Donanım Haberleri

2015 İlk Çeyrek Lideri Samsung

2015 İlk Çeyrek Lideri Samsung

2015 İlk Çeyrek Lideri Samsung

Akıllı telefon ve çeşitli teknoloji ürünleri üreticisi Samsung firmasının, 2015 yılı ilk çeyreğini sektörün lideri olarak tamamladı belirtildi. Çeşitli patent ihallleri nedeni ile Apple ile kıyasıya rekabet içerisinde olan Samsung sektör liderliğini ciddi tazminat rakamları ödemiş olmasına karşın kaybetmediği yönünde değerlendirmeler yapılıyor.

Cihazların gördükleri ilgi ile doğru orantılı olarak geliştirildiği açıklaması yapılırken Güney Kore menşeili firmanın 2015 yılı ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği satışlar ile sektörün oldukça önünde olduğu belirtildi.

Gartner analiz firması tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucu elde edilen raporlarda Samsung firmasının 81.1 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdiği 2015 yılı ilk çeyreğinde %24.2’lik bir pazar payına sahip olduğu ifade edildi. Samsung firmasının en yakından takipçisi olark değerlendiren Apple ise 2015 ilk çeyreğinde yaklaşık 60.1 milyon iPhone satışı gerçekleştirdiği ifade edilirken Apple firmasının pazar payının %17.9 olarak belirlendiği ifade edildi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu