Donanım Haberleri

Alienware 15 R3 İncelemesi

‘Oyuncu bilgisayarı’ denilince yıllardır akla gelen ilk isim Alienware oluyor ve eğer bu isimde bir bilgisayar almak istiyorsanız, ödemeniz gereken bedel de artıyor.

Alienware 15 R3 İncelemesi

Henüz yeni sayılabilecek bir model olan Alienware 15 R3 ise her yönüyle kusursuz bir oyun laptopı ve Asus ROG’a göre de daha iyi. Ayrıca Nvidia’nın en son çıkan mobil ekran kartlarının da gücünü tam anlamıyla gösteriyor.

Alienware 15 R3 Fiyatı

Alienware 15 R3, maalesef şu anda ülkemizde resmi olarak satılmıyor ve yurt dışında da çeşitli modelleri var. Dolayısıyla fiyat değişim gösteriyor fakat Nvidia GeForce GTX 1070 ekran kartı, son nesil Intel Core i7 işlemci ve 16 GB RAM barındıran modeli Dell tarafından ortalama 2200 Dolar’a satılıyor. Buna rağmen dediğimiz gibi, Alienware 15 R3’ün sekiz farklı sürümü mevcut ve başlangıç ile üst düzey modelleri arasında ciddi fiyat farkı mevcut. Bir yıllık garantiyle gelen cihazın garanti süresi ise 4 yıla kadar uzatılıyor.

Alienware 15 R3 Tasarımı

Bugünlerde pek çok laptop üreticisi alüminyum malzeme tercih etmeye başladı. Acer ve Asus gibi markalar, artık giriş seviyesi ürünlerinde dahi alüminyum kasa kullanıyorlar. Buna rağmen Alienware daha farklı bir yapıda ve bu seride alüminyum ile magnezyumu bir araya getirmiş. Klavyede hala yumuşak dokulu plastik varken, malzeme kalitesi kusursuza yakın.

Klasik Alienware görünümünde olan ürün, keskin hatlara sahip ve LED ışıklarla bezenmiş durumda. Ayırca yüklü gelen Alienware uygulamasıyla ışıkları dilediğinizce özelleştirebiliyorsunuz.

Alienware 15 R3 Performansı

Tabii ki bu cihazın en büyük iddiası oyun yönünde. GTX 1070 olan modelin potansiyeli gerçekten yüksek ve örnek vermek gerekirse, her şey en yüksek ayarda ve Full HD çözünürlükte Thief yaklaşık 95-100fps veriyor.

Cihazın batarya ömrü de geliştirilmiş ve ekran parlaklığı yüksekken, arkada 720p çözünürlükte video oynatıldığı sırada yaklaşık 3.5 saat kadar açık kalabiliyor.

Sonuç olarak, Alienware 15 R3 şu anda piyasadaki rakipsiz laptoplardan birisi ve tüm rakiplerine meydan okuyor. Fiyatı her ne kadar biraz tuzlu olsa da, hem dış görünüşüyle, hem de teknik özellikleriyle muazzam bir ürün.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu