Android Haberleri

Samsung Galaxy S5 Wi-Fi Modem Nasıl Kullanılır

galaxy s5Samsung Galaxy S5 Modem Olarak Kullanma

Cihazınızı modem olarak kullanmak istiyor ve nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa yazımızdaki yönergeleri takip ederek telefonunuzu modem haline getirebilirsiniz.

Bunun için öncelikle cihazınızdan Uygulamalar kısmını açın. Açılan menüler içinde Ayarlar kısmına girin. Ayarlar menüsünün içinde İnt. Paylaşımı ve Wi-Fi alan seçeneği kısmına tıklayın. Çıkan ekran üzerinde Taşınabilir Wi-Fi alanı kısmının üstüne tıklayın. Bu menü içinde sağ üst kısımda yer alan üç noktalı ikona tıklayın. Karşınıza çıkan menüde Yapılandır seçeneğine tıklayarak Wi-Fi hotspot ayarlarına giriş yapın. SSID Ağı altında yer alan alana wi-fi ismini yazın. Hotspot kısmını şifre ile korumak için güvenlik altında yer alan alanda WPA2 PSK basın ve güvenliği artırın.

Aynı ekranda wi-fi şifresinide yapmanız mümkün. Bunun için şifrenin altında yer alan alana basarak dilediğiniz şifreyi girin. Ardından belirlemiş olduğunuz bilgileri kaydet diyerek işlemi tamamlayın.

Son işlem olarak Taşınabilir Wi-Fi alanı aktif şekle getirin. Ekrana bir uyarı gelecektir. Wi-Fi kapatacaktır uyarısı geldiğinde bu uyarıya evet deyin ve aktif hale gelmesini sağlayın.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu