Donanım Haberleri

Bilgisayar saati kendi kendine 1 saat geri alıyor

PC’niz kendi kendine bir bakmışsınız saat 1 saat geriye alıyorsa bu resimli anlatımımız tam size göredir.

saat geriye dönüyor

Bildiğiniz üzere artık saatlerimizi hiçbir zaman geri almayacağız.30 Ekim’de saatleri geri almadık fakat teknolojik donanımlar saatlerini otomatik olarak geriye almıştı.Otomatik saat güncellemelerini kapatanlar bu sorunu hemen halletti.Fakat bazı kullanıcılardan gelen destek maillerine baktığımızda ise bilgisayarlının saati otomatik olarak tekrardan bir saat geriye aldıklarını ve bu soruna kalıcı bir çözüm aradıklarına dair yardım istemişlerdir.

Teknoscrool.com olarak bu sorun hakkında sizlere resimli olarak bir anlatım yapmak istedik.Aşağıdaki adımları uygulayarak saatiniz birdaha otomatik olarak geriye alınmayacaktır.

1.Adım

İlk olarak bilgisarınızda saat alt köşede bulunan saate bir kere tıklayınız.

bilgisayar-saat-guncelleme-ekrani-1

2.Adım: Açılan ekranda tarih ve saat ayalarını değiştir sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

pc-kendi-kendine-geri-aliyor-2

3.Adım: Açılan ekranda saat dilimini değiştir sekmesine tıklamanız gerekmektedir.Onun öncesinde hemen üst sekmede bulunan Tarihi ve saati değiştir butonuna basıp saatinizi şimdiki saate göre ayarlayınız.pc-saati-ayarlama-3

4.Son adım: Ekranda kırmızı dikdörtgen çerçeve içerisinde bulunan ” saati gün ışığından yararlanma saati için otomatik olarak ayarla tıkınızı kaldırmanız gerekmektedir.pc-saat-duzeltme-4

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorununuz devam ediyorsa son olarak aşağıdaki resimdeki gibi saati ayarlayınız.

saat-dilimi

Not:Eğer bu adımları uyguladığınızda bilgisayarınızın saati yinede geri alıyorsa bize yorum yazarak sorununuz detaylı bir şekilde yazarsanız size elimizden geldiği kadar yardımcı olabiliriz.

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. aynısını yaptım ama her açışta pc kendini 1 saat geri alıyor..(win-7)

 2. Ferruh Bey merhabalar,

  Bilgisayar saatini artı 3 saat moskova olarak değiştirdiniz mi?

 3. Moskovada mı yaşıyoruz. Böyle saçma çözüm mü olur. Güncelleyecek bir internet saati yok mu bilgisayarları sürekli güncel tutsun… Moskova olarak ayarlarsak ne anlamı kaldı bu rada yaşadığımızın….

 4. UTC+03.00 istanbul var onu seçin kendisi otomatik ileri alıyor normale dönüyor.

 5. +3 lerin hemen hemen hepsini denedim. Otomatik güncellemeyide kaldırdım. Ona rağmen sabah her kalktığımda saati değişmiş buluyorum.

 6. Bunların hepsi tamam. Bu durumda sorun yok. Ancak;zaman zaman ayarları sıfırladığım da ,saat (1) geri ayarlanmış oluyor.

 7. Arkadaşlar ben bu dediklerinizin hepsi defalarca yaptım hatta bir günde iki defa yaptığım oldu yinede her seferinde saati 1 saat geri almayı başardı bu bilgisayar ne yapacağımı bilemedim eğer çözümünü bulan varsa buradan yazmasını rica ediyorum teşekkürler.

 8. Merhabalar,

  Konumuzun sonuna bir resim daha ekledik. Lütfen onu deneyiniz.

 9. Arkadaşlar şunu deneyin sağ alttaki saate tıklayın tarih ve saat ayarlarını değiştire basın. üstteki sekmelerden internet saatine tıklayıp ayarları değiştir deyin sonra ordaki tiki kaldırın

 10. arkdaşlar saati microsftun internet adersi var onu kaldırın belki sorununuz bundan kaynaklanıyrodur.. tarih ve saati değiştir-tarih ve saat internet saati var orda oraya bakın

 11. Merhabalar Serdar Bey,

  Üşenmeden bize geri bildirim yaptığınız için çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu