Kategoriler
Android Haberleri

Google Play Store İngilizce oldu! Türkçe’ye çevirme (Resimli Anlatım)

Google Play Store ingilizce oldu diye stres yapmayın.Türkçe çevirmek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

play-store

Teknoscrool.com olarak sizlerden gelen sorulara elimizden geldiği kadar cevap vermeye devam ediyoruz.İlk olarak şunu söyleyelim eğer bu soruna geç yanıt verdiysek kusura bakmayınız.Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların vazgeçilmezi Google Play Store menüsü son gelen güncelleme ile ingilizce oldu.Genellikle kullanıcılar güncellemeleri otomatik olarak ayarladığı için haberi olmadan uygulamaları güncellenmektedir.Son Play Store güncellemesinden sonra ingilizce olan menüyü tekrar Türkçe’ye nasıl çevirileceği konusunda sizlere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.

Not:Aşağıdaki fotoğraflar teknoscrool.com’a aittir ve çözüm yöntemi denenmiştir.Ayrıca çözüm yöntemimizi ise GM 5 Plus modeli ile yaptığımızı belirtmek istiyoruz.Diğer modellere görede bu şekilde yapabilirsiniz.Eğer takıldığınız konular olursa lütfen bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Play Store güncellemesinden sonra aşağıdaki fotoğraf gibi menü yarı ingilizce yarı türkçe olarak karşımıza çıkmaktadır.Size resimli olarak anlatmaya çalıştık.Yardımcı olabilirsek ne mutlu bize…

play-store-turkceye-cevirme-1

İlk olarak akıllı telefonunuzdan Menü tuşuna basararak “Ayarlar” sekmesine giriş yapınız.

google-play-store-ingilizce-oldu-2

Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve “Uygulamalar” bölümüne giriş yapınız.

play-store-dil-duzeltme-3

Açılan sayfada akıllı telefonunuza yüklü olan bütün uygulamaların listesini göreceksiniz.Buradan “Google Play Hizmetleri” bulunuz.

google-store-guncelleme-kaldirma-4

Google Play Hizmetlerine giriş yaptıktan sonra fotoğraftada gözüktüğü gibi sağ üst köşede 3 nokta üst üste butonunu göreceksiniz.Buraya tıklamanız gerekiyor.

play-store-ayarlari-5

Üç noktaya tıkladıktan sonra ufak bir pencere açılarak “Güncellemeleri Kaldır” yazısını göreceksiniz.Buraya tıklayınız.

play-store-turkce-ayari-6

Tıklama işleminden sonra size bir uyarı gelecektir.Uyarıda ise “Bu uygulamayı fabrika sürümüyle değiştirmek istiyor musunuz? Tüm veriler silinecektir.” yazacaktır.Siz “Tamam”a tıklayarak devam ediniz.

play-store-ingilizce-oldu-7

Google Play Hizmetler güncellemeleri kaldırılarak ilk haline dönecektir.Bu işlem kısa bir zaman sürdükten sonra tekrardan Google Play Store uygulamasına tıklayınız.Sizden Gmail adresiniz için onaylama isteyecektir.Şartları kabul etme sekmesine tıkladıktan sonra onaylayın ve menünün tekrar Türkçe olduğunu göreceksiniz.

play-store-son-turkce-hali

Takıldığınız adımlarda lütfen çekinmeden bizimle hem iletişim sayfamızdan hem yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Not:Bazı kullacılarımız resimli anlatımımız sonrasında 3 noktayı bulamadıklarını yazmıştır.Bizim bu anlatımımız GM 5 Plus modelinde yapılmıştır.Menüler telefonlara göre farklılık göstermektedir.Eğer telefonunuz Samsung ise aşağıdaki linki kullanınız.

Samsung modellerinde Play Store Türkçe’ye nasıl çevirilir?

Not1:Gelen yorumlarda tekrardan ingilizce’ye dönüldüğü yazmaktadır.Eğer arka planda güncelleme alırsa tekrardan ingilizceye döner.Eğer otomatik güncelleme ayarlarını yapmadıysanız aşağıdaki link yardımı ile bu ayarlamaları yapabilirsiniz.

Google Play Store otomatik güncellemeleri kapatma

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

“Google Play Store İngilizce oldu! Türkçe’ye çevirme (Resimli Anlatım)” için 3 yanıt

Bende google play hizmetlere girince 3 nokta cikmiyor dili nasil degistirebilirim

Ne kadar akillisin google play güncellendi gene aynısı olur

ÇOK TEŞEKKÜRLER SAYENIZDE SORUNU ÇÖZDÜM TEKRAR TEŞEKKÜRLER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir