Apple iOS Haberleri

Apple iPhone birebir değişim nasıl yapılır?

Apple birebir cihaz değişimi konusunda bilgi arıyorsanız bu yazımız size göredir.

iphone-cihaz-degisim

Bir takipçimiz bizden Apple cihaz değişimi nasıl yapabilirim konusunda destek istemiştir.İnternette uzun bir araştırma okuma sonrasında sizlere en güncel ve doğru bilgiyi vermek istiyoruz.İlk olarak şunu söylemek istiyoruz.Cihazınızda kullanıcı hatası haricinde bir kusur varsa telefonu değiştiriyorlar.Onun haricinde kendiniz verdiğiniz hataları,telefon hatası gibi gösterip değiştirmeye çalışmayın.Çünkü teknik servis uzmanları çok çabuk anlıyor ve boşu boşuna vaktinizi harcamış oluyoruz.

Artık birçok Apple Store’a içinde teknik servis kısmı hizmete açıldı.Mağazalardan artık teknik servis kısmına başvurarak değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.Cihaz değişimleri sadece Zorlu Center ve Akasya Apple Store’da yapılmaktadır.Bu iki yere kafanıza göre gidip telefonuzu gösteremiyorsunuz.İlk olarak Apple’ın resmi internet sitesinden randevu almak zorundasınız.Teknoscrool.com olarak bu işlemi sizlere resimli olarak anlatmak istiyoruz.

İlk olarak ” http://www.apple.com/tr/retail/ ” bu adresi kopyalayıp chrome yada internet uygulamanızda adres çubuğuna yapıştırınız.Sayfaya girdiğinize ise aşağıdaki resimdeki gibi yer seçmeniz gerekmektedir.

ipohone-cihaz-degisimi-nasil-yapilir

Yer seçimi yaptıktan sonra sıradaki işlem ise sayfanın aşağısına devam edin ve Genius sekmesini göreceksiniz.Yardımcı olmak için o sayfanında resmini aşağıya ekledik.Görsel olarak daha rahat bulabilirsiniz.

iphone-cihaz-degisimi-islemi

Apple ID ve şifreinizi girerek giriş yapmanız gerekmektedir.Apple ID ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra randevu almak için boş günler ve zaman aralıkları gözükecektir.Size uyan bir zamanı seçip telefonuzu götürebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Allah razı olsun sizden. Uzun zamandır doğru dürüst bilgi arıyordum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu