Türk Telekom Honor 7 parmak izi tanımıyor! Telefonu nasıl açarım

Türk Telekom Honor 7 sahibi bir ziyaretçimiz telefonunun parmak izini okumadığını ve telefonu açamadığını, nasıl açabileceği konusunda yardım istemiştir.Teknoscrool.com olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmak istiyoruz.

honor-7

İlk olarak Honor 7’de parmak izi sensörü sizi tanımadığınızda telefonun arkasında bulunan sensörü temizlemenizi öneriyoruz.Uzun süreli kullanımlarda sensör üzerinde parmak lekeleri tabaka oluşturabilmektedir.Ayrıca eliniz çok kirli olması durumunda parmak izi sensörü algılamayabilmektedir.Parmak izinizi eğer düzgün olarak kaydetme işlemi yapmadıysanız parmağınızın kenar kısımlarını okutmaya çalışınız.Eğer bu işlemlerde işe yaramıyorsanız en son çare olarak parmak izi tanıma işlemi yaparken oluşturmuş olduğunuz Yedek PIN kodu ile telefonunuzu açabilirsiniz.Eğer PIN kodunuda hatırlamıyorsanız malesef telefona hard format atmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.Honor 7 modelinde malesef google hesabınız ile oturum açma özelliği bulunmamaktadır.

Not: Telefona format atarsanız fotoğraflarınız,müziklerini v.s. microSD hafıza kartı haricinde bulunan tüm verilerin silineceğini unutmayınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

 1. Zeyit

  11 Ocak 2017 at 21:39

  ben o sorunj yasiyorum ve ayarlar kisminda parmak izi ayarlari yok. guncellemeden sonra silindi resmen artik kullanamiyorum parmak izini. format attim bisiler yaptim ama malesef geri gelmedi. varsa bi cozumu yardimci olun lutfen.

 2. Teknoloji

  12 Ocak 2017 at 09:42

  Merhabalar,

  Güncelleme sonrası parmak izi özelliğinin kaybolması söz konusu bile olamaz.Sizde büyük ihtimal başka bir sorun bulunuyor.Garanti kapsamında ise telefonunuz hemen servise gönderiniz.

 3. Namessiz

  27 Mayıs 2018 at 02:13

  Aynı olay bende de var hocam çözümü yok mu bunun ?

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir