Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Tabletlerde unutulan desen kilidi Gmail şifresi ile nasıl açılır

Unuttuğunuz ekran desen kilidini Gmail hesabınızın şifresi ile nasıl açabilirim diye araştırma yapıyorsanız bu yazımız size göre.

desen kilidi

Ekran kilidi unutlan telefonu sıfırlamak için ilk yol olarak telefonun ses kısma ile güç tuşlarına beraber basıp resetleme işlemi yapılır. Bu şekilde ekran kilidi probleminden kurtulmuş olacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgileriniz silindiği için çok tavsiye edilmiyor. Sıfırlama yapmadan da ekran kilidi problemini çözümleyebilirsiniz.

Ekran kilidi problemi yaşıyorsanız Android telefonunuza bağlı olan Gmail hesabını kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için 5 defa ekran desenini hatalı girin. Daha sonra saniye kuralına tamam dedikten sonra çıkış yapın. Daha sonra cihazın güç tuşuna basarak Deseni unuttunuz mu? sorusuna tıklayın. Google hesabına giriş yaptıktan sonra yeni kilit oluşturma penceresi gelecektir. Ardından telefona erişim sağlayabilirsiniz.

Kategoriler
Android Haberleri

Android Tablet Açılış Şifresi Nasıl Kırılır

Android Tablet Açılış Şifresi Nasıl Kırılır?

android tablet

Android tabletinizin açılış şifresini unuttuysanız aşağıdaki adımları izleyerek şifreyi kırabilirsiniz.

Tableti tamamen kapattıktan sonra ses tuşuna basılı tutarak ardından açma tuşuna basın. İki tuşa birlikte basmaya devam edin. Android logosu çıktığında ses kısmına basılı tutmaya devam edin. Diğerini bırakın. Yazılar çıktıktan sonra ise ses tuşunu bırakın.

Çin tabletlerin tamamı için;

Ekranda görünen rakamlardan 02 olan yere tıklayın. Çıkacak olan tabloda sağ kısımda çıkmış olan yazılardan 2. sine tıklayın. Ekranın orta kısmında çince yazı çıkması gerekmektedir. Yazı çıktığında 10 saniye kadar bekleyerek aşağıda bulunan yeşil kısma tıklayın. Tıkladıktan sonra sol kısımda en altta bulunan çince yazıya tıklayın. Bu aşamadan tabletin kapanmış olması gerekir. Ardından tableti açarak Türkçe’yi seçin.

Diğer tabletler için;

Alt alta yazılar gelecektir. Yazılar içinde wipe data/factory kısmına ses tuşu ile beraber aşağı kısma doğru gelin. Wipe data/factory şıkkının üzerine geldiğinizde Ses Açma tuşu ile onaylayın. Ekrana alt alta olan yazılar gelecektir. Ses tuşu ile yes/delete yazan kısmın üstüne gelin ve yine Ses Açma tuşu ile onaylayın.

Bir süre bekledikten sonra Android logosunun gelmesini bekleyin. Logonun sol kısmında ve üst kısmında yazılar çıkması gerekmektedir. Yazılar çıktığında Ses Açma tuşuna basın. Tablet bu esnada restart atacaktır.