Kategoriler
Apple iOS Haberleri

Iphone 7 DFU Modu Aktif Hale Nasıl Getirilir ?

IPhone 7 ile birlikte home tuşu da değişmişti. Buna bağlı olarak DFU moduna geçme yöntemi de değişikliğe uğradı. IPhone 7 ile iPhone 7 Plus modellerinde DFU geçme yöntemini aşağıda bulabilirsiniz.

iphone aktif etme

Ilk olarak DFU modunun neye yaradığını açıklamakta fayda var. DFU Mudo kısaca bir komuttur. Eski iPhone telefonlarda cihaz kilitlendiği zaman ya da bir arıza olduğu zaman cihaz; güç tuşu ile ana ekran kullanılarak iTunes üstünden geri yükleme yapılıyordu. Ana ekran tuşları yeni iPhone telefonlarla birlikte değişikliğe uğradı. Yeni DFU modunu kullanmak için bundan böyle güç tuşu ile ses kısma tuşuna basmanız gerekecek.

IPhone 7 DFU modunu aktif hale getirmek için;

Telefonu ilk olarak kapatın. İTunes açık haldeyken Lightning kablosunu kullanarak bilgisayara bağlayın. Sağ kısımda yer alan güç düğmesine 3 saniye süreyle basın. Güç tuşuna basarken sol tarafta yer alan ses kısma tuşuna da basın. 10 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir.  Ardından iTunes de karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekran gelene kadar düğmelere basın. Ekran geldiğinde düğmelere basmayı bırakın.  Daha fazla basarsanız telefon tekrar başlar yani bulunduğunuz moddan çıkarsınız.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir