Android Haberleri

APK Dosyalar Telefona Nasıl Yüklenir ?

APK dosyaları telefona nasıl yüklenir?

apk dosyası nasıl yüklenir

İnternette android uygulamalarının bir çok full sürümleri bulunmaktadır.Bunlar google play store’da olmadığı için APK dosyalarını yükleyerek telefonda çalıştırıyoruz.

APK Dosyaları, ” Android Uygulamalar” gibi görev yapar. Play store üzerinden indirmiş olduğunuz Android Uygulamalar nasıl çalışıyorsa, APK uzantılı Programlar da aynı o şekilde çalışır. Yükleme aşamaları biraz farklıdır. Ama, doğru kaynaklardan APK uzantıları indirdikten sonra, kurulumu da kolay olur. Play Store üzerinde bulamadığınız Uygulamaları, APK olarak İnternet üzerinden kolayca bulabilirsiniz.

APK Dosyaları Yükleme

APK Uzantılı bir dosyayı indirdikten sonra, direkt olarak uygulama çalışmaz. Bunun için;

– Ayarlar menüsüne girelim

– Güvenlik kısmına geçiş yapalım

– Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğine de tıklayalım

Yukarıdaki işlemi yapmazsanız eğer, Telefon APK uzantılı dosyaları kesinlikle çalıştırmaz. sürekli hatalar verir. Ama bu işlemi yaparsanız, İnternet üzerinden indirmiş olduğunuz Uygulamaları kolayca yüklersiniz

APK Dosyaları telefon üzerinde ” RAR ve ZİP” uzantısı olarak çalışır. Telefonda Zip uzantısının yüklü olması gerekiyor. Play store üzerinde bulamadığınız uygulamaları, APK dosyası olarak bulabilir ve rahatça da yüklersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu