Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi Mi Stick tamamen kapatma nasıl yapılır?

Akıllı televizyonu olmayanlar için Xiaomi Mi Stick cihazı oldukça başarılı bir cihazdır. Bizde geçtiğimiz ay aldık ve kullanmaya başladık.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi şarj olurken uyku moduna geçmiyor

Soru: Xiaomi Note 9 Pro telefonumu şarja taktığımda uyku moduna geçmiyor. Sürekli ekran açık kalıyor. Bu süreçte şarj süresi oldukça uzuyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi Mi Stick donma sorununa çözüm

Sitemizi takip edenler geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi Stick Android TV cihazı aldığımızı okumuştur. Bu cihaz akıllı televizyonu olmayanların eli ayağı oluyor. Android işletim sistemi ile televizyonu smart tv haline getirmiştir. Kullandığımız sürece sizlere tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağımızı yazmıştık.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi Mi Stick yorumları

Eğer akıllı televizyonunuz yoksa Xiaomi Mi Stick tam size göre bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Uygun fiyatı ve performansı ile oldukça başarılı buluyoruz. Teknoscrool.com olarak bizde bu cihazı aldık ve denemeye başladık.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi akıllı robot süpürge hata kodları ve çözümleri

Akıllı robot süpürgeler artık hemen hemen her evde yerini almaya başladı. Bu yazımızda sizlere Xiaomi akıllı robot süpürgelerde meydana gelen arıza ve çözüm yöntemleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

MIUI 12.0.3.0 güncellemesi geldi

Sitemizi takip edenler Xiaomi kullanıcısı olduğumuzu bilmektedir.

Xiaomi Pocophone F1 ve Note 8 Pro kullanıcısıyız. Xiaomi MIUI arayüzü kullanmaktadır. Elimizden geldiği kadar sizlere MIUI arayüz özelliklerinden bahsediyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi silinen fotoğraf ve videoları geri getirme

Sitemizi takip edenler Xiaomi kullanıcısı olduğumuzu bilmektedir. Xiaomi, arayüz olarak MIUI kullanmaktadır. Elimizden geldiği kadar MIUI arayüzü özellikleri hakkında sizleri bilgilendiyoruz. Bu sefer sizlere silinen video ve fotoğrafları geri getirme konusunda anladım yapmak istiyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi hızlı şarj olmuyor!

Sitemizi takip edenler bizim Xiaomi kullanıcısı olduğumuzu bilmektedir. Xiaomi hakkında elimizden geldiği kadar tecrübelerimizi, sorunlarımızı v.s. her türlü bilgilendirmeleri yapmaktayız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

MIUI ile tek el modu ile 3 farklı ekran boyutu seçeneği

Xiaomi Pocophone F1 kullanıcısı olduğumuz için sizlere fazlaca bir bilgilendirme yapıp sıktıysak kusura bakmayınız. MIUI 12.0.2.0 güncelleme sonrasında tek el modunda farklı boyutların geldiğini gördük.

Büyük ekranlı telefon kullanıyorsanız tek el ile kullanmak neredeyse imkansız diyebiliriz. Tek el ile kullanmak istiyorsanız MIUI size kolaylık sağlıyor. Diğer markalarda da tek el modu bulunuyor. Fakat boyut olarak size seçme şansı tanımıyor. Xiaomi bu dertten sizi kurtarıyor.

Telefonuzdan “Ayarlar” sekmesine giriniz.

Daha sonra “Ek Ayarlar” kategorisine giriş yapınız.

Burada “Tek el modu” özelliğini göreceksiniz.

Bu kısıma girdiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir menü çıkacaktır.

Yukarıdaki gibi tek el modunu aktif ettikten sonra boyut olarak 4.5 inç, 4.0 inç ve 3.5 inç olarak ekran boyutlarını göreceksiniz. Buradan seçtiğiniz ekranı kullanabilirsiniz. Kullanmak için navigasyon tuşlarının üzerinden parmağınızı sağdan sola yada soldan sağa doğru kaydırınız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Pocophone F1 ile MIUI 12.0.2.0 PUBG Mobile oyun testi

MIUI 12.0.2.0 kararlı sürüm güncelleme sonrasında batarya performansı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Güncelleme yapmadan önce kullanıcılar performans ve batarya şarj süresi hakkında bilgi aramaktadır.

Bir önceki yazımızda da ufaktan bilgilendirme yapmıştık. Bu yazımızı okumak istiyorsanız buraya tıklayınız. MIUI 12.0.2.0 sürümünü Xiaomi Pocophone F1 modelinde PUBG Mobile oynarak denedik.

Oyuna başladığımızda Yüzde 95 şarj bulunuyordu. Wi-Fi bağlantısı ile 2 saat oynadıktan sonra şarj süresi yüzde 20 kaldı. Batarya performansı telefonun yaşına, yüklü olduğu uygulamalar ve oyun ayarlarına göre değişmektedir.

Biz PUBG Mobile’de yüksek ekran çözünürlüğü ve full ekran aydınlatmasında denedik ve bu verileri aldık. Bir önceki sürümde maalesef test sürelerini kaybettik. Artık bundan sonraki MIUI güncellemeleri sonrasında oyun testi ile sizlere tecrübemizi iletiriz.

MIUI 12 kullananlardan yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.