Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG isim değiştirme kartı nasıl alınır ve kaç TL

PUBG Mobile oyununda genellikle ilk kayıt olduğunuzda nick kısmı çok önemsenmiyor. Oyuna yeni başladığınız için hoşunuza gider gitmez derken sıradan bir isim yazıp geçiliyor. Ama zaman ilerledikçe oyunda profesyonel oldukça isminizin duyulması için ya da isminizin akılda kalıcı olmasını istediğiniz zaman iş işten geçmiş oluyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG Mobile son güncelleme sonrası hoşumuza giden detay

PUBG Mobile ufak bir ara güncelleme yaptı. 13 Eylül 2021 günü yayınlamış olduğu güncellemeyi hemen telefona yükledik.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG Mobile Arena bölümüne düzenleme şart

PUBG Mobile oyunu her sezon kendini geliştirmeyi çok iyi biliyor. Yapımcı şirket Tencent oldukça başarılı bir şirket.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG bekleme alanındaki silah kullanma kulakları yırtıyor

PUBG Mobile oyununa gelen güncelleme sonrasında bazı değişiklikler kullanıcıların canını oldukça sıkmaktadır. Zaten uzun zamandır hilecilerden dolayı oyunun çok fazla tadı kalmamıştı. Yapımcı şirket Tencent, arada sırada ufak güncellemeler yaparak hileciler azaltmayı başarıyor. Fakat bir süre sonra ise tekrardan artışa geçiyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG Mobile çok fazla yer kaplamaya başladı

PUBG Mobile son güncelleme ile birçok yenilik getirdi. Fakat gelen yenilikler ile kullanıcılar problemler yaşamaya başladı.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG mobile hile konusunda otomatik nişanı engelleyemiyor

PUBG Mobile akıllı telefonlarda en çok oynanan oyun olduğunu herkes bilmektedir. Dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan bu oyun hilecilerden dolayı zorluk yaşamaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Düzeltilmesi lazım! PUBG Mobile oyun ışığı çok düşürüldü

PUBG Mobile oyununa geçtiğimiz haftalarda yeni yıl etkinliği geldi. Oyuna girdiğiniz zaman belli noktalarda buz kayalarının olduğu bölgelerde azcık fazla silah bulunuyor. Erangel haritasında zaten doğru dürüst bir silah bulunmazken böyle bir etkinlik yapıp fazla silah koymamalarını anlayamadık.

Ayrıca bu etkinlik kapsamında hava durumunu garip bir hale getirmişler. Gökyüzüne baktığınızda hortum gibi bir şekil görüyorsunuz. Tamam böyle bir kasvetli bir hava yaratmak istediniz. Neden oyunun ışık seviyesini düşürdünüz.

Bir güncelleme yapılırken kontrollerden geçmiyor mu? IPS LCD ekran kullanan oyuncuların ekran parlaklığı oldukça düştü. Oyuna girdiğinizde telefonunuzun ışığı sonuna kadar açmanıza rağmen hala oyun ışığı düşük kalıyor. AMOLED ekran kullanan oyuncuların oyun ışığı ne kadar düştü bilmiyoruz fakat IPS LCD ekranda oldukça düştü.

Bu yılbaşı etkinliği ne zaman biter bilmiyoruz fakat en kısa sürede oyun ışık miktarı düzeltilmesi gerekiyor.

 

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG Mobile’da nasıl seri oynanır?

PUBG Mobile’da oyunda birçok kişi seri oynayanlara denk gelmiştir. Siz düşman ile karşı karşıya kaldığınızda karşınızdaki kişi hem zıplayıp, hem yönünü çevirim aynı anda ateş edebiliyorsa bu oyuncu bilgisayar ile oynamaktadır. Aslında bu oyuncuların hepsi bilgisayar ile oynuyor demek yanlış olabilir. Yüzde 90 oranında bilgisayar ile oynamaktadırlar. Bilgisayar ile girenler eşleştirme atlatma hilesi yapmaktadır. Normal şartlarda PC ile giren oyuncuların emülatör grubunda oynaması gerekiyor. Lakin bu oyuncuların telefonlar ile oynayanların grubunda olmaları adaleti bozmaktadır.

Geriye kalan yüzde 10’luk grubun yüzde 5’i ise üç parmak oynamaktadır. 3 parmak ile oynamak oldukça zor ve alışması da oldukça uzun süren bir yöntemdir. 3 parmak ile oynamak istiyorsanız youtube’da bir sürü video bulunmaktadır.

Diğer kalan yüzde 5’lik kısım ise aşağıdaki sistemi kullanmaktadır.

Yukarıdaki sistem PC ile oynuyormuş rahatlığı sunmaktadır.  Normal oyunculara göre oldukça daha avantajlı duruma geçiyorsunuz. Nişan alma ve refleksler daha hızlı gerçekleşmektedir. Yukarıdaki sisteme 300 TL civarlarında para ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bluetooth eşleşmesi ile bu cihaz oyun tutkunları arasında oldukça popüler.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG’de botların sayısı arttı mı?

PUBG Mobile oyunu son zamanların en favori oyunu olduğu kesin. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da oldukça fazla hileci bulunuyor.

Şirket elinden geldiği kadar birşeyler yaptığını açıklasa da maalesef tam anlamıyla bitiremedi. Bizde uzun zamandır bu oyunu oynadığımız için hilecilerin sayısında artış olduğunda hemen anlıyoruz.

Fakat son zamanlarda dikkatimizi çeken başka bir durum var. Bir oyun içerisinde gerçek oyuncuların sayısı kadar botların olduğunu farketmeye başladık. Hatta ilk 10’a girdiğinizde karşınıza bot bile çıkabiliyor.

Bu kadar bot olmasının sebebi acaba oynayanların sayısında büyük bir düşüş mü var dedirtiyor. Artık hilecilerin sayısı o kadar çok arttı ki hile yapanlar kendi aralarında hilelerin güçlerini karşılaştırıyorlar. Düzgün oyuncular maalesef ilk 10 dakikada ölüyor.

PUBG oynayan ziyaretçilerimizin son zamanlarda botların sayısının artmasını farketti mi onu merak ediyoruz. Yoksa bize mi öyle geliyor.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG Mobile maç izleme kapatma

PUBG Mobile oyunu son yılların en çok tercih edilen online savaş oyunudur. Özellikle koronavirüs salgınından dolayı evde kalanlar PUBG Mobile oyununu tercih ediyor. Bu yazımızda sizlere PUBG misafir izleyici modu nasıl kapatılır konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Siz PUBG oynarken oyun arkadaşlarınız sizin oyununuza girip sizin maçını ve kimlerle oynadığınızı görebilmektedir. Bazı kişiler bu maç izleme özelliğini normal olarak kapatmak isteyebilmektedir. Bu PUBG maç izleme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

PUBG Mobile maç izleme kapatma adımları

İlk olarak oyuna giriş yapın ve lobiye geçiniz.

Daha sonra “Ayarlar” sekmesine basınız.

Bu bölüme giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi butonu bulmanız gerekmektedir.

Yukarıda gördüğünüz gibi “İzleyicilere izin ver” butonunu kapatmanız yeterli olacaktır. Bu butonu kapattık sonra arkadaşlarınıza isminizin yanında maçı izle butonu kapalı olacaktır.