Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Tabletin desen kilidini unuttum nasıl açarım? Desen kilidi nasıl kırılır

Android tablete format nasıl atılır konusunda bilgi arıyorsanız sizin için detaylı bir format atma bilgilendirmesi yapmak istedik.

desen kilidi kırma

Ülkemizde tabletlerde ve akıllı telefonlarda en çok tercih edilen işletim sistemi olarak gösterilen android, her türlü destek ve uygulamaları ile çok beğenilmektedir.Bir ziyaretçimiz model belirtmediği tabletinin desen kilidini unuttuğunu ve tablete nasıl format atabilirim konusunda bizden destek istemiştir.Teknoscrool.com olarak sizlere Android tablet format nasıl atılır konusunda elimizden geldiği kadar yardımcı olmak istiyoruz.

İlk olarak tabletinizi kapatınız.Eğer zaten açılmıyorsa aşağıdaki adımları uygulamaya devam ediniz.
Tabletiniz kapalı konumdayken ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak açınız.Samsung modellerinde ise ek olarak home tuşunada basılı tutmanız gerekmektedir.)

Tablet açılınca karşımıza Android Recovery menüsü çıkacaktır.Bu kısımda dokunmatik ekran çalışmayacağı için sadece ses kısıp açma ve güç butonu çalışacaktır.Seçeneklerde aşağı yukarı çıkmak için ses tuşlarını, sekme onaylamak için ise güç tuşunu kullanacaksınız.

Recovery modunda telefonu Wipe yapmamız gerekiyor

Ekranda çıkan menülerden wipe data reset/facrorty reset yazan menünün üzerine gelin ve power tuşuna basarak onaylayın.

Karşımıza gelen ekranda yes butonuna gelerek bir kez daha power tuşuna basın.

Sonra telefonu reboot edin ya da kapatın.

Yukarıdaki adımlar ile tabletinize format atmış olacaksınız.Bu yöntemi desen kilidini unuttuğunuzda en son yöntem olarak kullanınız.Daha öncesinde ise Google hesabınız ile açmayı yada yedek PIN oluşturduğunuz şifre ile açmayı deneyin.Eğer bunları yapamazsanız mecburen tabletinize format atmaktan başka çare bulunmamaktadır.

Kategoriler
Android Haberleri

Android Tablet Açılış Şifresi Nasıl Kırılır

Android Tablet Açılış Şifresi Nasıl Kırılır?

android tablet

Android tabletinizin açılış şifresini unuttuysanız aşağıdaki adımları izleyerek şifreyi kırabilirsiniz.

Tableti tamamen kapattıktan sonra ses tuşuna basılı tutarak ardından açma tuşuna basın. İki tuşa birlikte basmaya devam edin. Android logosu çıktığında ses kısmına basılı tutmaya devam edin. Diğerini bırakın. Yazılar çıktıktan sonra ise ses tuşunu bırakın.

Çin tabletlerin tamamı için;

Ekranda görünen rakamlardan 02 olan yere tıklayın. Çıkacak olan tabloda sağ kısımda çıkmış olan yazılardan 2. sine tıklayın. Ekranın orta kısmında çince yazı çıkması gerekmektedir. Yazı çıktığında 10 saniye kadar bekleyerek aşağıda bulunan yeşil kısma tıklayın. Tıkladıktan sonra sol kısımda en altta bulunan çince yazıya tıklayın. Bu aşamadan tabletin kapanmış olması gerekir. Ardından tableti açarak Türkçe’yi seçin.

Diğer tabletler için;

Alt alta yazılar gelecektir. Yazılar içinde wipe data/factory kısmına ses tuşu ile beraber aşağı kısma doğru gelin. Wipe data/factory şıkkının üzerine geldiğinizde Ses Açma tuşu ile onaylayın. Ekrana alt alta olan yazılar gelecektir. Ses tuşu ile yes/delete yazan kısmın üstüne gelin ve yine Ses Açma tuşu ile onaylayın.

Bir süre bekledikten sonra Android logosunun gelmesini bekleyin. Logonun sol kısmında ve üst kısmında yazılar çıkması gerekmektedir. Yazılar çıktığında Ses Açma tuşuna basın. Tablet bu esnada restart atacaktır.