Android Haberleri

Android Tablet Açılış Şifresi Nasıl Kırılır

Android Tablet Açılış Şifresi Nasıl Kırılır?

android tablet

Android tabletinizin açılış şifresini unuttuysanız aşağıdaki adımları izleyerek şifreyi kırabilirsiniz.

Tableti tamamen kapattıktan sonra ses tuşuna basılı tutarak ardından açma tuşuna basın. İki tuşa birlikte basmaya devam edin. Android logosu çıktığında ses kısmına basılı tutmaya devam edin. Diğerini bırakın. Yazılar çıktıktan sonra ise ses tuşunu bırakın.

Çin tabletlerin tamamı için;

Ekranda görünen rakamlardan 02 olan yere tıklayın. Çıkacak olan tabloda sağ kısımda çıkmış olan yazılardan 2. sine tıklayın. Ekranın orta kısmında çince yazı çıkması gerekmektedir. Yazı çıktığında 10 saniye kadar bekleyerek aşağıda bulunan yeşil kısma tıklayın. Tıkladıktan sonra sol kısımda en altta bulunan çince yazıya tıklayın. Bu aşamadan tabletin kapanmış olması gerekir. Ardından tableti açarak Türkçe’yi seçin.

Diğer tabletler için;

Alt alta yazılar gelecektir. Yazılar içinde wipe data/factory kısmına ses tuşu ile beraber aşağı kısma doğru gelin. Wipe data/factory şıkkının üzerine geldiğinizde Ses Açma tuşu ile onaylayın. Ekrana alt alta olan yazılar gelecektir. Ses tuşu ile yes/delete yazan kısmın üstüne gelin ve yine Ses Açma tuşu ile onaylayın.

Bir süre bekledikten sonra Android logosunun gelmesini bekleyin. Logonun sol kısmında ve üst kısmında yazılar çıkması gerekmektedir. Yazılar çıktığında Ses Açma tuşuna basın. Tablet bu esnada restart atacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu