Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

web.telegram.org Türkçe yapma var mı?

WhatsApp’ın geçtiğimiz haftalarda gizlilik sözleşmesi değişikliği yapma kararından sonra binlerce kullanıcı Telegram uygulamasına geçmişti. Hatta telegram merkezi kullanıcı sayılarındaki artıştan sonra herkese bir ileti göndermişti.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telegram’da mesajları enter tuşu gönderme

Telegram uygulaması son zamanların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması oldu. Google Play Store sayfasına girdiğinizde de en üst sırada olduğunu göreceksiniz. Bu uygulamayı ilk yüklediğinizde mesaj yazmaya başlayınca enter tuşuna basıp gönderme işlemi pasif durumdadır. İşte bu yazımızda sizlere Telegram’da mesajlar enter tuşu ile nasıl direk gönderilir konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telegram’a katıldı bildirisini iptal etme

Telegram uygulamasına son günlerde oldukça büyük bir talep oluştu. Özellikle uzun süre WhatsApp kullanıp Telegram uygulamasına geçenler alışma süresi boyunca zorluk çekecektir. Telegram uygulamasını yükledikten sonra eğer rehberinizdeki bir kişi telegram’ı ilk kez yüklediğinde size “Telegram’a katıldı” mesajı gelecektir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telegram 500 milyon gibi inanılmaz rakama ulaştı

WhatsApp uygulamasının gizlilik sözleşmesinde yapacağı değişikliliği duyurduktan sonra birçok kişi uygulamasını silerek Telegram uygulamasına geçti.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telegram telefon numarası gizleme

WhatsApp uygulamasından Telegram uygulamasına geçenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Telegram uygulaması kullanıcılarına farklı özellikler sunmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telegram uygulamasını ingilizce kaldı! Türkçe’ye çevirme

WhatsApp uygulamasına gelen son gizlilik güncellemesi şartlarından sonra Telegram uygulamasına geçiş yapanların sayısı oldukça fazla oldu. Bu yazımızda sizlere Telegram uygulaması Türkçe’ye nasıl çevrilir konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

WhatsApp her geçen dakika kullanıcılarını kaybediyor

Popüler WhatsApp uygulaması gizlilik sözleşmelerinde yaptığı değişikliklerden sonra kullanıcılar alternatif uygulamalar aramaya başladı. Hatta birçok kişi şimdiden eşdeğer uygulamasını buldu.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Mac için Masaüstü Telegram Uygulaması

Mac kullananlar için hazırlanmış olan ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazırlanmış olan bir uygulamadır.

Telegram kullanıcıları dilerlerse, sohbet ve mesajlaşmayı, Mac bilgisayarlardan da yapabilirler.

Yazımızda, Telegram masaüstü uygulaması nedir ve hangi özellikleri barındırmaktadır anlatılmaktadır. Telegram uygulaması Dünya üzerinde 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip oldukça popüler bir uygulamadır.

Telegram ister mobil, isterseniz masaüstü uygulaması olsun tüm platformlardan erişebilmenizi sağlayan bir hizmettir. Buna göre mesajlarınız tüm platformlarda senkronize olarak görüntülenir. Yani mobil cihazdan gönderdiğiniz bir mesajı, masaüstü Telegram uygulamasından da anında görüntülersiniz.

Ayrıca Masaüstü Telegram, benzer mesajlaşma uygulamalarına göre en hızlı uygulama olduğunu iddia etmektedir.

Telegram uygulamasının diğer bir önemli ve güzel özelliği ise, medya ve dosyalarınızı göndermekle ilgili olarak herhangi bir sınır olmamasıdır. Buna göre tüm verilerinizi sınırsızca gönderip Telegram sunucularında barındırabilirsiniz. Bu şekilde kaybolmasını istemediğiniz tüm verilerinizi bu şekilde arşivleyebilirsiniz.

Masaüstü Telegram uygulaması ile güvenli bir şekilde iletişim de kurabilirsiniz. Telegram tüm mesajları 256-bit simetrik AES ve 2048-bir RSA şifreleme algoritması ile şifrelemektedir.

Telegram uygulamasında grup kurmak oldukça basittir ve kuracağınız grup katılımcıların sayısı ile ilgili olarak herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Telegram ile tüm dosya türlerini paylaşarak gönderebilirsiniz, ayrıca rutin olarak yapacağınız işlemler için belirli görevler için botlar bile oluşturabilirsiniz.

Bunların dışında ise, Telegram reklam göstermeden tamamen ücretsiz olarak sunulan bir uygulamadır. Eğer Mac kullanıyor ve Telegram uygulamasını da kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linkten uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Telegram uygulamasını çalıştıracağınız Mac bilgisayarın işletim sistemi sürümü ise, 10.8 veya üstü ve 64-bit desteğinin olması gerekmektedir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telegram neden yasaklanıyor?

Bugün teknoloji dünyasında yayınlanan bir haber kafaları karıştırdı.

Dünya genelinde 200 milyondan fazla kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram, Rusya tarafından engellendi. Telegram uygulaması ülkemizde popüler fakat WhatsApp kadar popüler olamadı. WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Telegram’ın Rusya tarafından neden engellendiği ise çok merak ediliyor. Tabi Rusya bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Ama birçok kişi az çok bilmektedir.

Anlık mesajlaşma uygulamaları hayatımızın önemli bir yerini kaplamaktadır. Kullanıcılar görüşmelerinin başkaları tarafından okunmasını istemez. İnternette yer alan yorumlara bakıldığında Telegram uygulamasının daha güvenli olduğu için ülkeler yasaklıyor deniliyor.

Telegram ve WhatsApp güvenirliliği konusunda yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyoruz.