INSP uyarısı nedir ve nasıl silinir?

Bir takipçimiz arabasında INSP uyarısı aldığını ve çözümüne dair bilgiyi bize ileterek yayınlamamızı istemiştir.

INSP uyarısı çok önemli bir uyarı değildir.INSP uyarısının açılımı “In Service Period”‘dur.Yani servis zamanınızın geldiğini size hatırlatmaktadır.Birçok kişi bu uyarının ne olduğunu bilmediği için hemen paniğe kapılmaktadır.Genellikle bakımı yapan usta bu uyarı zamanını sıfırlamıyor ve bir süre sonra size uyarı vermektedir.Eğer servisini yakın zamanda yaptırdıysanız dikkate almayınız.INSP uyarısını nasıl sıfırlayabilirim diye merak ediyorsanız bunu 15 saniyelik bir işlemle halledebilirsiniz.Hiç bir ustaya gitmenize gerek yoktur.İlk olarak kontak kapalıyken km sıfırlama tuşuna basılı tutun.

Basılı bir şekilde tutarken kontağı açınız ve 15 saniye bekleyiniz.Bu şekilde INSP hatası ortadan kaybolacaktır.Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bu konuya yorum yazarak bana ulaşabilir ve size gerekli olan yardımı gösterebilirim.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

6 Yorum

 1. Yavuz

  9 Mart 2018 at 21:00

  Aracıma su koydum 10 km sonra hararet ışığı yanmayan başladı ne yapmalıyım

 2. Teknoloji

  10 Mart 2018 at 17:45

  Nereye su koydunuz yavuz bey? Büyük ihtimalle yıllık bakım zamanınız gelmiş ve siz su koymadan ötürü yandığını düşünüyorsunuz.

 3. Zeki

  25 Ağustos 2018 at 20:06

  Insp 0 arızası silinmedi dediğinizi yaptım neden silinmemiş olabilir

 4. Teknoloji

  26 Ağustos 2018 at 11:43

  Zeki bey aynı anlatılan gibi yaptık ve hata silindi bizim . Tekrar deneyebilir misiniz?

 5. Ramazan

  14 Aralık 2018 at 21:21

  Merhaba,
  Aracımda hiç bir sorun yokken bugün çalıştırdıktan sonra gaz yemedi ve birden durdu sonrasında tekrar çalıştırmak istedim aynı şekilde oldu ve servis ışığı yanmaya başladı
  Araç bir süredir insp uyarısı vermekteydi bakımını da 1 Ay önce yatırmıştım ama uyarıyı silmemiştim bir alakası olabilir mi ya da sorunu nedir
  Yardımlarınız için teşeķkürler

 6. Teknoloji

  15 Aralık 2018 at 15:36

  Ramazan bey sorununuz bakım ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Vag-Com ile kontrol edilip arızanın ne olduğu ortaya çıkacaktır.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir