aralık 2016 at 13:57

  merhabalar halil bey,

  info@teknoscrool.com‘dan her türlü sorularınıza hemen yanıt verebiliriz.

 10. Kubilay

  10 Ocak 2017 at 13:28

  4 yaşında oğlum 5-6 gün kadar yüksek ateş problemi yaşadı ateşin 3. gününde şurup antibiyotiğin dozunun yetersizliğine karar verildi ve dozu arttırıldı. Ateşin geçmesini takibeden ilk günlerde ördek (penguen) gibi yürümeye başladı bir hafta sonrasında bariz topallama, gece uykudan uyanmalar yaşandı, sabah yere basmak kstemiyor ağrılarını söylüyor tüm gün topallıyor, öğlen uykusundan kalkınca yine ağrılarından bahsediyordu, çocuk doktorumuz bunun 7-10gün süreceğini ağrı olduğunda ağrı kesici ateş düşürücü şurup vermemizi söyledi ancak 12. gününde topallama geçmeyince çocuk doktorumuzun tavsiyesi ile ortopediye gittik, kan testi yapıldı Crp ve sedimentasyon yüksek wbc (normal çıktı) mutlaka mr yapılması istendi açıkçası mr da çocuk durmayacağı için narkoz gerekecekti 2-3 daha bekleyerek başka doktora gitmeye karar verdik (blr kaç radyolog tanıdığımız ultrasound ve röntgen yeterli mr’a gerek yok demişti) ataşehirde doç.dr ortopedist bir bey’e gittik öylede oldu röntgen temizçıktı, ultrasounda da eklemde bir sıvı birikmesi gözlemlenmedi, aslına bakılırsa ağrı kesici ağrı oldugunda değil düzenli kullanılsa tedavi gerceklesim simdiye iyilesecegi söylendi bir 10 gün ağrı kesici reçe etti 10 gün ve 1 ay sonra kontrol tavsiye ettti, gözlemlediğim aslında 12.günden sonra biraz ağrılar azmıştı ama topallama devam ediyordu, şuan 16+gündeyiz topallama ve ağrı devam 10 gün ilaç kullanımımız geçici sinovit veya bir tip artrit olarak teşhis konuldu. Benzer sorunu yaşayanlara umarım ışık tutar, topallama, gece ağrı ile uykudan uyanma, uyanınca ağrı varsa 7-10 gün geçirmeden bir oetopediste gidiniz, özellikle son bir hafta stresten hiç uyuyamadım, umarım sizlere fikir verebilmişimdir.(ilaç benim durumuma özgü bir ilaçtı kendi doktorunuzun önerisi olmadan bu ilacı kullanmayın cok daha ciddi bir problemi ağrı kesici ile maskelemiş olmayın, teşhis sonrası dogru ilaç kullanımı) Bu başlığı bulupta okumak zorunda kalan herkese büyük geçmiş olsun, hastalığımızın 3. haftasının bitiminde sizlere buradan güzel haberler yazabilmek dileğiyle.

 11. Teknoloji

  10 Ocak 2017 at 18:19

  Çok teşekkür ederiz Kubilay bey,

  Gelişmeleri bekliyoruz.Çok geçmiş olsun..

 12. Kubilay

  17 Ocak 2017 at 07:23

  4 yaşındaki oğlumun şuan topallamamasında 14 + 7. günündeyiz
  (İlk 14 gün – ağrı kesici sadece ağrı olduğunda akşam yatarken 1 kaşık verilmişti [Çocuk doktorunun önerisi ile])

  Son 7 günün ilk 3 günü 1,5 kaşık ağrı kesici ateş düşürücü 12 saatte bir verildi, geriye kalan günlerde 1 kaşık ağrı kesici 12saatte bire dönüldü. Ağrı kesici ateş düşürücü düzenli kullanmaya başlamamızın yaklaşık 3.günü (ama topallamamızın 14+3=17.günü) topallama %90 azaldı, hafif paytak yürümemiz kaldı, ağrı şikayeti günde birden çok kere iken, şuan ağır hareket yaptığında nadir bacağım ağrıyor diyor. Ancak bacakları halen güçsüz yere oturduğunda veya eğildiğinde halen geri kalkmakta güçlük çekiyor ancak zorlarsa bir şekilde kalkabiliyor. Bu arada dikkat çekici bir nokta kol ağrısı ve el ağrısı gibi gün içerisinde birden çok kere şikayetleri oluyor.(hatırlatmak gerekirse Röntgen ve ultrasonda birşey gözlemlenmemişti (sıvı birikimi vs.) geçici sinovit, artrit şüphesi ile ağrı kesici ateş düşürücü kullanımına ortopedist önerisi ile başlanmıştı.)

  Crp değerimiz 0,0-0,5 arasında olması gerekirken 1,36
  Sedimantasyon 1/2 saat 0-10 olması gerekirken 31
  Sedimantasyon 1 saat 0-20 olması gerekirken 87
  WBC 5,14-13,38 arasında olması gerekiyordu 10,02 ile bu aralık içerisindeydi.

  Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, çocuk yaş bilgisi ağrı kesici ateş düşürücüyü kaç gün ne doz ile kullandıklarını paylaşabilirler mi? (İlaç kullanımında iyileşme sürecinizi yine detaylı paylaşabilirseniz yol gösterici ve fikir verici olacaktır.)

  (Bu noktada 7-10 gün süren benzer sıkıntılarda ortopediste gidilmesi gerektiği ve doktor önerisi olmadan ilaç kullanılmaması gerektiğini önemle hatırlatmak isterim)

 13. Teknoloji

  17 Ocak 2017 at 10:56

  Çok geçmiş olsun kubilay bey. Hastalığınızın sürecini bizimle paylaşmanız çok güzel.Biz her sene bir kere gripten sonra kesin yakalanıyoruz.Artık doktorumuzda alıştığı için antibiyotik ile hemen geçiriyoruz.

 14. Kubilay

  17 Ocak 2017 at 11:48

  Mutlaka hastalıklar birbirinden farklıdır ancak henüz ibufen sorunumuzu %100 çözemedi ve gözlemlediğim süreç ortalamaların üzerinde, sizlerde kan değerleri, röntgen, ultrason sonuçları ne durumdaydı, kullandığınız ilaçlar (dozları) ve süreler hakkında bilgi verebilir misiniz? (İlaç ve durum tavsiyesini doktorum ile paylaşmak için danışıyorum)

 15. Teknoloji

  17 Ocak 2017 at 14:39

  Kubilay bey bizde ultrason,röntgen ve kan değerlerinde herhangi birşey çıkmıyor.Antibiyotik olarak sabit bir kullandığımız ilaç yok.Doktor o an boy ve kilosuna göre hafif bir antibiyotik yazıyor.

 16. Selin

  17 Ocak 2017 at 19:16

  Biz de iki hafta evvel büyük bir grip geçirdik. Acillerde sabahladık. Kızım 21 aylık. Hastalığımızın son günlerinde çok ağlamaya başladı ve arabasına koyduğumuzda susuyordu. Sonra anladık ki ayaklarını basmak istemiyor. Topallama değil, bir iki dk sonra yürümeyi bırakıp yere oturuyor. Bacakları halsiz gibi sanki öyle biri izlenim veriyor. 10 gün oldu, çocuk doktoru aynen geçici olabilir dedi ve ortopediste gitmemizi söyledi. Çocuk çok yıprandığı için bir hafta daha beklemek istiyoruz çünkü dra gitmekten psikolojisi bozuldu. Şişlik, morluk, ateş vb hiç bir başka emare yok. Peki sizler istirahat mi ettiriyorsunuz, yoksa yürütmeye mi çalışıyorsunuz? Masaj vb bacaklarına yapıyor musunuz? Acaba bugünlerde yaşadıklarımız aynı mikrop olabilir mi? Ortopedistleriniz benzer vakalarda artıştan bahsetti mi? Tşk

 17. Teknoloji

  17 Ocak 2017 at 20:33

  Selin hanım geçmiş olsun..

  Kesinlikle bir çocuk doktoruna gidin.Bu konular ihmale gelmez..Süreci bize devamlı bildirirseniz çok memnun oluruz.

 18. çiğdem

  18 Ocak 2017 at 13:07

  merhabalar oğlum 3 yaş 2 aylık 2 gündür birdenbire topallamaya ve bacağım ağrıyor demeye başladı.bugün önce çocuk doktoruna sonrada ortopediste götürdük.sağolsun ortopedistimiz sadece rontgen ve yürüyüşü öyle gösteriyor diyerek çocuğa perhiks tanısı koydu ve çocuğun bundan sonra aksayacağını söyledi.hemen o hastaneden başka bir hastaneye ortopediste gittik bu sefer bize geçici sinovit tanısı kondu ve geçeceği söylendi.ancak ben hala tedirginim ve ne yapacağımı bilemiyorum.burada yazılanları görünce olağan bir durum olduğunu anladım.umarım oğlumda biran evvel iyileşir….

 19. Teknoloji

  18 Ocak 2017 at 20:10

  Çok geçmiş olsun çiğdem hanım.İnşallah tez zamanda eski sağlığına kavuşur.

  Kış gelmesi ile farkettiyseniz birçok kişi bu konuda sıkıntılarını dile getirmektedir.Sizden oğlunuz hakkında gelişme sürecini bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

 20. Nursel

  19 Ocak 2017 at 15:38

  Merhaba benim kizim 17 aylik tam yilbasi sabahi kalktigimizda topallamaya basladigini farkettik.sag dizinde sislik vardi.hemen acile gittik bize de gecici snovit dediler.son bir ay oncesinde grip gecirmistik ona bagladilar.crpsi hafif yuksekti sonra normale indi .sonra 18 e cikti.bir cok dok tora gittik.tahlillerde hep gecici snovit dediler.en son bir doc.te gittik o da oyle dedi gecer gripten dedi .cocugum 18. Gununde hala topalliyor. Insallah benim kizim da iyilesir?

 21. Teknoloji

  19 Ocak 2017 at 17:51

  Geçmiş olsun nursel hanım,

  Süreci bize ara ara yazarsanız çok memnun oluruz.Sizin sadece sabahları mı sekiyor yoksa devamlı mı?

 22. Nursel

  24 Ocak 2017 at 20:48

  Biz 24. Gundeyiz hic duzelme olmadi ayagini sabah sert bi sekilde bi kasiyo hep aksama kadar oyle devam ediyo uykuda bazen rahatliyo gibi insallah duzeliriz

 23. Kubilay

  25 Ocak 2017 at 16:17

  Merhaba;

  Bizlerde şuan 24.+ günümüzdeyiz, topallama yerini sendelemeye bıraktı dün
  Prof Dr.’a gittik (daha önce gittiğimiz 4 doktorun 3’ünün hocası ve/veya son nokta gidilmesi gereken doktor olarak bize bildirdiği isimdi.)

  Geçici sinovit şuan için ön planda, röntgen ve ultrasoundata bir sıvı birikmesi vs gözlemlenmemişti.(15.gün önce fiziksel muayenede hareket kısıtı, ağrı ve sertleşme vardı.)

  Sedimantasyon 15 gün önceki kontrollerde 87’idi (50 üzeriyse üzerine yoğun düşülmesi işaret ediliyor.) hastalığımızın 4.haftasında 42’ye düştü.

  Crp 1,36’idi şuan 0,493 değerler bir miktar iyileşti ancak ibufen baskısı bırakıldığında ağrı olabiliyor diye ileri tetkikler yapılmak üzere Pro Dr.’a gittik, kendisi çok ilgili ve konusunda uzman.

  Topallamanın ve ağrının en yoğun olduğu zamanda 3.5-4 yaşındaki oğlum için çocuk doktorumuz ağrı olduğunda ağrı kesici ateş düşürücü demişti 15 gün bu şekilde kullandık, sonrasında ortopedist, ilk 3 gün 1,5 kaşık 12 saatte bir, sonra 7 gün 1 kaşık 12 saate bir ağrı kesici ateş düşürücü reçete etmişti, yine sorunlar bitmeyince son çare Özgür bey’i ziyaret ettik.

  Sorunumuzun 24.gününde Bey 1,5 kaşık ağrı kesici ateş düşürücü günde 4 kere şeklinde reçete etti (direk işaret etmese de ilk başlarda uygulanan dozun azlığından sürecin uzayabildiğini, şuan için geçici sinoviti düşündüğünü bildirdi.)

  *İlaç bilgilerimiz sadece mevcut tedaviyi karşılaştırmanız için, benzer sorunlar var ise mutlaka mutlaka doktora gidiniz, ağrı kesici ateş düşürücü ile sorunu hata ile baskılamayınız, özellike şişlik, ateş, döküntü olan hastalar mutlaka en kısa sürede imkanları var ise Özgür Bey’e (İstanbul Bahçelievler’de) veya bir çocuk ortopedistçisine konuyu iletmeli ve muayene olmalılar. (Panik olmayınız kötü ihtimalleri düşünmeyiniz ancak en kısa sürede kontrol ettiriniz, mümkün mertebe istirahat öneriliyor.)

  (Bilgi amaçlı ilaç dozu kullanım süresi ve çözüme ulaştığınız süreleri paylaşır mısınız? – ancak tekrar tekrar söylediğim gibi benzer sorunlarda lütfen burada gördüğünüz doz veya ilaçlar ile çözüm aramayınız.)

 24. Teknoloji

  25 Ocak 2017 at 19:29

  Kubilay bey hastalık sürecini bizimle paylaşmaya devam ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.Bu hastalığı anca yaşayanlar bilir ne olduğunu.Bu arada Kubilay bey yazınızın içinde bulunan ilaç ismi ve doktor ismini kaldırdığımızı belirteyim.Mecburen yapmak zorundayız.

  Benim oğlumun 24 gün sürdü.Son çare antibiyotik ile düzeldi.

 25. Kubilay

  26 Ocak 2017 at 15:24

  Ben sorunu yaşayanların, Çocuk Romatoloji Uzmanı ile görüşmelerini önemle öneririm.

 26. Kubilay

  26 Ocak 2017 at 15:49

  Benzer sorunu yaşayanlar çocuk romatoloji uzman’larından yardım alabilirler.

 27. nursel

  3 Şubat 2017 at 12:34

  arkadaslar biz 35.gunde istanbulda cocuk romatoloji prof beye gittik bize romatizma teshisi koydu emar tahlil yeni cikti insallah bugun tedavi hakkinda gorusmeye gitcez bizde crp hep normaldi o yuzden sakaryadaki doktorlar romatizma degildir dediler .bize vskit kaybettirdiler.boyle bisey basina gelen bence once cocuk romatolojiye gitmeli .vakit kaybetmemeli.suan ne bekliyor acikcasi bilkiyoz .rabbim cumle evlatlara sifa versin

 28. Selin

  3 Şubat 2017 at 23:04

  Biz de nörolojiye gittik. Testler istendi. Yanlış adreste miyiz acaba? Sizlerde nasıl teşhis konuldu, ilaç olarak ne verildi, rica etsem yazabilir misiniz? Tek fark, bizde şişlik olmadı hiç. Teşekkürler…

 29. Teknoloji

  4 Şubat 2017 at 09:38

  Çok geçmiş olsun Nursel hanım.ALLAH Şifa versin. Gelişmeleri bekliyoruz

 30. Teknoloji

  4 Şubat 2017 at 09:39

  Selin Hanım genellikle ilk olarak ortapedi bölümünden başlanıyor.

 31. Nursel

  4 Şubat 2017 at 17:37

  Merhaba arkadaslar bize romatizma teshisi koydu doktorumuz.ilerlemis dedi kortizonlu hap ve deri altina enjekte edilen igne verdi faydasi olup olmuyacagini gozlemliyecegiz dedi.Doktor hanim iyi bir cocuk profuna gidin bence o gerekeni yapar.sizinki norolojik te olabilir tabii. Ama bizim yaptigimiz gibi doktoro guvenip grip gecer demeyin .istanbuldaki yada ankaradaki proflar daha tecrubeli teshisinizi oralardakilerle bulabilirsiniz .cumlemize gecmis olsun rabbim evlatlarimiza sifa versin .?

 32. Teknoloji

  4 Şubat 2017 at 17:52

  Çok geçmiş olsun Nursel hanım,

  ALLAH yardımcınız olsun. Ara sıra keyfiniz iyi olduğunda gelişmelerden bahsederseniz çok memnun oluruz.Sizden de ALLAH razı olsun gelişmeleri bize yazdıkça birçok kişi daha bilinçli hale geliyor.

 33. Hulya

  4 Mart 2017 at 23:22

  Nursel hanim benim kizimda ayagi aksiyor gitmegim doktor kalmadi kan testi normal kirik yok cikik yok ama yururken aksiyor ve bacak ustunde hassas dokuda agri napacam sasirdim 10 gun oldu hala gecmedi

 34. Teknoloji

  5 Mart 2017 at 00:02

  Hülya hanım ilk olarak geçmiş olsun,

  Kızınız son 15 gün içinde grip tarzı hastalık geçirdi mi?

 35. Nursel

  6 Mart 2017 at 20:53

  Arkadaslar bizim sislik 2 ayi gecti baya indi ama hala tutukluk ve sislik var.bazen ayagi aciliyo igne ve kortizona devam ediyoruz rompatizma doktoruna devapm ediyoruz.bu hulya hanim ben sizin oncelikle cocuk romatizma doktoruna gitmenizi oneririm en azinda oyle bir ihtimali goz onunde bulundurmus olursunuz cocugunuza gerekirse bir an once tedaviye baslaamis olursunuz.cok gecmeden gidin baska doktorlarda oyalanmayin

 36. ilknur

  22 Mart 2017 at 08:11

  oğlum 15 gün kadar önce üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi.8 gün antibiyotik kullandık.rahatsızlığı geçti.ama 2,3 gündür ayaklarının altını kaşıyor sürekli.ayaklarının acıdığını söylüyor basmak istemiyor.bu sabah kalktığında da durum aynıydı.ayrıca yüzünün özellikle üst kısımlarına doğru hafif kırmızı benekler var.bir anlam veremedik.sık hastalanan bir çocuk değildir.oğlum 5,5 yaşında.ne yapacağımızı şaşırdık.yardımcı olursanız çok sevinirim

 37. Teknoloji

  22 Mart 2017 at 10:02

  İlknur hanım doktora danışmanızda fayda var. Ne desek sizi yanlış yönlendirmiş oluruz.

 38. Diğdem

  22 Mart 2017 at 21:50

  merhabalar
  Yiğenim sabah kalktığında yürüyemedi hiç 2-3 günde yürümeye basladı 1 hafta ateş düşürücü içtik şuan 18 günündeyiz ayagının üstüne tam basamıyo cocuk doktorumuz gecici sinovit dedi şuan beklemedeyiz ortopedi olarak önerceğiniz doktor varsa sevinirim.

 39. Zuhre

  2 Nisan 2017 at 21:58

  Benimde 5.bucuk yasinda oglum var bir hafta okdu aniden sag ayaginin ustune basmamaya basladi sanki ayak boyu uzamisti diger ayaginin yanina getiremiyordu cok aksamaya basladi cocuk dr ortapetistte gittik film ve kan tahlilinyapildi gecici sinavit uzerinde yogunlastilar yurumeye basladi ama dikkatli bakinca hala aksama var bugun birkac defa dizini ve uyluk kemiginin orasini gosterek agriyor dedi cok uzucu bir durim insallah butun cocuklar saglikla buyurler

 40. Teknoloji

  3 Nisan 2017 at 15:40

  Geçmiş olsun zuhre hanım;

  İlerleyen günlerde durumunuz hakkında bize bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz.Sizin gibi birçok kişi bu sayfayı takip etmektedir.

 41. Zuhre

  9 Nisan 2017 at 10:38

  7 gun sonra yurumeye basladi oglum bugun biranda yine sag bacaginin baldir kisminin yukarisini gosterek agriyor dedi ve basmamaya basladi 5 gundur yuruyor du neden biranda yine oldu anlamadik

 42. Gozde

  15 Nisan 2017 at 10:12

  Merhaba benim bebegim yasinda 3.gunu emekliyor emeklerken tek bacagini paralel suruyor acil cocuk diktoru gordu birsey demedi ortopedide kirik cikik yok dedi bir sonuc alamadik cok uzuluyoruz daha oncedden 1 ay kadar once bronsit kulat intihabi gecirdi dizini hic bukemiyor ne yapmaliyim

 43. Teknoloji

  15 Nisan 2017 at 14:36

  Gözde hanım geçmiş olsun,

  Size ne desek yanıtılcı olur.Doktorlardan başka hiç kimse size yardımcı olamaz.

 44. Zuhre

  17 Nisan 2017 at 13:39

  Bizi dr cocuk romotolag yonlendirdi antalyaya gittik emar cekildi kan tahlilleri yapildi ama daha sonuclar cikmadi ağrı kesici ateş düşürücü kullaniyoruz 3 hafta kullancaz sonra kontrol romatizmadan suphe duydular

 45. Teknoloji

  17 Nisan 2017 at 18:51

  Allah şifa ve kolaylık versin Zuhre hanım

 46. Sakine

  30 Ağustos 2017 at 11:47

  Merhaba oğlum 18 aylık.10aylık yürümeye başladı.Bir sıkıntı yoktu.Geçen Hafta el ayak hastalığı ardından Boğaz enfeksiyonu geçirdi.Daha iyileşmeden sağ bacağında yürürken değişiklik farkettik.çok hareketli olduğundan sürekli düştüğünden çıktı sandık.Ortopediye götürdük sağ kalçada aralık var 6 ay sonra kontrole getirin sesi.Baska doktora götürdük yine röntgen çekildi ve çıkık olmadığı söylendi.Ayrıca ağrı ya da hareketlerinde kısıtlanma da yok.geçirdiği enfeksiyondan olduğunu söyledi.3 hafta içinde geçmezse tekrar bakılacak hala aksayarak yürüyor.Çok endişeliyim.

 47. Teknoloji

  31 Ağustos 2017 at 11:07

  Geçmiş olsun Allah şifa versin.

 48. Emre

  30 Kasım 2017 at 12:32

  Merhabalar Emre ben
  Öncelikle bu hastalıkla uğraşan bütün hastalara geçmiş olsun ben bu konuda yanlız olduğumu sanıyodum ve gerçekten anne babayı son derece yıpratan karamsarlığa düşüren bi hastalık bu bizim mücadelemiz kızımızın üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetiyle başladı daha sonra 8-10 gün süren yüksek ateşle devam etti ki yüz bölgesi isilik gibi olmuştu artık fitil bile fayda etmiyordu hastanede yattık serumlarla ateş düşürülüyor akabinde yeniden yükseliyodu biz kırmızı benekleri isilik sanarken onlar meğer rubella hastalığının belirtisiymiş belki duymuşsunuzdur kontrolsüzce ülkemize alınan Suriye vatandaşlarından bulaşan bi kızamıkçık türü geçmeyen bir yüksek ateşi en büyük özelliği taburcu olduktan sonra geçici sinovitle tanıştık bu teşhisi koymalarıda çok kolay olmadı sol bacakta usg sonrası sıvı artışı olduğu tespit edildi yeniden hastane yatışı yürümede aksaklık biraz geçti bu sefer sağ bacakta aksaklık başladı fakat bu sefer sıvı (ödem) yoktu bu arada kızımız delik deşik tabi yapılmayan test tahlil kalmadı herşey tertemiz çıkıyo ama elimizde geceleri ağlayarak uyanan sabahları aynı şekilde bir çocuk var artık testlerden bi hastalık çıksın diye bakar olduk eşimle bilinmemezlik çok kötü bişey insanın içini kemiriyor resmen evladının o sizden medet umarak gözlerinize bakışı ağlaması ve sizin elinizden sadece bir ölçek şurup verip beklemekten başka bişey gelmemesi beni bi baba olarak çok yıprattı oturup ağlıyodum bende artık dr lar bile çaresiz bi tanı koyamıyorlar eşimde bende sağlıkçı olduğumuz için bütün kapıları çaldık çocuk dr çocuk ortopedisti özel bölgeden mi kaynaklanıyor diye kadın doğum pisikolojik mi yani kendimizi kurup kurup int bakıp bakıp bütün yolları denedik (hatta Anticor DNA gibi farklı testler yapıldı sonucu 20 günde çıkan testler o yaş grubu bebeklerin kullandığı ilaçlardan yan etki yaparak buna sebep olan ilaç var mı diye ilaçlara bakıldı son olarak Brusella testi bile yaptırdım belki etmen sütten bulaşmış olabilir mi diye inananlar var mı bilmem ama hoca bile gittik bir kere acile yetiştirirken ağlamaktan annesinin kucağında bayıldı bitkin düşmüştü Allah a yalvarmaktan başka bi çare kalmamıştı ki Kubilay beyinde bahsettiği Prof çocuk ramatolojisinde 1 numara olan Özgür hocama gittim benim o bitkin panik halimi aldı rahatlattı en azından şıp diye geçirmesede bizi beyin olarak hayata döndürdü yapılacak çok fazla biley olmadığını ağrı kesici ateş düşürücü kullanmaya devam etmemi KENDİLİĞİNDEN zamanla geçeceğini söledi Sakarya’da bir ortopedi dr da aynı şekilde zamanla geçeceğini hatta 2 3 kere daha tekrar edeceğini sölemişti evet geçti 3 ay oldu ve son 3 gündür kabus geri döndü aynı senaryoları yeniden yaşamaya başladık şimdi ilk olarak usg de ödem var mı yokmu ona baktıracam sonra çocuk ortopedisine randevu aldım yine o hocaya danışıp beklicez Galiba

 49. Teknoloji

  30 Kasım 2017 at 15:32

  Çok geçmiş olsun emre bey. sizi çok iyi anlıyorum.bizde her sene bir kere yaşıyoruz bu lanet olayı.gelişmelerden bizi haber ediniz.

 50. Emre

  2 Aralık 2017 at 05:08

  BEnim merak ettiğim bu hastalıkla mücadelede başka bi alternatif yokmu sadece şurup verip beklicez mi ne bilim sıcak veya soğuk kompres yapmak iyi gelir mi bu konuda bilgisi olan var mı

 51. Teknoloji

  2 Aralık 2017 at 13:18

  Doktor’a gitmeden hiç bir şey yapmayın emre bey

 52. Zuhre

  13 Aralık 2017 at 12:35

  Gecen yil benim oglumada olmustu dun aksam ayagim agriyor desi sonra gecti dedi yuruyusunde degisiklik yok ama bitmeyen bir yesil burun akintisi var okula basladigindan beri devam ediyor korkuyorum tedirginim yine yirumeme olacak diye Allah butun cocuklari korusun insallah…

 53. Teknoloji

  14 Aralık 2017 at 12:13

  Biz 3 senedir kışa girerken bir kere yaşıyoruz.

 54. aytac

  29 Aralık 2017 at 20:37

  Kizim 7 yasinda 2,gun normal yurumeye basladi,7,gun yine agriyor demeye basladi,hastalikta bazi ilaclar kullanildiktan sonrada cikabilir diyir,kizim astim ilaci kullaniyordu,ismi … ,bu ilacı kullanan varmiydi,bu hastalik oncesi el bileklerinde kirmizi agrili sislik olustu,bir hafta kadar once,bu ilacin yan etkilerindede bu var,eklem agrilari ve sislik kizarikliklar,bu ilactan asiri suphelendim,bu hastalik oncesi ilac kullanan varmi,varsa ne ilaci,ogrenebilirmiyim

 55. Teknoloji

  29 Aralık 2017 at 21:59

  Geçmiş olsun aytaç bey.

  Burada malesef size bu sorduğunuz soruları kimse cevaplayacak nitelikte değil.Bizim size tek önerimiz doktorunuza başvurmanız olacaktır.Geçici sinovit olduğunu doktorlar teşhis koyabilmektedir.

 56. Sertap

  18 Ocak 2018 at 23:13

  6 yaşındaki kızım 1.5 ay önce 3 gece bacağım ağrıyor diyerek uyandı daha sonra gece ağrısı yerini gündüz sol kalça ağrısına bıraktı bu arada boyu da uzadı büyüme ağrısı düşüncesi ile bekledik fakat son 15 gündür artık toplayarak yürümeye başladı basmaya korkar oldu ve en son 3 gün önce acil e gittik kalça röntgeni çekildi 3 farklı pozisyonda röntgen sonucunda bir şey görülmedi ve 2 hafta gozlemleyip geçmez ise daha sonra tekrar gelmemizi ve ileri tetkikleri yapılacağını söylediler beraberinde kilo kaybı da varmı diye sordular acayip bir endişe krizi içinde yaşıyorum şu anda kan tahlili yapılmadı ultrason çekilmedi röntgen yeterli bir tanı koyma yöntemi değilmiş kan tahlili olmazsa olmazlardan mı çok endişeliyim Rabbim evlatlarımızla sınamasın bizleri beklemeliyim bilemiyorum

 57. Teknoloji

  20 Ocak 2018 at 11:11

  Sertap hanım farklı bir yere gitmenizde fayda var.Ama telaş yapmanıza gerek yok.Son gelişmeleri bize bildirirseniz çok memnun oluruz.

 58. Dilek

  5 Şubat 2018 at 19:46

  Benim de oglum 4 yas 2 aylik. Cuma gecesi yuksek ates şikayeti ile hastaneye gittik serum verdiler. Cmt gayet iyiydi. Pazar uyandığımızda bacaklarının üzerinde duramadığını soyledi şok olduk tabi. Hic karşılaşmadığımız ve duymadığımız bir durumdu. Gun icinde oldukca açıldı. Uyuduk sabah yine ayni. Hemen dr muza gittik. Normal oldugunu ve gececegini soyledi. 5 gun 3 er doz 7.5 olcek ağrı kesici ateş düşürücü verdi. Insallah gecer. Yıpratıcı bir surec rabbim yardımcımız olsun.

 59. Dilek

  6 Şubat 2018 at 12:41

  Sertap hnm son durum nedir duzeldi mi kızımız?

 60. Ali

  11 Nisan 2018 at 13:52

  Pazartesi günü 3 yasındaki kızım aniden kalçasını dışa doğru çıkarıp sol bacağını topallayama başlattı. önce rol yapıyor sandım ama oyle degil.hemen özel bir hastahaneye götürdüm genel çocuk sağlıgına doktor tam kan sayımı ultrason istedi bişey çıkmadı ortopediye yönlendirdi röntgen çekti bisey çıkmadı dediği eklem nezlesi olmuş ağrı kesici ateş düşürücü şurup verdi 5 güne geçer dedi ama geçmedi ne yapmalıyım arkadaşlar.hala topallıyor ustune basamıyor beklemelımıyım yoksa başka hangi bölüme gitmeliyim bugun doktoru aradım bana universite hastahanesinde genel pediatri bölümüne gitmemi istedi bunu neden söyledi acaba yani ortepedi doktoru bekle diyor cocuk doktoru unıversite hastahanesine git diyor kafayı yıyecem ne yapmalıyım arkadaslar tecrubelerinizi lutfen paylasırmısınız

 61. Teknoloji

  14 Nisan 2018 at 19:50

  Merhabalar ali bey,

  Son durumunuz nasıl acaba? Genellikle eklem nezleri azcık uzun sürmektedir.

 62. Kubra

  15 Nisan 2018 at 23:49

  Merhaba suan 4 yasinda olan kizim 2 yasindayken bir sabah uyandi ve yuruyemiyordu dra goturduk gecici snovit denildi agri kesici verildi 3 gun kullandik duzeldi dr ilaci birakmamizi soyledi biraktik tekrar yuruyemedi 13 gun surdu bu surecte yapilmayan tahlil kalmadi. Gecti bir sure sonra tekrar tekrarladi baska tahliller yapildi losemiden romatizmadan falan suphelendiler pskolojimiz bozuldu. Simdi 2 senedir ara ara ozellikle ilkbahar ve sonbahara girerken 4 5 kez tekrar ediyor cok sık tekrarladigi icin snovit fikrinden vazgectiler ortapedi immunoloji romotoloji noroloji bolumleri gordu suan hala norolojide takipteyiz 2 kez eeg cekildi hersey temiz yuruyememeden baska bir belirtide yok ne sislik ne ates vs elimiz kolumuz baglandi ilac vermemiz yasak birseyin ustunu ortmesin diye cocuk agriyor diyor agliyor yuruyemiyor bizde belirsizlik icinde bekliyoruz. Fakat bize gecici snovit tekrar edebilir demediler birde bizden hic mr istemediler acaba bir mrla sonuca ulasmam dahami mumkun olurdu. Yani cocuk hastalandigida gun asiri kan vermeye gidiyoruz degerlerinde bir degisiklik varmi diye akdeniz atesinden busellaya butun hastaliklara bakildi ama yok. Hastanemiz bir universite hastanesi acaba baska bi yerde de sansimi denemeliyim 2 gundur yine yuruyemiyor cocugum

 63. Teknoloji

  15 Nisan 2018 at 23:56

  Kübra hanım büyük geçmiş olsun. Bizde her sene sonbahara girerken kesinlikle 1-2 kez yakalaniyoruz. Ağrı kesici veriyoruz sadece. Bence başka bir doktora götürün. Aynı yere takılı kalmayın.

 64. Kubra

  16 Nisan 2018 at 00:09

  Arastirsinlar diye universite hastanesine yonlendiriyorlar ali bey bizde 2 senedir universite hastanesindeyiz lakin bir sonuc alamadik. Yani tek bulgu yanina koycaklari 2 nci birsey ates kanda mikrop sislik kizariklik vs yoksa arastirilsin istiyorlar

 65. Kubra

  16 Nisan 2018 at 00:20

  Sag olun.Tek bir dr gormuyor bolum bolum gezdik ve muayeneler hep prof. Doc.yapti ama yok hic bir sonuc alamadik. 6 aydir olmuyordu cuma gununden beri yine perisaniz.ama yazdiklariniz biraz icimi rahatlatti yani artik heralde kimsede olmayan caresiz bir hastaliktayiz ve bizi nereye goturcegini bilmiyoruz diye dusunmeye baslamistim. Yazdiklariniz umut oldu.Baska hastanede de takip ettircem

 66. Teknoloji

  16 Nisan 2018 at 19:48

  Kübra hanım biz senelerdir çekiyoruz. Bir doktor bize 7 yaşına kadar tekrarlayabilir dedi. Benim size önerim kesinlikle başka doktorları deneyiniz. Ben şahsen üniversite hastanelerinden uzak duruyorum.

 67. Kubra

  17 Nisan 2018 at 00:30

  Bugun baska bir hastanede muayene yaptirdim dr bukadar zamandir bir suru sey yapilip bir mr istenmemesine cok sasirdi. Carsamba gunu tekrar goruscez 2016 dan beri olan tahlillerini gorup mr vercek. Beni uzen cocugumun hastaligi degildi adinin konulmamis olmamasiydi. Sizinle karsilasmam umut oldu bana.surecimizde gelisme oldukca paylasirim insallah.

 68. Teknoloji

  18 Nisan 2018 at 09:32

  Kübra hanım sürecinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Genellikle ziyaretçilerimiz hastalık sürecinde yazıyor. İyileştikten sonra yazmıyor. Bu şekilde olunca diğer araştıranlar için kesik bilgi verilmiş oluyor. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

 69. Zuhre

  24 Nisan 2018 at 15:54

  Uzun bir aradan sonra oglum 6 bucukn yasinda sabah biranda ayagim agridi dedi okula gittik sonra ogretmenine sordum iyi birsey yok demisti ben almaya gittigimde aksamaya basladi suanda eve aksiyor zipliyor ama yurumede aksama var cok korkuyorum insallah birsey olmaz

 70. Zuhre

  24 Nisan 2018 at 19:13

  Bir yil sonra tekrar bu sabah aniden yine sag bacak uyluk kemigini gostererek agriyor dedi vede aksama basladi yururken cok uzgunum insallah cabuk gecer

 71. Teknoloji

  24 Nisan 2018 at 19:45

  Geçmiş olsun Zuhre hanım,

  Rahat olun bir süre sonra geçer. Gelişmeleri bize yazarsanız çok memnun oluruz.

 72. Zuhre

  25 Nisan 2018 at 06:35

  Iki uc defa yasayanlar ayni bacakdami oldu

 73. Zuhre

  25 Nisan 2018 at 13:46

  Bugun dr gittik rotgen ceklidi kan tahlili yapildi sonuclarda bariz birsey cikmadi bir hafta ağrı kesici ateş düşürücü kullancaz so ra takipde olacak insallah gecer birdahada olmaz hicbir cocuga gozunun onunde aksayarak yurumesi insanin canini cok slklyor

 74. Serap

  25 Nisan 2018 at 21:09

  Öncelikle herkese çok geçmiş olsun benimde 4 yaşında oğlum 3 gün ateşli hastalıktan sonra birden yürümemeye başladı hemen hastaneye götürdük yapılan kan testinde ck değeri olması gerekenden 10 kat fazla çıktı ve 2 gün alınan her kanda bu yükseklik devam etti. Tabi bu arada oğlum 3 gün içinde yürümeye başladı tekrar 4 günde kan aldırdığımızda ck seviyesinde düşüş olmuştu fakat kontrol amaçlı 1,5 ay sonra tekrar kan alacaklarını ve kandaki ck değerine tekrar bakacaklarını söylediler benim sizlere sorum geçici sinovitte kandaki ck değerinde yükselme olurmu çok tedirginim lütfen acil cvp yazarsanız sevinirim

 75. Teknoloji

  26 Nisan 2018 at 10:51

  Serap hanım CK dediğiniz değer kas değeri mi? Tahlil kağıdında yazan değeri yazr mısınız (CK serum) mu

 76. Teknoloji

  26 Nisan 2018 at 10:53

  Zuhre hanım biz yıllardır aynı bacak oluyor

 77. Zuhre

  26 Nisan 2018 at 19:02

  Kac yasinda cocugunuz teknoloji

 78. Teknoloji

  26 Nisan 2018 at 19:15

  7 yaşında Zuhre hanım

 79. Zuhre

  26 Nisan 2018 at 23:04

  7 yasindan sonra olmazmis diye duydum ama bilemiyorum insallah olmasin hicbir cocuga boyle seyler

 80. Serap

  26 Nisan 2018 at 23:35

  Neutrophilenzal absolut kandaki kas enzim değeriymiş

 81. Teknoloji

  27 Nisan 2018 at 08:59

  İnşallah Zuhre hanım. Çocuklar bizim canımız

 82. Teknoloji

  27 Nisan 2018 at 08:59

  Serap hanım bizimde o değer yüksek çıkmıştı. Siz dedikten sonra baktım CK Serum yüksekmiş

 83. Ercan Demirel

  27 Nisan 2018 at 15:47

  Merhaba 5 yaşında oğlum 4 gündür sol ayağı topallıyor. Sırt üstü uzandığında ayağıyla her türlü hareketi yapabiliyor. Ama yürürken dizini kırmadan topallıyor.

  Üst solunum yolu enfeksiyonu geçirmedi.

  Günün 24 saati böyle.
  Ağrısı yok. Sadece dün kaval kemiği tutup ağrıyor dedi.

  Doktora götürdük bizi çok korkuttu. Böyle kalabilir dedi.
  Merhem verip haftaya gelin dedi.
  Burayı okudum ama kafam karıştı.
  Sizce ne olabilir

 84. Serap

  27 Nisan 2018 at 17:43

  Neutrophilenzal absolut yazıyor tahlil kağıdında

 85. Serap

  27 Nisan 2018 at 17:46

  Çok teşekkür ederim bugün kan aldılar tekrar ptesi sonuçlar çıkıcak hayırlısı inşallah beni çok korkuttular kas hastası olabilir diye inşallah temiz gelecek sonuçlar herkese acil şifalar

 86. Zuhre

  27 Nisan 2018 at 20:38

  Iki gun aksadi dun iyi yuruyordu bugun yine aksamaya basladi cok uzuluyorum ya ağrı kesici ateş düşürücüye devam ediyoruz

 87. Teknoloji

  28 Nisan 2018 at 11:20

  Zuhre hanım malesef bu süreç azcık uzun sürüyor.

 88. Teknoloji

  28 Nisan 2018 at 11:21

  Serap hanım nasıl bir kan aldılar. Sonuçlar aynı gün çıkar normalde. Farklı bir kan tahlili mi yapacaklar.

 89. Teknoloji

  28 Nisan 2018 at 11:21

  Demek ki farklı bir tahlil miş?

 90. Teknoloji

  28 Nisan 2018 at 11:23

  Merhabalar Ercan bey,

  Kesinlikle başka bir doktora götürün. Buradaki yorumlara göre de hareket etmeyiniz. Bizim tavsiyemiz tek bir doktora bağlı kalmayın. Bu arada yattığı yerden ayağını kırabiliyorsa ayaktayken yapmaması çok garip geldi. Acaba size oyun yapmıyor değil mi?

 91. Zuhre

  28 Nisan 2018 at 16:24

  Bu sorunu yasayan aileler cocuklariniza gun icinde kosma ziplama ayakda cok durma diyormusunuz benim oglum hareketli bir cocuk aksaya aksaya kosuyor ben de dinlense fazla hareket etmese diyorum ama cocuk durmuyor surekli ayakda

 92. Teknoloji

  28 Nisan 2018 at 19:07

  Zuhre Hanım tablet ve telefonda durdurmak zorunda kalıyoruz 🙂

 93. Zuhre

  28 Nisan 2018 at 21:37

  Peki hareket etmesi zararlimi acaba dr bana okula gonder dedi iki gun aksadi 3.gun aksama yokdu 4m gun okula gitti geldi aksama basladi bugunde aksama var ama herisini goruyor okula gondermeseydim diye dusundum pazartesi gosteri var dans etcekler cok tedirginim ileryecek diye cocukda gitmek istiyor

 94. Teknoloji

  28 Nisan 2018 at 21:54

  Zuhre hanım doktorda bize fazla kısıtlama yapmayın demişti. Ayrıca ben bu C ve D vitamini içeren takviye gıdalarında veriyorum. Faydası olacağını düşündüğüm için veriyorum. Belkide psikolojiktir.

 95. Hasret

  6 Mayıs 2018 at 21:40

  Bu sabah uyandığımda yaşadığım şoku ömrüm boyunca asla unutamam. 1,5 yaşındaki oğlum oturduğu yerden kalkamiyordu ben kaldırdığımda ise topallayarak yürüyordu.Bir yeri kırıldı sandım,Allah korusun felç geçiriyor falan sandım hemen acile gittik kan tahlili yaptılar sadece 1 ay içinde grip soğuk algınlığı gibi bir şey yaşayıp yaşamadığımızı sordular. 10 15 gün öncesine kadar sadece burun akıntısı vardı koyu yeşil renkte başkada hiç bir şeyi yoktu.onu söyledim.sonrasinda tahlillerimiz temiz çıktı ve sinovit adını ilk defa orda duydum. Çaresi olmayan bir hastalığa yakalandık gibi geldi yaşadığımız şoku anlatamam. 2 hafta beklememiz gerektiğini eğer geçmezse çocuk Dr. Götürmemizi söylediler. Eve geldim çılgınlar gibi ilk defa duyduğum bu kelimeyi netten araştırmaya başladım ve gördüm ki yalnız değiliz. En güzeli de çocuğumu sakat bırakan birşey değilmiş, geçiciymiş.sayfanızda yazılan yorumları okudukça adeta yüreğime su serpildi. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Hepimize çok geçmiş olsun Rabbim hiç bir evladımıza dermansız dert vermesin.

 96. Teknoloji

  7 Mayıs 2018 at 09:29

  ALLAH çaresiz hastalık vermesin hasret hanım.

  Bu hastalık çok şükür geçici. Direncini artıracak takviyeler vermenizi tavsiye ediyorum.

 97. Eda

  13 Mayıs 2018 at 03:27

  Merhabalar , 34 aylık bir oğlum var. 2 hafta önce sabah uyandığında topuğunun üstüne basamadı ve parmak ucunda yürüdü. Ben uyuştu herhalde geçer diye düşündüm lakin öylede oldu. 2-3 saat içinde geçti. Bu sabah uyandığında anne diye bağırdı ve yatakta öyle oturuyordu. Sadece anne tut diyordu. Yine aynı şey oldu. Sağ ayağının üstüne basamıyor. Gözlemledim şaka yapıyorsun bak yürüyorsun sen hadi yürü bakalım dedikçe hayır yürüyemiyor. Topuğunun üstüne basamıyor parmak ucunda topallıyor. Hastaneye acile gittik röntgen çekildi ve hiçbirşey çıkmadı. 10 gün dinlensin dendi ve ateş düşürücü ağrı kesici ilaç verildi. Şimdi uykuda kontrol ettim derin uykuda ve gerçekten acıyor bacağı . Sıcak havluyla kompres yaptım biraz masaj yaptım. Çok korkuyorum bana istanbulda dr tavsiye edermisiniz uyuyamıyorum üzüntümden pazartesi hemen götürmeliyim doktora? sıvı birikmesi röntgende görülebiliyormu bizi başlarından mı savdılar anlam veremiyorum ve durum canımı çok sıktı . En son 3 ay önce kadar hafif bir boğaz ve gribaş enfeksiyon geçirdi ama doktorumuz bize antibiyotik vermedi bitkisel bir iki şurupla durumu 15 gün içinde toparladık ama oğlum geçen sene 3 ay içinde 5 kere boğaz enfeksiyonu geçirmişti

 98. Teknoloji

  13 Mayıs 2018 at 10:17

  Eda hanım topuğun acıması geçici sinovitten çok farklıdır. Yüksek bir yerden atlayıp topuğunu acıtmış olabilir mi? Yada topuğun acıdığına emin misiniz?

  Sıvı birikmesi ultrason ile gözüküyor. Bence bir çocuk doktoruna gidip kan tahlili yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Bu aralar miyozit denilen bir hastalık var ve bu hastalık kan tahlili ile belli oluyor.

 99. Eda

  13 Mayıs 2018 at 12:28

  Hayır topuğu acımıyor . Sanırım kalçadan kasılıyor gibi bacağı gergin tutamıyor tam basamıyor. Neren acıyor dediğimde baldırını gösteriyor bacağını gerdiğimde bağırıyor. Yatarken hiçbirşey yok emekleyebiliyor dizlerinin üstündede duruyor ama ayağa kalkınca ayağını sakınıyor. Topallıyor . Eminim topuğunda birşey yok

 100. Teknoloji

  13 Mayıs 2018 at 17:23

  Eda hanım tekrar geçmiş olsun. Bizim size önerimiz kesinlikle bir çocuk ve ortopedi doktoruna gitmenizdir. Buradaki yorumları okuyarak etki altında kalmayınız.

 101. Eda

  17 Mayıs 2018 at 02:05

  14 mayısta geçti normal yürümeye başladı . Dün sabah yine uyandı ve yine yürüyemedi . Özel hastaneye götürdüm tekrar röntgen çekildi ve kan tahlili yapıldı hiçbirşey çıkmadı. Sadece biraz enfeksiyonu yüksek çıktı onu. İçinde antibiyotik verdi 1 hafta sonra tekrar gelin dedi. Ama içim rahat etmedi bugün baltalimanı kemik hastanesine götürdüm. Kalça rontgeni çekildi ve hiçbirşey yok dedi . Geçici sinovit olabilirmi dedim inşallah öyledir öyleyse geçer sıkıntı edilecek bi durum değil dedi. Diz kapağını açamıyor tam topallıyor sorun kalça ve dizkapağında sanırım çok korkunç birşey öyle topallaması beni çok geriyor. Ultrasonla baksak dedim , ultrasona gerek yok ben bu yaştaki bir çocuğun dizinden sıvı alınması taraftarı değilim bu sakıncalı bi durum dedi dr. Şimdi dolven ateş düşürücü kullanıyoruz. Ben anlamıyorum bu durumu canım çok sıkkın

 102. Eda

  17 Mayıs 2018 at 02:16

  Kubilay bey geçen sene kızında yaşamış bu problemi. Bahçelievler de özgür beye gitmişler acaba bizim drumuz özgür beymi soyadı kendisi mesleğini bıraktı. Keşke ulaşabilsek kendisine çok üzgünüm muhteşem bir doktordu . Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

 103. Teknoloji

  18 Mayıs 2018 at 09:33

  Eda hanım kendinizi bırakmayın. Ayrıca internetten devamlı bu hastalığı araştırmayınız. Daha çok etkilenirsiniz.

 104. Eda

  19 Mayıs 2018 at 01:21

  Haklısınız .. bizim çocuk doktorumuzda özgür beydi. Ama kubilay beyin bahsettiği özgür hoca romatoloji uzmanıymış. Çok zor randevu aldık . Çok yoğun belliki . Yarın sabah gidicez bakalım umarım bir teşhis koyar ve tez zamanda sağlığına kavuşur. Çok sican sıkıcı bir durum. Evlatlarımızdan uzak olsun. Sağlık çok mühim ?

 105. Teknoloji

  19 Mayıs 2018 at 11:42

  Eda hanım gelişmeleri bize bildirirseniz çok memnun oluruz. İnşallah güzel haberler alırsınız.

 106. Eda

  19 Mayıs 2018 at 16:11

  Çok teşekkür ederim öncelikle özgür hoca mükemmel bir hoca kesinlikle gidilmesi gereken bir doktor biz kendisine bayıldık. Romatizmal bir rahatsızlık olmadığını söyledi ağrı kesici ateş düşürücü verdi günde 6 saat arayla 1,5 ölçek pazartesi kontrole istedi eğer sonuç vermezse emar ve emg çekilecek. Kalçadan geliyor acı dedi dizinde ve ayağında bir problem görmediğini söyledi . Pazartesi belli olur sanırım.

 107. BAHAR

  21 Mayıs 2018 at 22:50

  Merhabalar. Benim oğlum da 6 yaşında. Akşam yattık bir sıkıntı yoktu. Sabah kalktık çocuğum bacağını açamıyordu. 2 saat kadar yuruyemedi. Daha sonra hafif hafif basmaya başladı. Hemen çocuk romatolojiye goturduk. Kan, idrar tahlili yapıldı ancak birşey çıkmadı. Teşhis de konulmadı. ağrı kesici ateş düşürücü içerikli bir ilaç verdi doktor günde 4 defa içirin dedi. Gelişme olursa yazacağım. Paylaşımlar için herkese teşekkürler.

 108. Teknoloji

  21 Mayıs 2018 at 23:17

  Çok geçmiş olsun Bahar hanım.

  Bu aralar mevsim geçişi olduğu için geçici sinovit şikayetleri artıyor. Oğlunuzda son zamanlar grip soğuk algınlığı geçirmişmiydi?

 109. bahar

  27 Mayıs 2018 at 20:10

  Oğlumdaki şikayetlerin artması üzerine başka bir doktora goturduk. Oğlumda karın ağrısı ve ateş de oldu. Doktor çocukluk çağı eklem romatizması dedi. İğne verdiler haftada bir kez vurulacakmış. Bir ağrı kesici antienflamatıar içerikli bir ilaç. Dizlerinde de şişlik var oğlumun. Artık hiç yürüyemiyor? 1 ay kadar önce boğaz enfeksiyonu geçirmişti oğlum. Zaten çok sık boğaz enfeksiyonu geçirdiğinden bademcikleri de alınmıştı. İlk defa böyle bir durumla karşılaştık. Tez vakitte geçer inşallah. Merak ettiğim bu geçici sinovit dediğiniz hastalıkta da ateş ve eklemlerde şişlik oluyormu?Herkese geçmiş olsun. Acil şiafalar rabbimden.

 110. Teknoloji

  28 Mayıs 2018 at 17:49

  Bahar hanım tekrar geçmiş olsun. Bizde şişlik yoktu. Fakat yorumlarda farklı şikayetlerin olduğunu göreceksiniz. Bizim size önerimiz bir profesöre götürmenizdir.

 111. Kubra

  31 Mayıs 2018 at 22:03

  Merhaba bahar hanım 2 senedir benim kizimda tek bulgu olarak yuruyememe var ara ara atak halinde cok bolum gezdim bizde sislik yoktu lakin sislik olmasi yada kizariklik teshis konulmasi acisindan onemli. Ihmal etmeden cocuk romotolojiye gorunun derim

 112. Kubra

  31 Mayıs 2018 at 22:12

  Bu arada biz baska bir hastaneye daha gitmistik en son surecin devaminda bizden metabolik tahliller istediler. Farkli bir noroloji dr u gordu fakat bu hastaligla ilgili bi sonuca yine varilamadi. Eeg si metabolik tahlilleri temiz ve romatizmal birseyde olmadigi icin cok endiselenmeyin dedi en kotu hastaliklar bunlarla alakali dedi. Kanda temiz mr i atak aninda cekersek daha dogru sonuc aliriz dedi saglikliyken birsey cikmazmis cunku atak halindeki yuruyememelerde mr in rontgenden farki yokmus. Birde fizik tedaviye yolladi kaba motor gelisiminin biraz yavas oldugu gozlemlendi sporla duzelebilirmis yuzme ve jimnastik gb lakin bu kaba motorun yuruyememe ataklariyla ilgisi yokmus eksta bisey cikti yani.gelismelerden haberdar edicem sizi teshisi konuldugunda da bilgilendiririm. Herkesin cocugu iyi olur insallah

 113. Teknoloji

  1 Haziran 2018 at 17:49

  Çok geçmiş olsun Kübra hanım.ALLAH şifa versin.

 114. BAHAR

  11 Haziran 2018 at 23:42

  Merhabalar. Oğlumda karın ağrısı, ateş ve eklemlerde şişlik birlikte olunca doktor Akdeniz ateşi(fmf) adında bir hastalıktan şuphelendi. Hala yürüyemiyoruz ancak en azından bacaklarını kaldırabiliyor.şimdi de el parmaklarında şişlikler başladı.fmf genetik testi temiz çıktı ancak yinede ilaca a başladık. Eklem şişlikleri ile ilgili de bir iğne vuruluyoruz haftada bir. Ayrıca vucudundaki enfeksiyon gozune de vurdu. Üveyit adında bir hastalık olduğu söylendi. Damla da başladık. Ankaradan takip eden varsa doktor ismi yazabilir mi. Gelişmelerden haberdar etmek istedim. Rabbimden tez vakitte şifalar herkese.

 115. Hamza

  14 Haziran 2018 at 13:03

  Iyi gunler.
  2 gun once cocugum(3.5) sabah kalkti topallamaya başladı.
  Hastaneye goturdum(devlet) kan tahlilleri iyi sorunyok, rontgende kasik bolgesinde uyumsuzluk gordugunu soyledi gaz da olabilir tam emin degilim orada o gaz değilse madde var dedi.
  15 sonra gel dedi bende bugun hastaneye goturdum kan da sorun yok rontgende bisey buldu bana kakasini rahat yapiyormu dedi doktor evet dedim oysaki yapamiyordu unuttum kabiz cocuk ozaman kasik bolgesinde madde var cocugun hemem arastirma hastanesine goturun o yuzden basamiyor olabilir dedi ayağına hocam beni aydinlatirsaniz sevinirim çocuğumu oyle gorunce icim yanıyor bundan 1 hafta oncede oldu bu birgun surmeden gecmisti.

 116. Teknoloji

  14 Haziran 2018 at 13:43

  Hamza bey ilk olarak geçmiş olsun.

  Bence direk olarak hastaneye gidiniz.Doktorların dediklerini araştırın.

 117. Zuhre

  21 Haziran 2018 at 12:01

  Bu sabah oglum ayaklarini havaya kaldirarak hizli hizli yuruyordu cit diye bir ses geldi ayni ayagi ayni yerden sag bacagin sonu uyluk kemigi sonra agriyor dedi simdilik yuruyusde degisiklik yok insallah birsey olmaz daha once iki defa oldu gecmisti ama surekli olmasida pertes diye bir hastaliga davetiye oluyormus insallah butun cocuklar saglikli mutlu ailesiyle olur.

 118. Teknoloji

  21 Haziran 2018 at 15:47

  Geçmiş olsun Zuhre hanım

 119. ercan demirel

  1 Temmuz 2018 at 21:23

  merhaba 28 nisan tarihinde yazmıştım. sonucu bildirmek için yazıyorum şimdi de

  beyin cerrahindan tutun da çeşit çeşit doktora götürdük. hiçbiri birşey bulamadı
  işin kötüsü bazı doktorlar bizi öyle korkuttu ki geceleri uyuyamadık, sabahlara kadar ağladık.
  neymiş efendim bu kesinlikle eklem sinoviti olamaz. o en fazla 1 hafta sürer. sizinki başka birşey. sakat kalma ihtimali var. üniversite hastanesine gidin orada ayrıntılı incelemleri lazım vs vs vs.birsürü şey söyledi. tabi bunların hepsi extra maliyete sebep oldu ayrıca. yaşadığımız üzüntüler de yanımıza kar kaldı.
  el kadar çocuk dile gelip baba bir daha yürüyemeyecek miyim bile dedi. tabi bunun verdiği üzüntü tarif edilemez.

  gelelim sonuca bizim problemimiz yaklaşık 2,5 ay sürdü.
  götürdüğümüz bir çocuk doktoru çocukta çok fazla demir eksikliği var dedi ve demir şurubu verdi. 1 ay ilaca devam ettik.
  bu süre içerisinde daha önceden kullanmış olduğu antibiyotiğin ve benimde bu olaya neden olduğunu düşündüğüm ilacın yan etkileri haliyle geçti

  çocuk kendi kendine iyileşti. şimdi herşey eskisi gibi normal. allaha şükürler olsun.

  buradan ailelere tavsiyem kendinizi, yiyip bitirmeyin. size kötü haber veren
  doktorlara asla güvenmeyin. o hastaneye de bir daha gitmeyin.

  benim çocuğum allaha şükür iyileşti. inşallah kısa sürede sizinkiler de iyileşir

 120. Teknoloji

  1 Temmuz 2018 at 23:26

  Ercan Bey tekrar geçmiş olsun. Bu arada üşenmeden bize geri bildirim göndermeniz çok güzel. Bu sayede sizin gibi diğer ziyaretçileride rahatlatacaksınız. Evladınızın sağlığına kavuştuğuna çok memnun olduk. İnşallah bir daha tekrarlamaz.

 121. İkizlerin annesi

  16 Temmuz 2018 at 00:36

  Merhaba benim 2011 doğumlu ikiz oğullarım var.Geçen sene ana okuluna giderken sabah okula gitmeleri için uyandırdığımda Metem yürümekte güçlük çekiyordu o gün okula ikisinide göndermedim ertesi sabah yine aynı şikayet daha fazlaydı doktora götürdük tahlil yapıldı tahliller normal sadece CK ve AST yüksek çıkıyordu serum takıldı değerlerin düşmesi için geçici sinovit denildi üç güne iyileşti ikinci dönem tekrarladı bu sefer ikisinde de oldu yine aynı süreç doktor norolojiye gönderrildik herhangi birsey çıkmadı norolojinin yapığı tahlilde… geçici sinovit ve serum…Sonra tayin dolayısıyla il değiştirdik 1. Sınıfa başladılar yine aynı süreç doktor geçici sinovit ve serum…Mete bu arada 2 yıl İçinde 4 defa yakalandı Mert ise iki defa her süreçte üç dört güne iyileştiler serum takildığı için sanırım…Mete en son bu hastalığa yakalandığını doktor hanıma rica ettim romatizma tahlili için ve bir hafta sonraki sonuçta romatizma pozitif çıktı…2 hafta önce ikiside sağlıklı ken tekrar yaptırayım dedim çünkü hasta olduklarında tahlil yanıltıcı oluyormuş ve sonuç ikisi içinde pozitif çıktı…Trabzon hastanesi çocuk romateleji bölümüne sevk edildiler…Gittik tahlil verdik öğleden sonra sonuç için gittiğimizde doktor bey birer tüp kan daha aldırdı ve norolijiye muayene olmaları gerektiğini söyledi her hangi birşey varmı dedik doktorda görünürde birseyler var dedi nöroloji görsün ve en son verdiğimiz tahlil sonucu 15 gün sonra cıkıyormuş temmuz un 30 un da tekrar gideceğiz o zaman profösörlede görüşürüz artık …Şimdi ise aklımda binbir türlü sorular iki tane daha çocuğum var onlarda hiç böyle birşey yaşamamıştım…Birde ara ara ağizlarının içinde iki yildan beri aft çıkıyordu…Busüreçte Rabbim bizlere ve çocuklarımıza kolaylık ve açil şifalar versin

 122. Teknoloji

  17 Temmuz 2018 at 14:22

  Çok geçmiş olsun. İçinizi rahat tutun. Gelişmeleri bize haber verirseniz seviniriz.

 123. Seda

  17 Temmuz 2018 at 21:58

  Merhaba, kızım 22 aylık 1 haftadır sağ ayağının üzerine basanıyor. Geçen hafta havuza gitmişti hamladı diye düşündük. Şuan endişeliyiz hala geçmedi kalça ultrason ve röntgen çekildi temiz çıktı ne yapmalıyım

 124. Teknoloji

  18 Temmuz 2018 at 20:37

  Seda hanım geçmiş olsun. Biz size burada bir tedavi yöntemi sunamayız. Ama çocuk doktoruna gidip kan tahlili yaptırmanızda fayda var.

 125. İkizlerin annesi

  3 Ağustos 2018 at 00:45

  30 Ağustos’ta araştırma hastanesine yine gittik şuanda her hangi bir sonuç çıkmadı ama tekrar kan tahlilleri bir tanesi Ankaraya gönderilecekmiş genetikte herhangi bir hastalık varmı diye bakılacakmış sonuç biraz geç cıkıyormuş birde Eylül 24 için EMG den gün verdiler…Gelişmeleri Eylül 24 ten sonra haber veririm inşallah

 126. Teknoloji

  3 Ağustos 2018 at 11:13

  Teşeşkkür ederiz. Sizlerden mutlu haberler bekliyoruz.

 127. Erkut

  4 Ağustos 2018 at 18:40

  Benimde kızım 4 gündür ayağını basamıyor, 2. Gününde biraz yürüdü o gün kolunda da halsizlik vardı. filmler kan tahlilleri herşey normal. Bir ortopedi doktoru geçici sinovit tanısı koydu. Ağrı kesici ateş düşürücü kullanıyoruz. Bekliyoruz iyileşmesini. Allah tüm hastalara acil şifa versin.

 128. Teknoloji

  5 Ağustos 2018 at 09:21

  Geçimiş olsun Erkut bey. İnşalla tez zamanda iyileşir kızınız. Gelişmelerden haber ederseniz çok memnun oluruz.

 129. Zeynep

  12 Ağustos 2018 at 09:04

  Merhaba..herkese geçmiş olsun..22 aylık oğlum yaklaşık 1 hafta önce sabah veya öğlen farketmiyor uykudan uyanınca sağ ayağını kasarak veya sürüyerek yürüyor..ortepediye götürdük geçici sinovit dedi ağrı kesici ateş düşürücü verdi 5 gün kullanıp gelin devam ederse dedi..ona göre mr çekeriz.tahlil ve röntgen temiz.ama hala uyanınca bir müddet aksıyor.ağrı ve şişlik yok.hareket kısıtlanması yok.salı tekrar götüeceğiz.dua edelim…çok değişik bir süreç

 130. Teknoloji

  12 Ağustos 2018 at 13:59

  Çok geçmiş olsun zeynep hanım. Gelişmelerden bizi haberdar ederseniz çok memnun oluruz.

 131. ERDİNÇ KOÇ

  13 Ağustos 2018 at 17:56

  merhaba. herkese cok geçmiş olsun kızım 5 yaşında dün sabah uyandığında ayagının üzerine basamadığını söyledi hemen acil doktora götürdüm cok canı yanıyodu belliydi.doktor biraz kontrol etikten sonra film ve kan testi yaptı ama herşey normal çıktı.biraz dinlensin ayağını yere basmasın dedi ve ilaç verdi.şimdi biraz biraz ayağını basabiliyor fakat şimdide kollarım ağrıyo diyo eklem yerleri bu neden olur.yardımcı olursanız sevinirim

 132. Teknoloji

  13 Ağustos 2018 at 18:11

  Geçmiş olsun Erdinç bey,

  Bizim size tavsiyemiz çocuk doktoruna gidiniz. Size daha net bilgiler verecektir. Diğer bir önerimiz ise bol bol su içirtin.

 133. Hülya

  27 Ağustos 2018 at 05:03

  Merhaba iyi günler oğlum 3 yaşında bu sabah bir şeyi yoktu ana öğleden sonra birden yürümemeye başladı ayakta dahi zor duruyor sol ayağının üstüne basamıyor aciyo diyo acile göturduk herşey normal diyip bi dilden verdiler napmaliyim çok panik olduk

 134. Teknoloji

  28 Ağustos 2018 at 11:00

  Hülya hanım acil doktorlardan ziyade çocuk doktorunuza gitmenizde fayda var. Doğru teşhisi çocuk doktoru koyacaktır.

 135. Zeynep

  1 Eylül 2018 at 03:01

  Merhaba yorumların çoğunu okudum benzeri bnm kizimdada var kızımin ateşi 39.9 hastaneye gittik kan değerleri 360 çıkmış yatış verdiler 2 hafta yattık ayağının üzerine basmaması hastanede doktor normal dedi geldikçe düzeldi sevindim ama eve geldik ayağının üzerine basamadi ikisine de biraz yürüttüm açıyo dedi yattı masaj yapıyorum isallh geçer 1 sınıfa baslicak nasıl olucak bilmiyorum

 136. Teknoloji

  1 Eylül 2018 at 11:34

  Geçmiş olsun zeynep hanım,

  Bence bir çocuk doktoruna götürünüz.

 137. Aydın

  2 Eylül 2018 at 06:17

  Slm kızım 18 aylık dün öğle uykusundan ilk defa ağlayarak uyandı ve topallıyordu annesi yataktan düştüğünü zannediyordu ancak röntgen de bir şey çıkmadı gece de ateşi olduğunu gördük ve hemen arştırmaya başladım ve bu yazıları gördüm Acaba bizimki de sinovit geçiriyor olabilirmi çok endişeli ve üzgünüz.

 138. Teknoloji

  2 Eylül 2018 at 10:14

  Bu sorunun cevabını en iyi doktor verebilir.

 139. Huri

  22 Eylül 2018 at 21:54

  Merhaba benim oğlum 5bucuk yaşında bir haftadır sol bacağında aksama var mr hariç bütün tahlileri yapıldı hepsi temiz cıktı aksaya basladıktan 5 gün sonra ateşlendi ve atesi düşmeyince kortuzon verildi ne garipki üç dört saat sonra aksama baris kesildi sizde bu ilaçtan kullandınızmı acaba

 140. Teknoloji

  23 Eylül 2018 at 12:50

  Hangi branştaki doktora gittiniz?

 141. Zühre

  25 Eylül 2018 at 09:06

  Gunaydınlar oğlum buyıl 1. Sınıfa başladı ikiyıl üstüste aynı aylarda sinovit oldu okul başladığından beri öğretmen hergün halısahaya götürüyor dün okuldan aldım aynı bacak ve aynı yeri gösterip ağrıyor dedi okula gitti aksayaarak kalça dışarda vaziyette çocuk zaten hareketli birde hergün maça götürünce acaba fazla hareketten yine sınovitni oldu bilmiyorum şuanda okulda ve benim aklım okulda

 142. Güneş

  28 Eylül 2018 at 16:43

  Merhaba 3 yaşındaki kızımda cumartesi birden bacak agrisi başladı iki gün sol bacakta devam etti dr kan desti istedi crp çok az yüksek çıktı.ortopedi sinovit dedi.iki gün geçti sonra sağ bacakta başladı .bu sabah yine iyi uyandı öğleden sonra sol bileğim diye başlamaya başladı .sinovit agrisi yer degistirirmi bu şekilde bir gün iyi ertesi gün tekrar basladimi sizlerdede lütfen yardım edin

 143. Teknoloji

  28 Eylül 2018 at 21:05

  İlk önce geçmiş olsun Güneş,

  Tecrübelerimize göre sinovit eklem bölümlerine yerleşebiliyor. Biz her sene maalesef geçiriyoruz. Farkettiyseniz bu zamanlarda geçici sinovit şikayet yorumları artmaktadır. Bizim size tavsiyemiz iyi bir çocuk doktoruna gidiniz. Sinovit durumlarında istirahat ve ağrı kesici ateş düşürücü şurup iyi gelmektedir. D harfi ile başlayan şurup.

 144. Zühre

  29 Eylül 2018 at 15:01

  Merhabalar oğlum okulda halısahaya gittiğinden buyana ağrı başladı devam ediyor ama hareket bol hopluyor zıplıyor sağ bacağının baldır kısmının ve bıleğinin ağrıdığını söyluyor hafif değişik yürüyor daha öncr 2 dafa oldu hep aynı bacakda oluyor inşallah çabuk gecer gider hastalıklar

 145. Teknoloji

  29 Eylül 2018 at 16:50

  Doktor’a gidip kontrol ettirmenizde fayda var Zühre hanım

 146. Zühre

  9 Ekim 2018 at 07:20

  Günaydınlar aksama durumu oğlumun 5 günden sonra normale döndü güzel yürüyordu dün öğretmenleri halısahaya götürmüş yine topun arkasında koşturmuş vurmuş topa aksama yine başladı ne yapcağımızı şaşırdık öğretmenle konuştuk ama yine götürüyor sabah gayet iyi yürüyen çoçuk şuanda bacağım ağrıyor diyor ve aksayarak
  rak yürüyor

 147. Teknoloji

  9 Ekim 2018 at 10:11

  Zühre hanım bence sizin durum ayak bileğinde burkulma olabilir. Ortopedi doktoruna gidip bir röntgen çektirin.

 148. Zühre

  9 Ekim 2018 at 12:11

  Sınovit olduğu yerler ağrıyor aynı cuma gün ortapedist baktı iyiydi aşırı zorlamadan da oluyormuş sinovit

 149. Teknoloji

  9 Ekim 2018 at 15:11

  Zühre hanım o zaman dinlendirin çocuğunuzu.

 150. Selen

  10 Ekim 2018 at 22:02

  3 yasindaki oglum sag ayak agrisiyla aglamaya basladi.Sabah cocuk dr ortapedi gordu ilac yazdilar.Oglum ilaclari kullanmadi ertesi gun diger ayagina el eklemlerine geldi agri kizariklik ve yanma da vardi.Simdi Hacettepede takip ediliyoruz.1hafta yattik bisey bulamadilar.

 151. Teknoloji

  11 Ekim 2018 at 22:11

  Selen hanım bizleride gelişmelerden haber ederseniz seviniriz.

  Çok geçmiş olsun.

 152. Kubra

  12 Ekim 2018 at 13:16

  Merhabalar herkeze çok çok geçmiş olsun bu hastalığı ilk tanisamam haziran ayında karsima çıktı 1 hafta kadar neden topalladigina anlam vermemistik cocuk doktoruna götürdük ve gribal enfeksiyon geçirdimi die sordu ama öyle fazla bir grip getirmemişti ateş durucu ağrı kesici ve alerji ilacı vermişti 5 gün kullan mistik geçmişti şimdi yine aynı şeyi yaşıyoruz ve aynı ilacı verdi topallama 4 gün olduktan sonra dr götürdük 4 gündür de ilaçlarımızi kullanıyoruz 8 gün oldu suan da aksama devam ediyor ama ilki kadar çok değil hizli yurudgunde ve koştuğun da daha belirgin oluyor topalladigi ama benim canımı çok sıkıyor arkadaşlar canı açmıyor ama o öyle yürüdükçe ven eriyorum kızımda hiç böyle şeyler rastlamadık 5 yaşında kızım oğlum ise 2 yasinda ama bir an evvel geçmesini istiyorum bu hastalık 10 15 gün sürüyor iyice ortadan kalması… Rabbim çocuklarımızı korusun rabbim bidaha yaştmasin

 153. Teknoloji

  12 Ekim 2018 at 17:54

  Geçmiş olsun Kübra hanım. Büyüdükçe bu hastalıktan uzaklaşıyorlar.

 154. Zühre

  31 Ekim 2018 at 09:42

  Yine ben dün oğlumu okuldan almaya gittim ayağım ağrıyor dedi yürüyüş hemen değişti aynı öncekiler gibi aynı bacak aynı yerler ve aksama artık çocuğa koşma oynama zıplama diyorum çok üzülüyorum sürwkli tekrar ediyor

 155. Teknoloji

  31 Ekim 2018 at 11:37

  Geçmiş olsun zühre hanım.
  Kış ayları geldiği için sürekli tekrarlıyor. Çocuğunuzun yaşı büyüdükçe bu hastalıkta bitecek. Şahsen bizim öyle oldu.

 156. Zühre

  31 Ekim 2018 at 14:16

  İnşallah ya buyıl 7 yaşını doldurdu 1. Sınıf 4 defa oldu okul başladığından buyana inşallah geçer gider birdahada uğramaz

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir