Huawei çift tıklama ile ekran açma özelliği

Huawei modellerinde ile erkan açılıyor mu diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtı için sizlere güzel bir yazı hazırladık.

huawei-cift-tiklama-ile-ekran-acma

Akıllı telefonlarda yer alan özellikler kullancııların işlerini kolaylaştırmaktadır.Bir kullanıcımız bize huawei modellerinde kapalı ekrana çift tıklama yapıldığında ekranın açılıp açılmadığını sormuştur.Teknoscrool.com olarak TÜrk Telekom Honor 7 modelinde bu özelliğinin olduğunu görmekteyiz.

Huawei çift tıklama ile ekran nasıl açılır?

Bu özelliği aktif etmek için ilk önce telefonunuzdan Ayarlar bölümüne giriş yapınız.Daha sonra akıllı yardım sekmesinden hareket kontrolüne basınız.Açılan ekranda sayfanın en altında çift dokunma’yı göreceksiniz.Bu özelliği açtığınızda çift tıklama ile ekran özelliği aktif olacaktır.

Not-1: Bu adımları Android marshmallow sürümüne göre anlatılmıştır.
Not-2: Çift tıklama ile sadece ekran açılabilmektedir.Tekrar ekranı kapatamıyorsunuz.Ekran kilidi olarak parmak izi,desen kilidi yada PIN kullanıyorsanız ekrana çift tıkladığınızda sadece ekran saatini açacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

 1. Murat Kazanlı

  22 Ekim 2017 at 14:32

  Helal olsun kardeşim yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ilk kez farkettim bu özelliğinin olduğunu ama nereden ulaşacakları hakkında bir bilgi vermemişssin. BeN SÖYLEYEYim Ayarlar/Akıllı Yardım/Çift Dokunma ya gelip pasif (Gri) butonu üstüne tıklayarak Aktif(Yeşil) yapın.

 2. Murat Kazanlı

  22 Ekim 2017 at 14:34

  Pardon internet sayfası hatası yüzünden yazılar eksik görünmüş kusura bakma 🙂

 3. Teknoloji

  23 Ekim 2017 at 09:27

  Teşekkürler Murat bey

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir