Donanım Haberleri

Samsung bataryaları dayanma süresi başarılı

Değiştirebilir batarya mı yoksa değiştirelemez batarya mı?

samsung-batarya-dayanikliligi

Son çıkan bazı modellerde bataryanın değiştirelemez olduklarını görmeye başladık.Tabi bu özellik birçok kişiyi rahatsız etmektedir.Değiştirelemez batarya olduğu zaman en korkulan olay kesinlikle bataryanın şarj tutmamasıdır.Bataryanın şarj tutmama problemi kaç yılda başlar yada kaç ayda başlar sorusuna kesinlikle net yanıt verilemez.Eğer bataryanız değiştirelemez ise şarj tutma probleminiz varsa mecburen yeni telefon almanız gerekmektedir.Bataryanın dayanıklılığı telefonun markasına ve azcıkta şansınıza bağlı olarak değişmektedir.

Örnek vermek gerekirse teknoscrool.com olarak Samsung Galaxy S4 modelini ilk çıktığı 2013 tarihinden itibaren kullanıyoruz.Yaklaşık olarak 3.5 yıldır aynı batarya ile devam ediyoruz ve batarya performansı neredeyse ilk günkü gibi olduğunu söyleyebiliriz.

Dediğimiz gibi şans ve marka olarak bu zaman değişmektedir.Galaxy S3 mini modelimiz ise 2 yılda bataryasını değiştirmek zorunda kaldık.

Değerli ziyaretçilerimizin kullandığı telefonun marka modelini ve bataryanın ne kadar dayandığını konusunda yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu