Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S20 iki farklı yöntem ile ekran görüntüsü alma

Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy S20 ekran görüntüsü alma konusunda bilgilendirmek istiyoruz. Akıllı telefonların en çok tercih edilen özelliği kesinlikle ekran görüntüsü almaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy A71’de iki farklı yöntem ile ekran görüntüsü alma

Samsung Galaxy A71 ekran görüntüsü nasıl alınacağı konusunda bu yazıda bilgi vermek istiyoruz.

Akıllı telefonların en çok kullanılan kolaylığı kesinlikle ekran resmi almaktır. Artık not almak kalmadı. 1 saniyede ekranın resmini çekiyoruz ve ihtiyacımız olduğunda galeriden ulaşabiliyoruz.

Cihazı kullanırken ekran görüntüsü yakalayabilir ve yakalanan görüntünün üzerine yazı yazabilir, çizim yapabilir, görüntüyü kırpabilir veya paylaşabilirsiniz. Mevcut ekranı ve kaydırılabilir alanı yakalayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü yakalamak için aşağıdaki yöntemleri kullanın. Yakalanan ekran görüntüleri Galeri’ye kaydedilir.

• Tuşla yakalama: Yan tuşa ve Ses kısma tuşuna aynı anda uzun basın.

• Kaydırarak yakalama: Elinizi ekranın üzerinde sola ya da sağa kaydırın.

• Bazı uygulamaları ve özellikleri kullanırken ekran görüntüsü yakalamak mümkün değildir.

• Kaydırarak ekran görüntüsü yakalama özelliği etkinleştirilmemişse bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar uygulamasını başlatın, Gelişmiş özellikler → Hareketler ve işaretler üzerine dokunun ve ardından Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın tuşuna dokunarak ayarı etkinleştirin.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Z Fold 2 kılıf modelleri tanıtıldı

Samsung Galaxy Z Fold 2 resmi olarak tanıtıldıktan sonra teknoloji tutkunlarının büyük ilgisini çekti. Hem performansı ve hem katlanabilir ekran teknolojisi ile çok farklı bir telefon olduğunu kanıtladı. Tabi bu akıllı telefona sahip olmak için 19.999 TL ödemeniz gerekiyor.

Bu telefona sahip olduktan sonra çok dikkatli kullanmanız gerekiyor. Samsung resmi internet sitesinde Galaxy Z Fold 2 kılıf çeşitlerini duyurdu. Tabi farklı kılıf çeşitleri olacaktır. Ama Samsung resmi internet sitesinde aksesuar kategorisinde Z Fold 2 için orjinal kılıf çeşitlerine ulaşbilirsiniz.

Samsung Galaxy Z Fold 2 için iki farklı kılıf çeşiti bulunuyor.

1. Galaxy Z Fold 2 deri kılıf

Bu kılıf tamamen deri kaplama ve alüminyum düğmeler kullanılmış. İnce tasarımı ile siz kaba tutuş hissi verdirmeyecek gibi gözüküyor. Bu kılıfın fiyatını yazmamışlar. Yeşil, siyah ve kahverengi olarak 3 farklı renk seçeneği mevcut.

2.  Aramid Ayakta Durabilen Kılıf

Tahmin ettiğiniz gibi telefonu rahat kullanabilmek için destek çubuğu bulunuyor.

Kılıf modellerinin resimlerini Samsung resmi internet sitesinden aldık. Fiyat konusunda ise maalesef herhangi bir bilgi göremedik. İlerleyen günlerde fiyat ile gelişme olursa sizlere bilgi vereceğiz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Watch Active klavye dili değiştirme

Samsung Galaxy Watch Active akıllı saatte giriş diline başka bir yabancı dil eklemek istiyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır.

Genel olarak farklı yabancı dil bilenler yurtdışı ile mesajlaşırken fakrlı yabancı dil klavyesine ihtiyaç duymaktadır.

Metin modunda boşluk tuşuna uzun basarken tuşu sola veya sağa sürükleyerek giriş dilini değiştirebilirsiniz.

Daha fazla dil eklemek için, sayı moduna veya noktalama moduna veya yüz ifadesi moduna geçin. Ayarlar (çark simgesi) Ardından, → Giriş dillerini seç üzerine dokunun ve eklemek için bir dil seçin.

Bu arada akıllı telefonlar gibi birçok dil eklenmiyor. En fazla iki dil kullanabiliyorsunuz. Daha farklı bir dil için bir öncekini kaldırmanız gerekmektedir.

Metin giriş ekranında ekranı sol kenardan sağa doğru sürükleyin ve ögesini seçin. Klavye, metin modunda görünecektir.

• Metin girişi bazı dillerde desteklenmemektedir. Metin girmek için giriş dilini desteklenen dillerden birine ayarlamanız gerekir.

• Klavye düzeni bölgeye göre değişiklik gösterebilir

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Marka Cihazlarda Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Geniş bir kullanıcı ürün ve kullanıcı yelpazesi bulunan Samsung marka cihazların garantisi pek çok kişiyi yakından ilgilendirir.

Peki, Buzdolabından Çamaşır Makinesine Bilgisayardan Cep Telefonuna kadar hayatımızın içindeki bu ürünler arızalanırsa ne olacak? İşte tam bu noktada ihtiyacınız olan adres;

https://www.samsung.com/tr/support/ bu linke tıklıyorsunuz ve açılan pencereden çevrim içi olarak e-posta veya canlı çevrim içi menülerinden biriyle ya da çağrı merkezini arayarak cihazınızın garantisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tabii ki bu süreçte cihazınıza ait bazı bilgiler sizden isteneceğinden eğer cihazınız akıllı telefon ya da bu özellikli bir cihaz ise İMEİ numarası istenecektir.

İMEİ numarasını bulmanın en kolay yolu telefonunuzun arama kısmına gelip *#06# kodunu tuşlayıp ara tuşuna basmanızdır. Ancak ekranın kırık olması ya da cihazın çalışmaması durumunda endişelenmeyin her cihazın seri numarası üzerindeki etiketlerde mevcut. Cihazın modeline göre seri numarası ya da İMEİ numarasının nerede olduğu aynı linkte size gösteriliyor.

Diğer cihazlar için de seri numarası bilgisi de bu tür etiketlerde mevcut. Ayrıca cihaz satılırken size teslim edilen fatura, garanti belgesi ve cihaz kutusu üzerinde de bulabilirsiniz.

Garanti İçin Fatura Ya Da Garanti Belgesi Zorunlu mu?

Cihazın üzerindeki İMEİ bilgisi ve seri numarası bilgileri garanti için yeterli. Ancak garanti süresinin son günlerinde ise fatura süresi ile sistemde kayıtlı süre arasındaki fark önem kazanabileceğinden fatura veya garanti belgesi ya da cihazın kurulum belgesi olması sizin için avantaj sağlayacaktır.

Samsung Marka Cihazlar İçin Garanti Süreleri Ne Kadar?

Garanti Sürelerine yine https://www.samsung.com/tr/support/ sitesinden ulaşılabiliyor. Siz sormadan söyleyelim telefonlarda tablet ve televizyonda bu süre 24 ay. Beyaz eşyada 36 ay ve diğer cihazlarda değişiyor.

Samsung Garanti Koşulları Nelerdir?

Elbette tüm arızalar garanti kapsamında değil. Hangi arızaların garanti kapsamında olduğu hangisinin kullanıcı hatası olduğuna dair ayrıntılı bilgiye yine aynı linkten ulaşabilirsiniz. Unutmayın garanti sorgulaması yapmadan cihazınıza dışarıda müdahale yaptırmayınız. Ayrıca orijinal olmayan Şarj makineleri gibi aksesuarlara ile cihaz üzerindeki ROM dediğimiz yazılıma dikkat!

Kategoriler
Android Haberleri

Android 10 alacak Samsung modeller

Geçtiğimiz günlerde internete düşen bir fotoğrafta Android 10 güncellemesi alacak Samsung modellerin listesi yayınlandı. Tabi bu modellerin resmi olarak kesin alacağı açıklanmadı.

Bu listeye bakıldığında Samsung’un oldukça cömert olduğunu görüyoruz. Tabi normal olarak Amiral gemisi modelleri Galaxy S10 ve Note 10 modelleri ilk olarak Android 10 güncellemesini alacak gibi gözüküyor.

Resmi olmayan kaynaklara göre Android 10 güncellemesi alacak modelleri şöyle;

Galaxy S10
Galaxy S9 ve Plus
Galaxy S10e
Galaxy Note 10 ve Plus
Galaxy Note 9
Galaxy M40
Galaxy M30
Galaxy M20
Galaxy M10
Galaxy J8
Galaxy J6 ve Plus
Galaxy J4 ve Plus
Galaxy J7 Duo
Galaxy J5 ve J3
Galaxy A10/A20/A30/A40/A50/A50S/A60/A70/A80/A90
Galaxy A8/A6/A7/A9/A9 Star ve Lite

Yazımızın başında dediğimiz gibi oldukça geniş kapsamlı cömert bir güncelleme yapacak gibi duruyor Samsung. Tabi bu bilgiler resmi olmadığı için şimdilik söylenti olarak yerini koruyacak.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy A80 Acil modu açma ve kapatma

Samsung akıllı telefonlarda bildiğiniz üzere Acil mod özelliği bulunmaktadır.

Bu özellik ile pil tüketiminizi azaltabilirsiniz. Bu mod ile uygulama ve işlevler kısıtlanmaktadır. Acil durum modunda acil durum araması yapabilirsiniz. Başka kişilere konum bilgisi gönderebilirsinz.

Peki Samsung Acil mod nasıl açılır?

Samsung modellerde acil mod’u etkinleştirmek için güç tuşuna uzun basılı tutun ve daha sonra Acil mod üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Samsung acil mod nasıl kapatılır?

Acil mod’u çok fazla kişi tercih etmiyor. Eğer yanlışlıkla bu modu geçiş yapıp kapatmak istiyorsanız üç nokta üst üste butonuna basın ve , → Acil durum modunu kapat üzerine dokununuz. Ayrıca diğer bir yöntem olarak güç tuşuna uzun süreli basılı tutun ve ardından ACil mod üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy M40 desen kilidi koyma

Samsung Galaxy M40 modeli kullanıyorsanız ve şifre koymak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sadece şifre değil desen kilidide çok tercih edilen bir kilit yöntemidir. Parmak izi teknolojisi geldikten sonra desen kilitlerini pek fazla kullanmıyoruz. Parmak izi daha güvenilir ve hızlı açıldığı için daha çok tercih ediliyor.

Samsung Galaxy M40 desen kilidi koyma

İlk olarak uygulamalar bölümünden Ayarlar‘a giriş yapıyoruz.

Daha sonra “Kilit ekranı ve Güvenlik” kategorisine basınız.

Son olarak Ekran kilidi türü seçimine basınız.

Artık istediğiniz kilit türünü seçebilirsiniz.

Not: Desen kilidi kullanacaksanız telefon size desen kilidinizi unutma riskine karşı PIN kodu isteyecektir. Bu PIN kodunu lütfen unutmayınız. Aksi takdirde telefona format atmaktan başka çareniz bulunmuyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy A7 (2018) kılıf modelleri tanıtılmadı

Samsung Galaxy A7 (2018) resmi olarak tanıtıdıktan sonra Galaxy A7 (2018) kılıfları beklenmektedir. Genel olarak akla ilk gelen soru Samsung Galaxy A7 (2017) kılıfları Galaxy A7 (2018) modeline uyar mı?

Samsung, 3 arka kameralı modelini özel bir lansman ile tanıtmadı. Sadece resmi internet sitelerinde tanıtım yaptılar.

Normal şartlarda Samsung, yen tanıttığı modeller için aksesaur kategorisi oluşturarak Galaxy A7 (2018) kılıflarını tanıtması gerekiyordu. Fakat samsung.com’a baktığımızda bu sefer böyle bir kategorinin olmadığını görüyoruz.

Normal olarak bu telefon Türkiye’ye geldiği zaman Galaxy A7 (2017) kılıfı uyar mı diye internette araştırma yapacaklardır. Maalesef Galaxy A7 (2017) ile Galaxy A7 (2018) arasında boyut farkları bulunuyor.

En başta ekran boyutu farkı bulunmaktadır. Galaxy A7 (2017) 5.7 inç, Galaxy A7 (2018) 6.0 inç’dir. En boy ve uzunluk farkları da var.

Samsung Galaxy A7 (2018) kılıf çeşitleri için artık Samsung resmi alışveriş sitesini takip edeceğiz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Omnia Pro meşgulken aramayı aktif etme

Bu yazımızda sizlere Samsung Omnia Pro modelinde arama bekletme ayarı nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermek istedik.

Bu model piyasada pek bulunmuyor fakat biz yinede sitemizde olmasını istedik.

Arama bekletmeyi aktif etmediğiniz zaman siz telefon ile konuşurken başka kişiler sizi arayamaz. Acil bir durumda sizlere iletişim kuracaklara meşgul tonu vermemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

İlk olarak Başlat tuşuna basın ve Ayarlar’a giriş yapınız. Bu bölümden sesli aramalara geçiş yapın ve Arama bekletme seçeneğini bulunuz.

“Arama bekletme”yi etkinleştirmek için kutucuğa hareket tuşu ile ok işareti koyduktan sonra bitti’ye basmanız yeterli olacaktır.

Samsung Omnia Pro hakkında bizlere sormak istediğiniz soru varsa yorum yazarak gönderebilirsiniz.