Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA 5 PlayStation’da savaş uçağı çalma

GTA 5 oyunu son zamanların en çok oynanan oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.Oyun içinde yapabileceklerinizin sınırları baya geniş diyebiliriz.

Oyun tutkunların en çok istedikleri arasında savaş uçağı çalmaktadır.Savaş uçağı çalmak imkansız diyebiliriz.Kuzeydeki askeri üsse izinsiz girdiğiniz anda tüm yıldızlar yanıyor ve sizi hem polis,hem askeriye öldürmek istiyor.Havada bekleyen askeri helikopterlerde cabası diyebiliriz.GTA 5 PlayStation’da savaş uçağı çalma yöntemini bir türlü bulamadık.Her türlü yolu denedik ama savaş uçağına bile ulaşamadan tank tarafından vurulduk.Bizde mecburen PlayStation’da 5 dakikalığına ölümsüzlük hilesini aktif ettik.

Daha sonra motor ile nizamiyeden hangardaki savaş uçağına yöneldik.İlk denemelerimizde savaş uçağına ulaştık fakat tam uçmaya başladığımızda arkadan gönderilen füze tarafından vurulduk.Son çare olarak askeri üssün bir ucuna ilerledik ve orada bekleyerek tüm askerlerin ve tanklar peşimizde olduktan sonra hızla hangara geçip uçağı çaldık.Çaldıktan sonra yıldızlar söndükten sonra artık aranmıyor ve rahatça gezebilirdik.Sonra baktık ki savaş uçağı ile uçmanın keyifli olmadığını anladık.Çok hızlı gittiği için bir yere çarpma ihtimaliniz bulunmaktadır.Havaalanına indirmek istediğinizde ise indirmek gerçekten çok zordur.

Uzun lafın kısası savaş uçağı çalmak için vaktinizi almayın deriz.Dakikalarca uğraşıp zevkini sürmeniz 5 dakika bile sürmemektedir.Ayrıca savaş uçağının herhangi bir farklı silah donanımı bulunmuyor.Normal makineli top ve füze atıyor.Saldırı helikopteri ile aynı özelliklere sahip.

Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA 5 Michael öldükten sonra görev geliyor mu?

GTA 5 oyunu 2013 yılından itibaren büyük bir zevkle oynanan oyun olduğunu söyleyebiliriz.

GTA 5 oyununu bizde uzun zamandır oynuyoruz ve galiba son görev olan Michael’ı öldürdük.Franklin ile Michael arasında yaşanan gerginlikten sonra Michael kendi kendini yakıyor ve aşağıya atlıyor.

Tabi Michael öldükten sonra oyunun eski tadı tuzu kalmıyor.Michael öldükten sonra oyunda artık hiçbir görev kalmıyor.Görev olmadığı için malesef öyle gezinip duruyorsunuz.Paranız milyonlara ulaşıyor ama gezmekten başka birşey yapamadığınız için bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlıyor.

Oyun yüzdesine baktığımızda ise yüzde 75 civarı geçtiğimiz gözüküyor.İnternette uzun süre araştırma yaptık ama hiç görev geldi diyeni görmektedir.Arada sırada satın aldığınız taksi durağından birkaç ufak tefek iş haricinde eskisi gibi detaylı ve zor görevler gelmiyor.

Değerli ziyaretçilerimizden istediğimiz Michael öldükten sonra görev alan var mı yok mu merak ediyoruz.Cevaplarınızı bize yorum yazarak gönderirseniz çok memnun oluruz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA 5 Paraşüt nasıl açılır ( PC ve PS)

GTA 5 oyununda paraşüt nasıl açılır diye merak ediyorsanız sizlere ufak bir bilgilendirme yazısı hazırlamak istedik.

GTA 5’de uçakta giderken yada bir binadan atladığınızda otomatik olarak paraşüt sırtınıza takılıyor ve inerken paraşütü açıp yere yavaşça temas edebilirsiniz.Tabi paraşüt açmayı bilmiyorsanız malesef çakılıp öleceksiniz.GTA 5’de paraşüt açma işlemini hem PlayStation hem bilgisayarda nasıl açılacağına dair detaylar aşağıdadır.

GTA 5 PS paraşüt açmak için düşerken X tuşuna basmanız yeterli olacaktır.Daha sonra R1 ve L1 tuşları ile yönünüzü ayarlayabilirsiniz.Hızlı iniş yapmak için kolu yukarı doğru çekin yada yavaşlamak isterseniz yön tuşunu aşağı doğru çekiniz.

GTA 5 PC’de paraşüt açmak için mouse’ın sol click tuşuna basmanız yeterli olacaktır.Q ve E tuşları ile yönünüzü ayarlayabilirsiniz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA 5 PlayStation MP3 müzik atma var mı?

Bir ziyaretçimiz bize mail yoluyla GTA V oyununda PlayStation 3’de araba içinde gezerken çalınan radyo’ya kendi beğendiğimiz Mp3 şarkıları nasıl atıp atmayacağı konusunda yardım istemiştir.

GTA V oyunu hem bilgisayar hem de oyun konsolları için oynanan tüm ülkelerde rekorlar kıran bir oyun olduğunu herkes bilmektedir.Serinin en sonuncusu olan GTA 5’de arabanın içine bindiğiniz otomatik olarak radyo başalmaktadır.Yaklaşık 15 tane radyo içeriğinden farklı müzikler dinleyebiliyorsunuz.Bilgisayarlarda oynanan GTA 5 oyununa istediğiniz MP3 müziklerini atarak kendi radyonuzu oluşturabilir ve sınırsız sayıda attığınız müzikleri dinleyebilirsiniz.

Gelelim asıl sorumuza: GTA 5 PS versiyonunda müzik atılıyor mu?

Malesef bu sorunun yanıtı olumsuz olacaktır.PC versiyonunda sağlanan bu güzellik oyun konsolları versiyonlarında bulunmamaktadır.

Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA 5 Patch Sorunu Nasıl Çözülür?

2015 yılından bu yana bilgisayar formatında da olan GTA 5 ( Grand Theft Auto 5) kısa süre içerisinde oyuncuları tarafından büyük ilgi görerek en çok satanlar listesinde yerini aldı.

gta 5

Yüksek bir dosya boyutuna sahip olan GTA 5 oyunu, online olarak ya da yamalarını indirerek oynamak mümkün. Ancak yamaları indirilmeyen bu oyunun normal koşullarda oynanması mümkün değil. GTA 5 patch sorunları olarak adlandırılan bu sorun zaman zaman bilgisayarlara format attıktan sonra da meydana gelebiliyor.

GTA 5 oyununu steam üzerinden satın almayıp indirmediyseniz yine bir sorun ile karşılaşabiliyorsunuz. Steam’a bağlı olmadan oynanmaya çalışılan bu oyun açılırken zaman zaman sunucu hatası verebiliyor. Peki GTA 5 patch sorunu bu koşullar altında nasıl çözülür?

Adım Adım Sorunlardan Kurtulun

Eğer bir Windows 7 sürümü kullanıyorsanız ilk olarak başlat menüsü üzerinden çalıştır sekmesine gidip CMD yazıp ENTER tuşuna basın. Komut sistemini çalıştırdıktan sonra cd c:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V yazarak yine enter tuşuna basın. Daha sonra da GTAVLauncher.exe -verify -noChunkedDownload yazarak enter tuşuna basın ve yamanın incelenmesini bekleyin. Eğer yüklerken başka bir klasör seçilir ise o zaman farklı komutlar gerekebiliyor.

Son olarak bu sefer de GTAVLauncher.exe -verify –noChunkedDownload komutunu yazarak yine enter tuşuna basın ve yamasının indirme işlemini başlatarak sorunsuz bir şekilde oyunun keyfini çıkartın.

Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA V tüm zamanların en favori oyunu

GTA V oyunu son zamanların en çok tercih edilen ve en çok satan oyunlar arasında yer alıyor.

gta 5 popüler

İlk olarak 2013 yılında piyasaya çıkış yapan GTA V oyunu son hızla para kazandırmaya devam ediyor.İlk günden bugüne kadar tam 75 milyon adet kopya oyun satıldı.Tabi korsan oyunlar sayılmıyor.Genellikle bir oyun üretildiğinde ilk olarak yükseliş sergiler ve sessiz sedasız ortadan kaybolur.

Fakat GTA V oyunu 2013 yılından itibaren ses getiren bir oyun oldu.Aradan geçen 4 yıl içerisinde hala bu oyunu oynamak için bilgisayar değiştiren yada oyun konsolu alanların sayısı oldukça fazladır.

GTA V ilk olarak oyun konsolları için yayınlandıktan sonra PC için çıkmasıyla birlikte satış patlaması yaşadı.Yeni çıkan oyun konsollarınıda uyarlama yapınca ekstradan gelen ufak güncellemeler ile de uzun bir süre daha popüler olmaya devam edecek.

Kategoriler
Oyun Haberleri

GTA 5 oyununda Tren’e binmek ve durdurmak için vaktinizi harcamayın

GTA 5’de Tren durduruluyor mu ve binelebiliyor mu diye araştırma yapıyrosanız aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

gta-5-tren

GTA 5 oyunu son zamanların en popüler oyunları arasında yer almaktadır.GTA 5, gerçeğe yakın grafikleri,oyun içindeki hayat akışı günlük hayatımıza yakın olduğu için çok sevilmektedir.Bu oyunu daha çok popüler yapan ise kesinlikle online olarak oynanabilmesidir.Oyun konsollarında yada bilgisayar üzerinden lisanslı bir oyuna sahipseniz onlineo larak GTA 5 oynayabiliyorsunuz.GTA 5’e yeni başlayan bir ziyaretçimiz bize oyun içinde Tren’e biniliyor mu sorusunu sormuştur.

Teknoscrool.com olarak GTA 5 oyununu denediğimizde malesef tren’e hiçbir şekilde binilmediğini gördük.Tren’e binmek istediğimizde hem ön tarafından kapıyı açmak denedik,hem de arkasındaki kapıdan binmeyi denedik malesef başaramadık.Tren’in içindeki makinisti öldürseniz bile tren yoluna durmadan devam ediyor.Ayrıca treni hiç bir şekilde durduramıyorsunuz.İsterseniz önüne arabalar,iş makineleri ve uçakları koyun tren durmuyor.Youtube.com’a baktığımızda da birçok tren’i durdurma videosu görebilirsiniz.En ağır araçları,uçakları koyuyorlar fakat durdurulmuyor.

Uzun lafın kısası vaktinizi boşa harcamayın.

Örnek olarak sizlere bir video eklemek istedik.Bu videoyu izledikten sonra daha ne yapılabilr ki diyeceksiniz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Yetişin GTA 5’in fiyatı düştü!

GTA V fiyatı düştü!

gta-5-dusuk-fiyati

Oyun konsollarında ve bilgisayarlarda en çok oynanan oyunlar arasında yer alan GTA serisinin sonuncusu GTA 5 fiyatı bu hafta sonu düştü.Oyun konsolları tutkunları GTA 5 oyununa para yönünden alamadıysa bu hafta sonu bu fırsatı kaçırmayınız.

GTA V, GTA IV, GTA San Andreas, GTA Vice City gibi oyunların hepsinde %70’e varan indirim sunuluyor.Bu indirim kampanyası 26 Eylül 2016 günü saat 20:00’da kadar devam edecektir.

Grand Theft Auto V oyununa yüzde 33 indirim ile 119.93 TL’den steam üzerinden alabilirsiniz.Ayrıca diğer GTA serilerinde büyük indirimler mevcuttur.

Not: Geçen sene kasım ayında GTA 5 fiyatı 72 TL civarlarına kadar düşmüştü.