Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Çok Popüler soru: Instagram’dan Nasıl Video İndirilir?

Günümüzde birçok kullanıcının fotoğraflarını, videolarını, anlık hikayelerini paylaştığı sosyal medya platformu olan Instagram’da zaman geçirirken karşınıza çıkan videoları veya fotoğrafları indirmek isteyebilirsiniz.

Uygulama üzerinde maalesef videoları, fotoğrafları indirmek için herhangi bir seçenek bulunmadığından dolayı birçok kullanıcı şikayetçi. Böylesine popüler ve fazlasıyla aktif kullanıcıya sahip olan bir şirketin uzun zamandır uygulamaya böyle bir yenilik-kolaylık getirmemiş olması şaşırtıcı.

Ancak birkaç basit internet sitesi ve Android- iOS uygulaması yardımı ile bahsi geçen platformdan video ve fotoğrafları cihazlara kaydetmek mümkün.

InsTake Downloader Uygulaması ile Telefon ve Tablete Video İndirme

InsTake Downloader uygulaması Android ve iOS işletim sistemlerinde bulunan, Instagram’dan fotoğraf ve video indirme uygulamasıdır. Kullanımı Downloadgram sitesine nazaran daha pratik bir uygulamadır. Android kullanıcıları Google Play Store’da, Apple kullanıcıları ise AppStore’da InsTake uygulamasını bulabilirler. Uygulamanın kullanımı, uygulamanın ana ekranında gayet açık ve net bir şekilde görseller ile anlatılmaktadır.

Instake Downloader Nasıl Kullanılır?

İndirmek istediğiniz fotoğrafın veya videonun sağ üst kısmında bulunan üç noktaya bastığınızda karşınıza çıkan ekrandaki ‘bağlantıyı paylaş’ ibaresine basıp telefonunuza indirmiş olduğunuz InsTake Downloader uygulamasını seçmeniz yeterli. Bu işlemden sonra seçtiğiniz fotoğraf veya video otomatik olarak cihazınıza indirilecektir.

Downloadgram Sitesi ile Instagram’dan Video İndirme

Downloadgram, Instagram üyelerinin cihazlarına video ve fotoğraf indirmek için kullandığı, kullanımı kolay, sade bir tasarıma sahip internet sitesidir. Downloadgram sitesi sayesinde ister cep telefonundan, ister tabletten, ister bilgisayardan internet erişiminin olduğu her yerden basit bir şekilde istediğiniz hesabın, istediğiniz profilin paylaşmış olduğu görseli cihazınıza indirmek mümkün.

Downloadgram Nasıl Kullanılır?

İlk olarak yapmanız gereken işlem; indirmek istediğiniz videonun veya fotoğrafın linkini kopyalamak. Mobilden linki kopyalamak için, indirmek istediğiniz görselin sağ üst kısmında bulunan üç noktaya basıp ‘bağlantıyı kopyala’ butonuna basmanız yeterli. Daha sonrasında ise kopyası alınan linki kullanmak ve indirme işlemi yapmak için https://downloadgram.com sitesine giriş yapmalısınız.

Siteye giriş yapıldığında karşınıza çıkan boş bara, kopyalanan linki yapıştırmalısınız. Linki siteye kopyaladıktan sonra yapılması gereken tek işlem Download butonuna basmaktır. Download butonuna basıp birkaç saniye bekledikten sonra sayfanın alt kısmında yeşil temalı Download Video seçeneği karşınıza çıkacaktır. Belirtilen butona tıkladıktan sonra indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır ve internetinizin hızına paralel olarak 10 saniye ile 1 dakika içerisinde video-fotoğraf cihazınıza kaydedilmiş olacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Instagram Hikâyeleri Nasıl İndirilir?

Instagram hikâye indirme, Android, IOS ve bilgisayar üzerinden farklı farklı yöntemlerle yapılan bir işlemdir. Android ve IOS’da kullanılan uygulamalar kısa süre içerisinde videoları indirmenize yardımcı olurken, bilgisayarda da kullanılan tarayıcı eklentileri Instagram hikâyelerini anında kaydederler. Öncelikle Android için Instagram hikâye programıyla başlayalım.

Instagram Hikâye İndirme Android

Instagram storylerinin Android platformunda indirilebilmesi adına “Story Saver” uygulaması sıklıkla kullanılır. Uygulamanın kullanımı çok basitken, işlevselliğinin ise tam not aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Instagram storylerindeki fotoğraf, Boomerag ve video gibi birçok formatı indirebilen bu uygulama, çoğu Android sürümüyle de uygun bir şekilde çalışır.

Öncelikle Play Store üzerinden uygulamayı indirmeniz ve ardından Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Story Saver uygulaması içerisinden hesabınıza giriş yapmanız durumunda, hikâye paylaşan arkadaşlarınızın listesi karşınıza çıkacaktır. Herhangi bir arkadaşınızın hikâyesine tıklayarak Instagram hikâye indirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınıza inen storyler, galeri içerisinde “Story Saver” klasöründe listelenirler.

Instagram Hikâye İndirme IOS

Instagram hikaye indirme IOS platformunda da tıpkı Android platformunda olduğu bu işlemi kolaylaştıran bir uygulama sayesinde gerçekleşir. “Repost Stories” uygulaması, bu konuda size yardımcı olurken, aynı zamanda başka kişilerin hikâyelerini de kendi hikâyeniz olarak paylaşmanızı sağlar.

Uygulamayı App Store’den indirmenizin ardından, tıpkı Android Story Saver programında olduğu gibi Instagram hesabınıza erişim sağlamalısınız. Ardından takip ettiğiniz kişilerin hikâyeleri uygulama ekranında listelenecektir. Herhangi bir kişiye tıklamanızın ardından ise o kişinin gün içerisinde paylaşmış olduğu hikâyeleri alt alta görebileceksiniz. Hikâyelerden herhangi birine tıklayarak, alt kısımda yer alan “Repost” yazısının altında bulunan oklara tıklamanız halinde video galerinize çok kısa bir süre içerisinde indirilecektir. Bu sayede IOS cihazınıza Instagram hikâyelerinizi kolaylıkla kayededebilirsiniz.

Instagram Hikâye İndirme PC

Instagram hikaye indirme genel olarak mobil cihazlarda yapılmak istenen bir işlem olsa da bilgisayarda da bu tür indirme işlemlerine ihtiyaç duyulur. Bilgisayara Instagram hikâyelerini indirmek için öncelikle Chrome tarayıcı uygulamasını kullanıyor olmanız gerekir. Chrome Mağazası üzerinde sunulan eklentiler içerisinde Chrome IG Story eklentisinin tarayıcınıza kurduktan sonra Instagram hikâyelerini bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Eklentiyi kurmanızın ardından, mobil platformda olduğu gibi takip ettiğiniz kişilerin hikâyeleri karşınıza çıkacaktır. Bu hikâyelerden herhangi birinin üzerine gelerek, sağ tuşu tıklayıp “kaydet” seçeneğine basarsanız, hikaye bilgisayarınıza çok kısa bir sürede iner.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Instagram’da Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Her geçen gün İnstagram yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor, bu yeniliklerden birisi de sessize alma özelliği.

Bu yazıda İnstagram sessize alma özelliği hakkında bilmeniz gerekenleri yazacağız.

İnstagram Sessize Alma Özelliği Nedir?

Herkesin başına geldiği gibi, İnstagram’da da bazı kullanıcıları takip etsek te paylaşımlarını görmek istemeyebiliriz. Facebook’ta bulunan bu özelliğe benzer olan sessize alma özelliği bu şekilde çalışır.
Buna göre paylaşımlarını görmek istemediğimiz kişileri takipten çıkartmadan da sadece paylaşımlarını görmeyi engelleyerek sessize alabiliriz. Bu şekilde istemediğimiz paylaşımları da bu şekilde görmemiş oluruz.

Instagram’da Sessize Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram’da sessize alma özelliğini kullanmak oldukça kolay ve basittir. Sadece kişinin profil sayfasında yapacağımı küçük bir ayar ile kişinin gönderilerini sessize alabiliriz.

İnstagram’da sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasına gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki ikonun altından ‘Sessize Al’ seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

Bu işlem sonrasında, sessize alınan kullanıcıların paylaşımları haber akışınızda görünmez.

Birçok kullanıcının merak ettiği bir konuda karşı taraf bu işlemi yaptığımızı bilecek mi? Bu sorunun cevabı Hayır! Sessize almış olduğunu kullanıcı için karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmez ve karşı taraf gönderilerinin sessize alındığını da bilmez.

Sesszie Alma Hikâyelerde de Geçerli mi?

Evet, bir kullanıcıyı sessize aldığınızda hikâyesinde yaptığı güncellemelerde sessize alınmış olur ve tarafınızdan görünmez. Ancak bu durum için bir istisna söz konusudur, eğer sessize almış olduğunu kişi, hikâyesinde sizi etiketlemiş ise, bu durumda bir bildirim alırsınız.

Bende Sessize alma özelliği yok diye merak ediyorsanız, İnstagram bu özelliği kademeli olarak devreye soktuğunda söyleyebiliriz. Buna göre yakın zamanda sizde bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Instagram Fotoğraflarına Müzik Ekleme

Her geçen gün yeni bir özellik ile yeni paylaşımlar yapmanıza olanak sağlayan İnstagram’da, resimlerinizin altına bir müzik ekleyerek, daha etkileyici paylaşımlar yapabilirsiniz.

İnstagram’da, bu tarz paylaşımlar yapmak isterseniz, kullanabileceğiniz bazı araçlar bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edilen ve kullanılan, basit bir uygulamayı sizlere tanıtacağız.

Paylaşımlarınıza müzik eklemek isterseniz, bu işlemi gerçekleştirmede işinize yarayacak olan uygulamanın ismi ise, Flipagram, bu uygulama ile oldukça etkileyici paylaşımlar yapabileceksiniz.

Flipagram Ne İşe Yarar?

Müzik ekleme yanında; takipçileriniz ile paylaşabilmeniz için 15 saniyelik videolar oluşturmanızı sağlayan bir uygulamadır. Flipagram uygulamasına hem Apple Store ya da Google Play Store’dan ulaşabilirsiniz. Flipagram uygulamasını ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Şimdi İnstagram’da resimlerinize müzik eklemek için kullanacağınız bir uygulama olan, “Flipagram” da uygulamanız gereken işlemler nedir anlatalım. İlk adımda gerekli olan

 • Flipagram uygulamasını telefon ya da tabletinize kurmanız.
 • Bu uygula maile tek bir fotoğrafınıza müzik ekleyebilecek ayrıca istediğiniz sayıda fotoğrafınızı kullanarak bunlardan slayt şeklinde video oluşturabileceksiniz. Uygulamayı ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.
 • Uygulamamızı cihazınıza kurduktan sonra uygulamalar sayfasında yer alan kısa yol ikonuna tıklayarak açınız.
 • Flipagram açıldıktan sonra karşınıza çıkan “Facebook ile devam et” seçeneğini ya da e-postayla hesap oluşturarak devam etme seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Facebookta bulunan fotoğraflarınızı kullanarak bu işlemi yapmak isterseniz doğrudan “Facebook ile devam et” kısmı işinizi kolaylaştıracaktır.

Facebook ile giriş yap bölümünde “İsminiz Olarak Devam Et” butonuna tıklayarak Flipagram uygulamasına yetki vermiş oluyorsunuz.

 • Uygulamayı açtıktan sonra gönderinizde kullanacağınız fotoğraflara nereden erişebileceğinizi seçiniz. Alternatifler arsında galeri, İnstagram ve Facebook bulunuyor.
 • Eğer İnstagram veya Facebook üzerinden fotoğraflar kullanacaksınız, öncelikle Flipagram uygulamasına gönderilerinize erişmek için yukarıda belirttiğimiz üzere yetki vermeniz gerekmektedir.
 • Ardından galeriden istediğiniz fotoğrafı seçerek ya da bir fotoğraf/video çekerek devam etmek mümkün.
 • Alt kısımda yer alan müzik sekmesine tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
 • iTunes’ta yer alan müzikler arasından hangisini eklemek isterseniz seçebilirsiniz.
 • Bilmeniz gereken bir şarkının bütününü eklemek isterseniz onu satın almanız gerektiğidir. 30 saniyelik bölümünü ise ücret ödemeksizin kullanabilirsiniz.
 • Şarkıyı ekledikten sonra gizli olarak kaydet butonuna tıklayınız.
 • Hazırladığınız videoyu İnstagram ya da dilediğiniz platformda paylaşmanız mümkün hale gelecektir.
Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Yaygın fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram’a sadece cep telefonundan değil bilgisayardan fotoğraf yükleme ihtiyacı tabii ki olabilir.

Bir web sürümü de bulunan İnstagram’a bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemini farklı  şekillerde yapabilirsiniz. İnstagram normalde sadece cep telefonu kullanmak için düzenlenmiştir fakat son teknolojik yenilikler sayesinde bilgisayar üzerinden işlem yapmak da mümkün hale gelmiştir.

Bunun için Instagram’a giriniz ve  log in  yapınız. Bu işlemi telefon numarası, e-mail ya da kullanıcı adı ile yapabilirsiniz. Profil sayfasında iken mouse’un sağ tuşuna basıp incelemeye tıklayınız. Açılmazsa klavyenizdeki F12 tuşu ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Sol altta tablet ve telefon ikonu göreceksiniz, buna basınız. Bastığınızda  bilgisayar mobil konumuna gelecektir, karşınıza çıkan kamera ikonuna tıkladıktan sonra yüklemek istediğiniz resmi seçiniz. Yukarıdan next yani sonraki ya da ileri manasına gelen butona tıkladıktan sonra fotoğraflardan share yani paylaşım butonuna basarak işleme devam ediniz. Profil sayfasında fotoğraf yüklediğinizi göreceksiniz.

Yine farklı bir yöntem;

 • Google Chrome açınız.
 • Instagram yazınız. Ardından  sağ üst köşede bulunan üç noktaya basınız ve diğer araçlardan geliştirici araçlara giriniz.
 • Sağ üstte mobil drive görüntüsüne ulaşacaksınız. Bu şekilde cep telefonunuzda yapabildiğiniz her şeyi bilgisayarınızda da yapabileceksiniz.
 • Daha sonra galeriden fotoğrafların içine girip işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fotoğraf yüklemek için fotoğrafları seçip bir kez fotoğrafa basınız ve aç butonuna tıklayınız, ardından fotoğrafı konumlandırıp çevirebilirsiniz. Next deyip paylaştığınızda  arayüz de cep telefonu da aynı şekilde gözükecektir.

Son olarak instagram’a bilgisayardan fotoğraf yükleme için kullanabileceğiniz farklı bir uygulamada gramblr. Bu uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra Instagram hesabınız ile eşleştiriniz. Uygulamada gösterilen alana istediğiniz fotoğrafı yükleyiniz. Dilediğiniz fotoğrafı seçmek ya da fotoğrafa hareket katabilmeniz mümkün. Yükleme işlemini hemen yapabileceğiniz gibi başka bir zaman seçerek ileri bir tarihte de paylaşmanız mümkün.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

İnstagram Arama Geçmişi Silme

Instagram kullanıyorsanız bilirsiniz yaptığınız tüm arama ve sorgulama işlemleri sisteme kaydedilmektedir. Amaç sevdiğiniz kişi ve konu etiketlerine rahatlıkla ulaşmanızı sağlamaktır.

Ama birçok kullanıcı arama geçmişlerini burad agörmek istemez, ama nasıl silineceğini de bilemeyebilir, bizde bu kullanıcılar için, “İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir” isimli bir makake hazırladık.

İnstagram Arama Geçmişinizi silmek için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

Bu sorgulamaların kalmasını lüzumsuz görüyor ya da gözükmesini istemiyorsanız tabii ki silebilirsiniz. Bunun için;

 • Öncelikle instagram hesabınıza giriniz.
 • Ayarlar bölümünden hesap kısmı altında yer alan arama geçmişini silme butonuna tıklayınız.
 • Bu şekilde instagram arama geçmişi silme işlemini tamamlamış olacaksınız.

İşlem sonrası belirtmek gerekir ki sık olarak ziyaret ettiğiniz kişilere ait profiller yine öneriler butonu altında gözükecektir. İsterseniz gizle butonuna basarak bunu da değiştirebilirsiniz.

Kolaylıkla yaptığınız bu işlem sayesinde arama geçmişini silersiniz ancak herhangi bir harfe bastığınızda önceki ziyaret ettiğiniz veya fotoğraflarını beğenmiş olduğunuz profilleri ön plana gelecektir. Eğer bunları da görmek istemiyorsanız yapmanız gereken bu kişileri engellemektir. Bu sayede harf arama geçmişinde isimleri çıkmayacaktır.

Alternatif bir çözüm de alfabede istemediğiniz kişiden önce gelen isimler aratarak bu kişilerin isimlerini alt sıralara düşürmektir.

Unutmayın instagram arama geçmişi silme geçici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle silmenize  rağmen tekrar arama yaparsanız sildiğiniz kişi ya da konu etiketleri tekrar görülecektir.

Kesin çözüm yukarıda anlattığımız  olmakla beraber farklı olarak önerilen çözümler de mevcuttur. Bunlardan biri instagram hesabını dondurmak, uygulamayı telefondan kaldırmak, ardından bakım uygulamalarıyla temizlik taraması yaptırmak, 1-2 saat sonra da telefonu yeniden başlatıp instagram’ı tekrar yüklemektir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Instagram’da istenmeyen kişileri engellemeden listeden çıkarma

İnstagramda İstenmeyen Kişileri Engellemeden Arkadaşlık Listesinden Çıkarmak artık çok daha kolay.

Bu son özellik ile arkadaşlık listenizden çıkardığınız arkadaşınızı siz hala takip ederken, o arkadaşınızın sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Daha önceleri istemediğiniz arkadaşlarınızı ilk olarak engellemeniz ve daha sonra engeli kaldırmak suretiyle yapabildiğiniz bu işlem, artık çok rahat bir şekilde yapılabiliyor.

Direkt mesaj, anlık hikâye ve video paylaşım seçenekleri ile birçok sosyal medya uygulamasını ezip geçen İnstagram, bu yeni özelliği ile istenmeyen kalp kırıklıkları ve sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Bu özellik sayesinde sizi takip etmesini istemediğinizi kişileri kolayca listenizden çıkarabilirsiniz. Önceki zamanlarda engelleme ile çözdüğünüz bu problem iki tarafında birbirinin profillerini görememe gibi problemlere yol açmaktaydı. Fakat bu yeni yöntem ile karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmeden bu sorunu ortadan kaldırabileceksiniz. İlk olarak gizli profillerde uygulanmaya başlayacak bu yöntem için uygulamanızı güncel tutmanız gerekmektedir.

Bu İşlemi Nasıl Uygulayabilirim?

İnstagramda İstenmeyen Kişileri Engellemeden Arkadaşlık Listesinden Çıkarmak için ilk olarak uygulamayı açmalı ardından Profil kısmına tıklamalısınız. Profil kısmınız da bulunan Takipçiler seçeneğini tıklayarak, seçtiğiniz kişinin yanında bulunan 3 noktaya dokunmalı ve ortaya çıkan yeni penceren arkadaşlıktan çıkar sekmesine tıklamalısınız.

Bu işlem sonrasında istenmeyen kişileri arkadaşlık listenizden çıkarabilir ve o kişilerin sizi takip etmelerini önleyebilirsiniz. Pek çoğumuzun defalarca yaşadığı bu sıkıntılı işlem, yeni özellik ile artık bir sorun teşkil etmiyor. Geç kalınan bir özellik olsa da bu özellik sayesinde arkadaşlık listenizden çıkardığınız kişiye herhangi bir bildirim gitmeyecek ve gereksiz sorunların önüne geçebileceksiniz.

Bu işlem sonrasında listenizden çıkardığınız arkadaşınız size yeniden takip isteği gönderebilir, profiliniz herkese açık ise tekrardan sizi takip edebilir. Eğer size arkadaşlık isteği göndermesini istemiyorsanız o kişiyi engellemek zorundasınız. İnstagramda İstenmeyen Kişileri Engellemeden Arkadaşlık Listesinden çıkarmak için daha az agresif ve daha az sıkıntı yaratan bu özellik ile İnstagram arkadaşlarınızı ve sizi takip etmesini istediklerinizi kolayca düzenleyebilir, vay o fotoğrafı amcam gördü mü, acaba babam bu son fotoğrafıma veya son çektiğimi video hakkında ne diyecek gibi durumlarla karşılaşmayacaksınız

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Instagram son görülme özelliğini açıp kapatma

İnstagram son yaptığı güncelleme sonrasında birçok kişi bu durumdan çok şikayetçi olmaktadır.

İnstagram’a gelen son güncellemeden sonra kişilerin son görülme tarihlerini görebiliyorsunuz. Hatta bu özellik gelmeden önce söylentileri çıkmıştı ve sosyal medya üzerinden çok tepkiler görmüştü.

Tepkiler işe yaramadı ve bu özellik geldi.

Peki  Instagram’da son görülme açma ve kapatma nasıl yapılır ?

Bu özellik aktif olduktan sonra Instagram kapatma seçeneğini de hizmete soktu.  Son görülme, mesaj ekranında “  aktif olma zamanları yazmaktadır.” gibi seçenekler karşı tarafa gözükmektedir.

Kapatmak için ilk olarak Instagram  “Ayarlar” kısmına giriş yapınız. Eğer ayarlar kısmı nerede diye soruyorsanız hemen sağ üst kısımda yer alan üst üste üç nokta simgesine dokunarak ayarlar kısmına geçiş yapabilirsiniz.

Daha sonra seçenekler ekranında “Hareket durumunu göster” seçeneğini kapatarak son görülme zamanını iptal edebilirsiniz.

Instagram son görülme özelliğini tekrar aktif etmek istiyorsanız, aynı adımları izleyerek seçeneği açık durumuna getirmeniz yeterli olacaktır. Genellikle baktığımızda bu özelliği tekrar aktif edeni göremedik.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Dondurulan Instragram hesabı nasıl açılır?

Dondurduğunuz Instagram hesabınızı eğer açaamıyorsanız bu yazımızın size oldukça faydası olacaktır.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram, hayatımızın içinde yer almaktadır. Bir anlık kızgınlıkla yada bir süre hesabınızı dondurduktan sonra tekrardan dondurulan hesabımı nasıl geri açabilirim konusunda bilgilendirmek istedik. Bildiğiniz üzere İnstagram hesabınızı komple silemiyorsunuz.Mecburen hesabınızı dondurmanız gerekmektedir. İnstagram hesabınızı dondurup tekrardan geri açmak istiyorsanız ve hatalar ile karşılaşıyorsanız bu yazımızın size faydası büyük olacaktır.

Normal şartlarda İnstagram hesabınızı dondurduğunuzda bir süre sonra kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptığınızda otomatik olarak aktif olması gerekmektedir. Fakat bazı hesaplar malesef açılmamaktadır. Dondurulmuş hesabınız İnstagram veri tabanında bulunduğu için aynı bilgileri kullanarak yeni bir hesap oluşturamıyorsunuz. Bu durumun kaynağı tamamen İnstagram olduğu için mecburen İnstagram ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Dondurulmuş İnstagram hesabı geri nasıl açılır?

İlk olarak Sağ üst kısımda yer alan “Ayarlar” simgesine giriş yaparak açılan sayfada aşağı inip “Sorun Bildir” e basınız. Çalışmayan Bir Şey Var’a tıklayın ve gördüğünüz sorunu açıklamanız yeterli olacaktır.

Açıklamaya mümkün olduğunca hesabınız ile açıklama yapınız. Daha fazla bilgi vermeniz hesabınızın kısa sürede açılmasına fayda sağlayacaktır.

İnstagram hesabını geri açma konusunda diğer bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Bu yöntem İnstagram’da bulunan formu kullanarak adımları gerçekleştirmektir.

İlk olarak İnstagram iletişim formu sayfasına giriş yapınız.

Daha sonra eğer bireysel bir hesabınız varsa “Hayır” seçeneğini işaretleyerek işlemlerinize devam ediniz. Eğer bir işletmeyi temsil eden bir hesaba sahipseniz “Evet” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Açılan sayfada Nüfus cüzdanız da yazan adınızı ve soyadınızı,  İnstagram kullanıcı adınızı, İnstagram E-Posta adresiniz ve ülke seçeneklerini doldurduktan sonra formu gönderiyoruz.

Genellikle gönderilen formlara 1 veya 2 gün içerisinde geri dönüş yapmaktadırlar. Eğer herhangi bir dönüş olmazsa mecburen aynı adımları tekrar uygulamanız gerekmektedir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Bilgisayar’da Chrome ile İnstagram’da Fotoğraf Paylaşma

Akıllı telefonlarımızın vazgeçilmezi olan fotoğraf paylaşma uygulaması İnstagram, kullanıcılara sunulduğu günden bugüne dek popülerliğini korumakta.

Ancak akıllı telefonlarımızın yanı sıra bilgisayar ve tabletlerimizden de İnstagram’ı kullanıyoruz.

Eğer İnstagram’a Google Chrome üzerinden erişim sağlıyorsanız fotoğraf paylaşmanız çok kolay olmayacaktır. Çünkü birtakım programlara ya da minik hilelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat bu da kesin çözüm olmayacaktır, çünkü çeşitli sınırlamalarla karşılaşmanız mümkün.

Her ne kadar beğenme, yorum yapma ve takip etme gibi temel işlemlere izin verilse de fotoğraf paylaşmak için İOS ya da Android’e ihtiyaç duyuyoruz. Ancak Google Chrome’a birkaç ayar yaptıktan sonra İnstagram’da dilediğinizce fotoğraf paylaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey Google Chrome’u masaüstünden mobil moda geçirmek.

İlk Adım

İnstagram’a tarayıcınızdan giriş yapın ardından geliştirici araçlara girin. Geliştirici araçlara girmek için Ctrl+Shift+I klavye kısa yolunu kullanabilirsiniz.

İkinci Adım

Önünüzde geliştirici araçlar açık olacaktır. Şimdi tekrar bir kısa yola başvurmanız gerekecek. Ctrl+Shift+M kısa yolunu kullanıyoruz ve mobil moda geçmiş oluyoruz.

Üçüncü Adım

Ekrandaki fotoğraf paylaşma simgesine tıklayarak dilediğiniz kadar fotoğraf paylaşabilirsiniz. Ancak filtre ve düzenleme araçlarından yararlanamıyoruz.

Eğer bu şekilde bir yol izlemek istemiyorsanız söylediğimiz gibi çeşitli programlar indirerek İnstagram’a Chrome üzerinden fotoğraf yükleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz programlar:

ARC Walder

İndirip, kurulumunu yaptıktan sonra Chrome’u kullanarak dilediğiniz mobil uygulamayı açabilirsiniz. Ancak program size açmak istediğiniz uygulamanın APK’sını soracaktır. Arama motorlarından rahatlıkla APK bulabilirsiniz.

Gramblr

Aynı şekilde indirip kurulum yaptıktan sonra İnstagram’ınıza program üzerinden erişmeniz gerekiyor. Ardından paylaşacağınız fotoğrafı belirtilen yere sürükledikten sonra fotoğrafı uygulamaya yüklemiş oluyorsunuz. Daha sonra talimatları izleyerek istediğiniz filtreyi seçebilir ya da düzenleme araçlarından yararlanabilirsiniz. Son olarak fotoğrafınızı İnstagram’da paylaşabilirsiniz.