Apple iOS Haberleri

İOS 9.3 nasıl? İOS 9.3 sorunları ve yorumlarınızı bekliyoruz

İOS 9.3Public Beta 1 Nasıl Yüklenir?

ios 9.3

Geçtiğimiz günler içinde İOS 9.3 Beta sürümünü yayınlamış olan Apple; halka tamamen açık olan sürümü İOS 9.3 Public Beta 1’le yeniden karşımıza çıktı.

Apple’ın halka açık olan bu sürümü daha çok kişinin denemesi ben yeni yapılacak sürümün daha da kuvvetlendirilmesi amacını taşımaktadır. Bu sayede problemsiz final güncellemesi yapılacak.
İOS 9.3 Public Beta 1’in nasıl yükleneceğini bilmiyorsanız aşağıdaki makalemizden öğrenebilirsiniz.

İOS 9.3 ile Birlikte Gelen Yenilikler

Bu sürüm ile beraber cihazın saatine uygun olarak; akşam zamanlarında kullanım esnasında gözünüzü rahatsız eden renkler değiştirilerek gündüz yine eski haline çevrilir. Notlar uygulamasında ise; parmak izinizle ya da şifre kilidiyle birlikte güvenlik sağlanabiliyor. Bundan başka; tarih ya da alfabetik sıralama gerçekleştirilebiliyor. Haberler uygulaması ise; takip ettiğiniz konuları şahsınıza özel bir hale getirerek sürekli takip etmenizi sağlayacak.

Kullanışlı bir şekle getirilen CarPlay’le Apple Music’ten dilediğiniz şekilde albüm dinleyebilirsiniz. Harita üstünde; benzin istasyonu, restoran ve diğer alanları özgür şekilde görebilirsiniz. Yeni sürümde ilk kez; aynı İPhone’a daha çok Apple Watch tanımlı hale getirebilirsiniz.

İOS 9.3 Public Beta 1 Nasıl Yüklenir?

İlk olarak Apple’ın Beta yazılım programına kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için; beta.apple.com adresine giderek Apple şifreniz ile oturum açın. Kayıt işlemi bittikten sonra; İOS sekmesinin içinde bulunan enroll your İOS Device bağlantısını tıklayarak gelen sayfadaki adımları tek tek uygulayın. Yedekleme işlemleriniz bittikten sonra ardından; gerekli profil öğesini İOS aletinize yükleyin.

İOS 9.3 Sorunları var mı?

İOS 9.3 yükleyenlerden bu sürüm hakkında yaşadıkları sorunlar hakkında yorumlar bekliyoruz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Kesinlikle Beşparmak etmez ne bu telefonum çökük durumda neye girsem hangi uygulama açsam atıyor iOS 9.2 yede dönenesin ?

 2. Evet benim 5s iphonum da aynı sorun var cihaz kullanılmaz halde

 3. 9.3 e geçtim wifiye bağlanmıyor nasıl düzeltecez yardım edin

 4. Menü geçiş efektleri kayboluyor sürekli devam ediyor iPhone 6

 5. 9.3 ü yükledikten sonra ahizeden ses gelmemeye başladı. Hoparlörden geliyor ama.

 6. Merhaba;Iphone 6s cihazımı IOS 9.3 yazılımına güncelledim. Galeriden fotoğraf seçip gönder diyip uygulama olarak whatsapp’ı seçiyorum. Rehberden göndericeğim kişiyi seçip gönder dediğimde yine uygulama seçme ekranına geri dönüyorum. Tekrar whatsapp’ı seçip gönder diyorum aynı ekrana geri atıyor kısır döngü anlayacağınız. Sorun whatsapp damı IOS sürümündemi emin değilim. Iphone 6s cihazı yeni aldım 6.2 de deneme fırsatım olmadı 9.3 e yükselttim hemen. Ve böyle bir sorunla karşılaştım. Arkadaşlar sizde deneyerek yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

 7. 5s kullanıyorum. Güncellemeyi yaptım. Bende ilk olarak tuş kilidini devreye soktuğumda ekranda titreme yapıyordu. Telefonu açtım kapattım düzeldi. 2. sorun yukarıdan çekerek açtığımız bildirim alanını tekrar kaldırdığımda ana ekran anlık titreme yapıyor. Bu düzelmedi.
  Onun dışında yeni gelen özelliklerden gece ekranını kullanıyorum sıkıntı yok. Yalnız notlara parmak izi ekleme işini bende beceremedim.

 8. Cihazım 6s 9.3 güncellemesinden sonra bariz bir şekilde pil daha çabuk bitmeye başladı.Bu arada cihazım daha 10günlük.Ayrıca şebeke kendi kendine gidiyor servis yok ibaresi çıkıyor ve bir süre sonra kendi kendine şebeke geri geliyor,arkadaşın belirttiği gibi notlarda şifre parmak izi güvenliği çalışmıyor.9.2.1 sürümünde bu problemler yoktu.

 9. 9.3 ü yükledikten sonra ne hoparlörden ses geliyor ne de ahizeden ses geliyor çooookk kötü

 10. Ayni sorunlar bendede var batarya bildigin durdugu yerde bitiyor. Bir arada hat gidip geldi ama suan oyle bir sorun yok

 11. ios 9.3’ü iki gün önce yükledim inanılmaz hızlı çalışan iphone 6s’imin performansı inanılmaz düştü sürekli kilitleniyor!!! çok pişmanım ios 9.3’ü yüklediğime

 12. Iphone 6s telefonu kapatıp açmadan şarj olmuyor nedeni ne arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu