Oyun Haberleri

FIFA 18 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

FIFA artık her sene giderek kalitesini arttırıyor ve Pro Evolution Soccer serisiyle olan rekabetini de tarihe gömmek üzere. Bu yıl da kısa bir süre sonra FIFA 18’i karşılayacağız ve heyecan verici özellikler bizi bekliyor.

FIFA 18 ne zaman çıkacak?

FIFA 18 için resmi çıkış tarihi EA Sports tarafından 29 Eylül 2017 olarak kararlaştırıldı. FIFA 17 ise geçtiğimiz yıl 27 Eylül tarihinde satışa çıkmıştı.

FIFA 18 Fiyatı

Şu anda oyunun standart sürümü Origin üzerinde 60 Euro olarak satılmakta. ICON sürümü 90 euro ve Ronaldo sürümü ise 80 euro. Buna rağmen çeşitli oyun sitelerinde 160 TL civarı fiyat etiketleriyle de oyuna sahip olabilirsiniz.

FIFA 18 hangi platformlarda olacak?

FIFA 18 bu yıl Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkacak. Aslında FIFA 17 PS3 ile Xbox 360’a da gelmişti fakat görünüşe göre artık EA Sports eski nesil konsollara destek vermemeye karar verdi.

Eğer Nintendo sevenler arasındaysanız, FIFA 18’in Nintendo Switch için de bir sürümü olacak fakat isim olarak FIFA 18 değil de, EA Sports FIFA adı uygun görüldü. Nintendo Switch versiyonunda, donanım sınırlarının el vermemesi sebebiyle Journey modu bulunmayacak.

FFIA 18 Özellikleri

Eurogamer tarafından yapılan habere göre, EA Sports artık FIFA 18’de Legends özelliğini kullanmayacak. Bunun yerine tüm platformlara Icon – İkonlar getirilecek. Daha önce Legends modu sadece Xbox konsollarında yer almaktaydı.

Icons modunun öne çıkan ismi ise Brezilya’nın futbol efsanesi Ronaldo oldu ve hatta ICON sürümünün kapağını da Ronaldo’nun fotoğrafı süslüyor. Oyun yine aynı grafik motoruyla yapılsa da, Nintendo Switch sürümünde Frostbite engine yer almayacak.

FIFA 18’den ne bekliyoruz?

Frostbite Engine’in geliştirilmiş bir sürümüyle piyasaya çıkacak olan FIFA 18’de artık daha gerçekçi bir oyuncu hareket teknolojisi kullanılıyor. Yeni animasyon sistemi özellikle Cristiano Ronaldo gibi yıldız oyuncular üzerinde kullanılırken, diğer pek çok yıldız da tıpkı gerçek maçlardaki gibi karşımıza çıkacaklar.

Oyunda ünlü ve tanınan taktiklerin yanı sıra, her zaman olduğu gibi yine kendi taktiklerinizi de oluşturup rakiplere meydan okuyabileceksiniz.

FIFA 18, 29 Eylül 2017 tarihinde PC ve konsollar için satışa çıkacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu