Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG Lite çıkış tarihi belli oldu

Son yılların favori oyunlarından olan PUBG’nin düşük performansa sahip bilgisayarlar için olan versiyonun Türkiye çıkış tarihi belli oldu.

Bildiğiniz üzere PUBG Lite ön kayıtları mayıs ayının başında başlamıştı. Ön kayıt yaptıran kullanıcılar 23 Mayıs‘ta oyuna kavuşacaklar.

PUBG lite deneyimi için ön kayıt ve oyunu indirmeniz gerekiyor. PUBG Lite ön kayıtları halen devam etmektedir. Eğer bu zaman kadar ön kayıt yaptırmadıysanız geç kalmadınız.

PUBG resmi internet sitesine girdiğiniz hesap oluşturup vermiş olduğunuz mail adresine gelen doğrulamayı tamamladıktan sonra ön kayıt işlemini yapmış olacaksınız.

PUBG Lite için minimum sistem gereksinimleri şöyle;

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10
Minimum İşlemci: Intel Core i3 2.4 Ghz / Tavsiye Edilen İşlemci: Intel Core i5 2.8 Ghz
Minimum RAM: 4 GB / Tavsiye Edilen RAM: 8 GB
Minimum Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 / Tavsiye Edilen Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 ve üzeri

Sosyal medya üzerinden PUBG Lite için çok olumlu yorumlar geldiğini görüyoruz. Dolar fiyatlarından dolayı elektronik cihazların fiyatları oldukça arttı. PUBG için iyi bir bilgisayar almak çok maliyetli olduğu için PUBG Lite sürümün çıkması çok doğru bir karardır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Bu Ayın Kablo TV film saatleri ve listeleri

Bir ziyaretçimiz bizden 2019 Mayıs ayı içerisinde Kablo TV sinema kanallarında yayınlanacak olan filmlerin saatlerini tarihlerini bizden istemiştir. Soruyu gönderen Ali arkadaşımıza maili attık. Sitemize ekleyerek başka kablo tv kullanıcılarının da faydalanmasını istedik.

2019 Mayıs Kablo TV film listesi

17 Mayıs 2019 Cuma 23:30’da Flatliners (Çizgi Ötesi) 1990 yapımı Korku Filmi Sinema TV’de yayınlanacak.

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü 20:00’da Tut Yüreğimden Anne filmi 2018 yapımdır. Bu güzel dram filmi Sinema Yerli kanalında olacaktır.

18 Mayıs 2019 saat 21:30’da Sinema TV’de Spider-Man: Homecoming (Eve Dönüş) filmi yayınlanacaktır.

19 Mayıs 2019 Pazar günü 20:00’da Kediler ve Köpekler adlı 2001 yapımı komedi filmi ekranlara gelecektir. Bu film Sinema Aile kanalında yayınlanacaktır.

19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 22:00’da Sinema Aksiyon’da Zorlu İkili adlı 2013 yapımı film olacaktır.

21 Mayıs 2019 Salı günü 21:30’da Sinema Komedi kanalında Mr.Deeds 2002 yapımlı

23 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 21:30’da Sinema TV’de Sherlock Holmes: Gölge Oyunları yayınlanacaktır.

25 Mayıs 2019’da saat 20:00’da çok güzel bir film yayınlanacaktır. Eğer izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ediyoruz. Total Recall filmi Sinema Aksiyon’dan izleyebilirsiniz.

26 Mayıs 2019’da Pazar günü saat 19:15’de Sinema TV’de Passengers filmi yayınlanacaktır. 2016 yapımı bu film ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasındadır.

28 Mayıs 2019 Salı günü saat 20:00’da Sinema Aksiyon’da Terminator Salvation

31 Mayıs 2019 Cuma günü 22:00’da Sinema Aksiyon’da The Commuter filmi yayınlanacaktır.

NOT: Eğer bu sayfamızı takip edenler çok olursa sizlere her ayın başında Bu ay ki Kablo TV film listesi buraya eklenecektir. Eğer bize yorum gönderirseniz yazımıza ne kadar ilgi olup olmadığını öğrenmiş oluruz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Tencent şirketi PUBG hilecileri önlemek için Youtube’a el atması lazım

PUBG Mobile oyunu son yılların en favori oyunu olduğunu artık herkes bilmektedir.

Maalesef bu kadar sevilen bir oyunda hile kullananların sayısı oldukça artmaya devam ediyor. PUBG yapımcı şirketi hileciler ile mücadele ediyor. Hile yapanları tespit ettikten sonra hesaplarını banlıyor. Zaten hile yapanlar fake hesaplar açtığı için hesapları kapansa bile hemen yenisini açıp hilelerine devam etmektedir.

PUBG şirketinin hile konusunda kalıcı çözüm bulması imkansız. Fakat en aza indirmek için ilk olarak youtube’daki videoları kaldırması gerekmektedir. Hile yapan kullanıcılar hile yaptıktları oyun videolarını ve nasıl hile yapacağını youtube üzerinden paylaşmaktadır. PUBG Mobile yapımcı şirketi Teccent’in ilk olarak youtube’daki bu hileci grupların hesaplarını kapattırmak için çaba göstermesi gerekiyor. Özellikle hile yapan kişiler hergün youtube’da videolar paylaşarak izlenme oranlarını artırmaya çalışıyor. Ekledikleri videoların altına ise hile için gerekli indirme linklerini paylaşıyor. Yapımcı şirket youtube işine el atarsa yeni hile yapma çabası içinde olan ergenleri engellemiş olacaktır.

Hileciler yüzünden oyunda uzun zamandır zaten bir düşüş yaşanıyor. Her geçen gün düşüş devam ediyor.

Daha önceki yazımızda sizlere PUBG Mobile Wallhack hilesinden bahsetmiştik. Zaten fotoğrafları gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Red Dead Redemption 2 (RDR-2) bilgisayarım kaldırır mı?

Bir takipçimiz bize Red Dead Redemption 2 oyunu almak istediğini ve bilgisayarının kaldırıp kaldırmayacağı konusunda destek istemiştir.

Rockstar Games denilince akla ilk gelen Grand Of Auto yani GTA oyunudur. Fakat bu şirketin diğer başarılı bir oyunu ise Red Dead Redemption yani RDR oyunudur.

Red Dead Redemption oyunu ilk olarak 2010 yılında piyasaya çıkmıştır. Geçtiğimiz günlerde bu başarılı oyun olan Red Dead Redemption 2 çıktı. Oyun vahşi batı dönemeni içerisinde eğlenceli zaman geçirebileceğiniz çok iyi bir oyundur. Hem tek kişi oynayabilir yada çok oyunculu oynayabilirsiniz.

Bu oyun şimdilik oyun konsollarında oynanabilmektedir. Red Dead Redemption 2 PC’ye gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir netlik bulunmuyor. İlk yayınlanan oyunda da PC versiyonuna gelmemişti.

Fakat Red Dead Redemption 2 oyunun PC versiyonuna geleceğine oyun tutkunları kesin gözüyle bakmaktadır.

Oyun konsollarında bu oyunu oynamanın iyi bir bedeli bulunmaktadır.

Red Dead Redemption 2 Ps4 fiyatı 359 TL’dir.

Red Dead Redemption 2 Xbox One fiyatı ise 499 TL’dir.

Red Dead Dedemption 2 bilgisayarım kaldırır mı sorusuna şimdilik cevap yok. Çünkü PC versiyonu çıkmadı.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Karaca Çayfie 2501 ileri saate çay demlemeyi ayarlama

Bir ziyaretçimiz Karaca Çayfie 2501 çay makinesi aldığını, ileri saate çay demleme özelliğini nasıl aktif edebileceği konusunda yardım istemiştir.

Bu sorudan sonra ürünü gidip inceledik ve size en doğru bilgiyi vermek istedik.

İlk olarak fişe taktığınızda çay makinesinin saat bölümü aktif olacaktır. Genel olarak saat ayarlamasını yapmanız gerekmektedir. Genel saati ayarladıktan sonra ileri saat çay demleme özelliğini aktif etmek için proglama tuşuna basınız.

Bu tuşa bastığınızda büyük saatin altında küçük bir saat yanıp sönmeye başlayacaktır. Saat ve dakika ayarı yaptıktan sonra Start/Stop tuşuna bastığınızda yeşil ışık yanacaktır.

Yukarıdaki anlattığımız şekilde yaptığınızda çay makinesi beklemede kalacaktır. Ayarladığınız saat geldiğinde çay makinesi aktif duruma geçecek ve demlemeye başlayacaktır. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra 3 saniyelik bir uyarı sesi ve dijital ekranda “hazır” yazısı yazmaktadır.

Karaca Çayfie hakkında sorularınızı bize gönderebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei P10 mesaj sesi değiştirme

Genellikle bize gelen sorular mail adresimize gelmektedir. Eğer mail adresimize göndermek size zor geliyorsa herhangi konunun altına yorum yazarak sorunuzu sormanızda yeterli olacaktır.

Soru: Huawei P10 telefonunu aldım ve mesaj sesini nasıl değiştirebilirim? Mesaj sesi,WhatsApp sesi,arama sesi hemen hemen her bildirim için aynı ses olduğu için ayırmak istiyorum.

Cevap: İlk olarak telefonunuzunda mesajlar bölümüne giriş yapınız. Daha sonra 3 nokta üst üste olan sekmeye bastığınızda Ayarlar ve Zil sesleri ve titreşim adımlarını takip ediniz. Son olarak bildirim sesi öğesine basmanız yeterli olacaktır. Eğer aldığınız Huawei P10 modeli çift hatlı ise açılan menüde SIM 1 bildirim sesi ve SIM 2 bildirim sesi seçeneklerini kullanabilirsiniz. Telefona yüklü olan telefon müziklerini kullanabilir yada MP3 dosyalarınıda mesaj sesi olarak kullanabilirsiniz.

Huawei mesaj sesi değiştirme konusunda herhangi bir sorunuz olursa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Hamilelik Döneminde Grip Nasıl Geçer?

Özellikle kış aylarında anne adaylarının en çok yakındığı şeylerden bir tanesi de tabi ki soğuk algınlığı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerdir.

Soğuk algınlığı deyince aklımıza her zaman grip gelir ancak grip aslında çok basit bir enfeksiyon değildir. Genelde kas ağrıları ile ve yüksek ateşle seyreder. Genel itibariyle geçirdiğimiz belirtiler üst solunum enfeksiyonları veya nezle gibi rahatsızlıklardır.

Hamilelikte Grip Nasıl Tedavi Edilir?

Gebe kadının genel önlemler dışında yani bol bol istirahat yapmaya dikkat etmek, içeriğinde bol c vitamini barındıran gıdalardan yeterince almak ve bol sıvı tüketmek dışında bir şey yapmasına gerek yoktur. Ender durumlarda eğer ateş çok yüksekse beraberinde balgam, öksürük veya uzun süren bir ateş durumu söz konusuysa doktor önerisi ile antibiyotik kullanılabilir. Ama çoğu zaman bu durumlar kendi kendine geçmektedir. Ancak belirtildiği üzere yüksek ateş seyreden durumlarda mutlaka doktorunuzdan ya da bir uzmandan yardım alınız.

Hamilelikte En Çok Rastlanan Grip Belirtileri

Hamilelikte en çok rastlanan grip belirtilerine baktığımızda ise bunların başında;

– Baş ağrısı,

-Burun akıntısı,

-Burun tıkanıklığı,

-Boğaz ağrısı,

-Halsizlik,

-Nefes darlığı/öksürük,

-İştah kaybı,

-İshal(diyare) yada kusma(istiğfar etme),

-Ani üşüme ya da ateşlenme,

-Kas ve eklem ağrıları gibi belirtiler gelmektedir.

Hamilelikte Grip Bebeğe Zarar Verir Mi?

Eğer çok yüksek bir ateş ve uzun süre boyunca tedavi edilmemiş bir enfeksiyon söz konusuysa zarar verme ihtimali gündeme gelebilir. Ancak bu durumlarda bile çoğu zaman zarar vermez. Genel olarak söylemek gerekirse bu tür durumlar lokalize enfeksiyonlardır ve çoğu zaman kana teması söz konusu olmaz ve bebeğe zarar verme ihtimali son derece zayıf bir ihtimaldir. Diğer bir yandan bazı durumlarda enfeksiyonun kana geçip geçmediği tetkik etmek için CRP adı verilen bir ölçüm yapılır ve bazende kan sayımında akyuvar yani lokozis sayısına bakılır. Bu tetkiklerden ve tedavi yöntemlerinden çıkacak sonuçlara göre yukarıda belirtilen durumlarda antibiyotik uygulaması uzman bir hekimce yapılabilmektedir. Ancak genel olarak söylemek gerekirse bu enfeksiyonların bebeğe zarar verme ihtimali son derece küçük bir ihtimaldir.

Kategoriler
Genel

Zabıt Katibi alımlarında kaç kişi klavye sınavına çağrılıyor

Zabıt Katibi ve İcra Katibi alımlarında klavye sınavına ve mülakatlara kaç kişi çağrılacağı konusunda bilgi arıyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır.

Gelen bir soruyu yanıtlamak istedik. Hülya isimli bir ziyaretçimiz Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımları için başvurduğunu ve bu alımlara kaç kişi çağrılacağı konusunda bilgi istemiştir.

Zabıt Katibi alımlarında önemli olan nokta kesinlikle başvuracağınız ilde kaç alım olacağıdır. Örnek vermek gerekirse bulunduğunuz il 50 kişilik bir personel alımı yapacaksa klavye sınavına 20 katı yani 1000 kişi çağıracaktır. Bin kişiden fazla kişi sınava başvuru yaptıysa en yüksek KPSS puanından başlayarak 1000 kişinin sıralaması yapılmaktadır.

Zabıt Katibi alımlarında Klavye sınavını geçenler mülakata kaç kişi çağırılacağınıda merak etmektedir.

Klavye sınavına giren ve 90 kelime üzerinde yazan 1000 kişiden 150 kişi mülakata çağırılacaktır. Tabi her 90 kelimeyi geçen değil. En yüksekten başlayarak sıralama yapılmaktadır.

Uzun lafın kısası klavye sınavına 20 katı çağrılıyor, mülakata ise alım sayısının 3 katı çağrılmaktadır.

Kategoriler
Genel

Recep İvedik 6 vizyon tarihi

Recep İvedik tutkunları için bugün çok güzel bir haberimiz var.

Recep İvedik karakteri ülkemizde bir ekol ve kendine has görünümü ile milyonlarca kişi tarafından sevilmektedir. En son Recep İvedik 5 filmi çıkmıştı. Uzun zamandır da acaba çıkabilir mi diye beklenti içine girilmişti.

Recep İvedik karakterini canlandıran Şahan Gökbakar kendi resmi İnstagram hesabından dün yaptığı duyuruda Recep İvedik 6 geleceğine dair bir afiş yayınladı. “Yeni macera geliyor…:) yazısınıda ekleyen Şahan Gökbakar’ın bu duyurusu kısa süre içinde binlerce yorum aldı ve 145.000 gibi bir beğenme rakamına ulaştı.
Recep İvedik 6 ne zaman vizyona girecek sorusuna ise malesef net bilgi bulunmuyor. Yüksek ihtimal 2019 yılı içersinde geleceği konuşulmaktadır.

Recep İvedik 6 hakkında ufak bir anket yapmak istedik. Teknoscrool.com olarak Recep İvedik hayranı olduğumuz için ilk gideceklerden olacağız.

[poll id=”31”]

Kategoriler
Genel

Mehmed Bir Cihan Fatihi izlenmiyor deniliyor fakat YouTube öyle demiyor!

Bildiğiniz üzere Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi için sosyal medya tarafından büyük bir eleştiri yağmuruna tutuluyor.

Dizinin reytingleri iyi gitmiyor ve yakında final yapacak gibi birçok haberler çıkmaktadır. Sosyal medya tarafından bekleneni veremedi denen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi neden youtube’da aşırı derecede fazla izleniyor. Youtube’da Kanal D resmi kanalında Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi bölümleri neden yüzbinlerce kişi tarafından izleniyor. Kanal D’nin yayınlandığı kısa kısa 3 dakika ile 10 dakika arasında değişen videoların her biri 100.00’lerin üstünde izlenme oranına sahiptir. Hata bir kısa bölüm 1 milyondan üzere izlendiğini görüyoruz.

Örnek vermek gerekirse;

Mehmed tahta geçiyor videosu 6.52 dakika ve 1.1 miyon izlenme oranındadır.

Mehmed Konstantiniyye için herkese karşı geliyor videosu 5.06 dakika ve 376 bin kişi tarafından izlendi.

Kosova Muharebesi nefesleri kesti videosu 868.000 kez izlenmiştir.

Yukarıda yazdıklarımız birkaç tane örnektir. Bunun gibi birçok video örneği verebiliriz. Sadece resmi kanaldan değil diğer yayınlanan illegal kanaların videoları bile yüzbinlerce kişi tarafından izlenmektedir.

Youtube’da oluşturulan Mehmed Bir Cihan Fatihi kanalı 12 Şubat 2018 günü oluşturuldu ve bu kısa sürede 45 bin aboneyi geçti. Bu kanal üzerinden yayınlanan videoların toplam izlenme oranı ise 9.047.853’dür.

Sizce bu bir başarı değil midir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizine sosyal medya operasyonu var