Android Haberleri

Bir WhatsApp Hesabını İki Farklı Akıllı Telefonda Kullanmak

WhatsApp hesabı açtığınızda aynı zamanda telefon numaranızı da girip, mesajla gelecek kodu almanız gerekiyor. Bu prosedürün amacı ise aynı hesabın iki farklı telefonda kullanılmasını engellemek.

Aslında resmi olarak bu sınırlandırmayı aşmanın bir yolu yok fakat birkaç basit adımla WhatsApp hesabını iki farklı akıllı telefonda kullanmak mümkün. Bu da WhatsApp Web adı verilen yeni servis sayesinde gerçekleştiriliyor. Tek ihtiyacınız olan ise kullanacağınız her iki cihazda da internet bağlantısı ve WhatsApp uygulaması olması.

WhatsApp 2 telefonda nasıl kullanılır?

Öncelikle ilk olarak ikinci WhatsApp’ı kullanacağınız telefonda Google Chrome internet tarayıcınızı çalıştırın. Ardından sağ üstte yer alan üç noktaya basın ve ‘Masaüstü sitesi iste’ yazan kutucuğu aktif hâle getirin.

Bunu yapma sebebiniz mobil tarayıcı üstünden masaüstü sitelerine bağlanmak. Bu şekilde artık whatsapp.com yerine masaüstü siteye girebilirsiniz. Şimdi tarayıcıya web.whatsapp.com yazın. Karşınıza kare kod gelecektir, ardından akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açarak yine sağ üstte yer alan üç noktaya basın, WhatsApp Web’e giriş yapın. Daha sonra ikinci akıllı telefondaki kare kodu kamera arayüzüne okutun. Bu sayede her iki telefondan da WhatsApp açabileceksiniz.

Bilinmesi gerekenler

– WhatsApp’ın son sürümünün yüklü oldmasına özen gösterin.

– Chrome, Firefox ya da Safari tarayıcılarını kullanın.

– Bu işlemleri telefonun yanı sıra tabletlerde de uygulayabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Söylediklerinizi yapıyorum ama Karekod açılmıyor onun yerine whatsapp ana sayfa geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu