Bilim ve Teknoloji

Windows 10’da Devre Dışı Bırakabileceğiniz Özellikler

Windows 10 hakkında bazı ipuçları vermek istedik.

windows 10 soru cevap

Windows 10’da aktif olarak işaretlenen özellikleri dilediğiniz gibi kapatabilir ve daha hızlı bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. Bu özellikleri kapattığınızda hiç bir zararı olmayacaktır.

Windows 10’da Optimize güncellemeleri pasif konuma getirebilirsiniz. Varsayılan şeklinde işaretli olan bu seçeneği pasif konuma getirmek için; Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Gelişmiş Seçenekler- Güncelleştirmelerin nasıl teslim edileceğini seç yolunu takip edin. Windows 10’da işinize yaramayacak bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Uygulamalar ve hatırlatmalar gibi bildirimler gereksizdir. Bildirimlerin önüne geçmek için; Ayarlar-Sistem-Bildirimler ve Eylemler yolunu izleyerek bu kısımdaki bildirimleri kapatabilirsiniz.

Windows 10’un başlat kısmında yer alan uygulama reklamları son derece gereksizdir. Reklamları kapatmak için; Ayarlar-Kişiselleştirme yolunu izleyin. Başlangıçta ara sıra önerileri göster kısmını devre dışı hale getirin.

Windows kişisel asistanı olan Cortana sizin hakkınızda kişisel deneyimlerinizi topluyor. Sizinle ilgili kişisel deneyim toplamaması için bu özelliği kapatmanız gerekiyor. Ayarlar-Gizlilik- Konuşma mürekkep yazma yollarını takip ederek Beni tanımayı durdur kısmına tıklamanız yeterlidir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu