Kategoriler
Android Haberleri

BlackBerry Priv marshmallow güncellemesi alacak!

BlackBerry Priv android marshmallow güncellemesi alacak mı?

blackberry priv nasıl

Akıllı telefon sektöründe atılımlar yapmaya çalışan BlackBerry işletim sistemi olarak kendi işletim sistemini kullanınca çok fazla bir satış rakamlarına ulaşamamıştı.Uzun bir aradan sonra BlackBerry Priv modeli çıktı.Bu modelde android işletim sistemi kullanılınca eskiye göre daha çok talep olmaya başlandı.Ülkemizde şüphesiz en çok kullanılan işletim sistemleri İOS ve Android olmaktadır.

BlackBerry Priv modeli android işletim sistemi kullandı fakat bu seferde yüksek fiyatından dolayı çok eleştirilmişti.Yeni çıkan haberlere göre BlackBerry Priv Android 6 marshmallow sürümü güncellemesi alacak.Açıklanan bilgilere göre Kuzey Amerika ve Kanada bölgelerinde yaşayan kullanıcılar android’in son sürümünü indirebilecek.

Ülkemize ise ne zaman geleceğine dair herhangi bir tarih bulunmamaktadır.

BlackBerry Priv, 1.44 GHz hızında çalışan Snapdragon 808 yonga setine, 3 GB RAM‘e, 32 GB dahili depolama birimine sahip. Priv’in depolama alanı, 200 GB‘a kadar microSD kart desteği ile artırılabiliyor. Priv, 5.4 inç büyüklüğünde, 540 PPI değerinde 1440 x 2560 çözünürlüğünde AMOLED ekran ile geliyor.

BlackBerry Priv arka kamerası 18 megapiksellik çözünürlüğe sahip.Ön kamerası ise 2 megapikseldir.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir