Oyun Haberleri

GTA 5 Patch Sorunu Nasıl Çözülür?

2015 yılından bu yana bilgisayar formatında da olan GTA 5 ( Grand Theft Auto 5) kısa süre içerisinde oyuncuları tarafından büyük ilgi görerek en çok satanlar listesinde yerini aldı.

gta 5

Yüksek bir dosya boyutuna sahip olan GTA 5 oyunu, online olarak ya da yamalarını indirerek oynamak mümkün. Ancak yamaları indirilmeyen bu oyunun normal koşullarda oynanması mümkün değil. GTA 5 patch sorunları olarak adlandırılan bu sorun zaman zaman bilgisayarlara format attıktan sonra da meydana gelebiliyor.

GTA 5 oyununu steam üzerinden satın almayıp indirmediyseniz yine bir sorun ile karşılaşabiliyorsunuz. Steam’a bağlı olmadan oynanmaya çalışılan bu oyun açılırken zaman zaman sunucu hatası verebiliyor. Peki GTA 5 patch sorunu bu koşullar altında nasıl çözülür?

Adım Adım Sorunlardan Kurtulun

Eğer bir Windows 7 sürümü kullanıyorsanız ilk olarak başlat menüsü üzerinden çalıştır sekmesine gidip CMD yazıp ENTER tuşuna basın. Komut sistemini çalıştırdıktan sonra cd c:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V yazarak yine enter tuşuna basın. Daha sonra da GTAVLauncher.exe -verify -noChunkedDownload yazarak enter tuşuna basın ve yamanın incelenmesini bekleyin. Eğer yüklerken başka bir klasör seçilir ise o zaman farklı komutlar gerekebiliyor.

Son olarak bu sefer de GTAVLauncher.exe -verify –noChunkedDownload komutunu yazarak yine enter tuşuna basın ve yamasının indirme işlemini başlatarak sorunsuz bir şekilde oyunun keyfini çıkartın.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu