Kategoriler
Kimdir

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı kaç yaşında ve nerelidir?

acun ılıcalı kimdir

Televizyon dünyasının dahisi olarak kabul edilen Acun Ilıcalı’nın şöhret basamaklarını tırmanma hikayesi oldukça zorlu geçti. 1969 senesinde Edirne’de doğan televizyton dahisi önemli programların yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlenerek bu konuda bir başarıya imza attı.

Aslen Erzurumlu olan Acun Ilıcalı Lise hayatını İstanbul’da tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğini kazanan fakat okulu bitiremeyen Acun Ilıcalı okulunu bırakmak zorunda kaldı. Genç yaşta evlilik yapan Acun Ilıcalı 19 yaşında iken Seda Ilıcalı ile dünya evine girdi. Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Ardından üzücü bir olay yaşayarak anne ile babasını trafik kazasında kaybetti. Acun Ilıcalı tesadüfen bir arkadaşı vasıtası ile Beşiktaş Muhabirliği görevini üstlendi. Show Tv’ye transferi uzun sürmeyen Ilıcalı; Televole programı ile adeta ismini zirveye tırmandırmayı başardı. Herkesin en çok izlediği programlar arasında yer alan Televole büyük bir ilgi gördü. Gezi programı da yapan Acun Ilıcalı; birçok ülke gezdi.

Survivor, Var mısın Yok musun ve Yetenek Sizsiniz programlarıyla en çok izlenen programlara imza atan Acun Ilıcalı; En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü’nede layık görüldü. TV8 kanalını satın alarak kanalında yepyeni yarışmalar ve programlar yapmaya devam etmektedir

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir