Bilim ve Teknoloji

Windows Error Recovery Hatası nasıl çözülebilir

Bilgisayarınızda en çok karşılaştığınız hatalardan olan Windows error recovery hatasından belirli işlemleri yaparak kurtulabilirsiniz. Hatanın çözümlerine aşağıdaki yolları deneyerek ulaşabilirsiniz.

Bu hatayı alıyorsanız büyük ihtimalle bilgisayarı aniden kapatmışsınız yada elektrik kesintisi yaşamışsızın demektir. Bilgisayar bir yerden darbe yediğinde veya disk arızaları olduğunda bu hata ile karşılaşmanız olasıdır. Bilgisayar açıldığında ekranda Launch startup repari ekranı otomatik şekilde seçili gelir. Bu şekilde bilgisayar onarma moduna geçerek restart eder. Durum aynı şekilde devam eder. Klavyede ok tuşlarını kullanıp Start Windows Normally seçerek normal mod halinde çalışmasını sağlamalısınız. Donanımsal bir hata yoksa bilgisayar açılmış olacaktır.

İkinci bir şık olarak diskinizi onarmayı seçmelisiniz. Diski onardıktan sonra sorun tamamen çözülmüş olacaktır. Launch Startup repari ekranını seçtikten sonra Sistem kurtarma seçeneklerini kısmına giriş yapın. Gelen ekranda Komut istemi kısmını seçerek pencereyi açın. Bu kısma C:\Users\Cisco>chkdsk /x c: komutunu yazdıktan sonra enter basın. Diskte yer alan hataların düzeltilmesini sağlar. Bu komutu girdikten sonra ekran üzerinde dosya doğrulama işlemi göreceksiniz. Pencerede yer alan şıkları kullanarak bilgisayarı tekrar başlatın. Bu işlemlerin ardından bilgisayarın açılması gerekmektedir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu