Bilim ve Teknoloji

Türk Telekom Honor 7 parmak izi tanımıyor! Telefonu nasıl açarım

Türk Telekom Honor 7 sahibi bir ziyaretçimiz telefonunun parmak izini okumadığını ve telefonu açamadığını, nasıl açabileceği konusunda yardım istemiştir.Teknoscrool.com olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmak istiyoruz.

honor-7

İlk olarak Honor 7’de parmak izi sensörü sizi tanımadığınızda telefonun arkasında bulunan sensörü temizlemenizi öneriyoruz.Uzun süreli kullanımlarda sensör üzerinde parmak lekeleri tabaka oluşturabilmektedir.Ayrıca eliniz çok kirli olması durumunda parmak izi sensörü algılamayabilmektedir.Parmak izinizi eğer düzgün olarak kaydetme işlemi yapmadıysanız parmağınızın kenar kısımlarını okutmaya çalışınız.Eğer bu işlemlerde işe yaramıyorsanız en son çare olarak parmak izi tanıma işlemi yaparken oluşturmuş olduğunuz Yedek PIN kodu ile telefonunuzu açabilirsiniz.Eğer PIN kodunuda hatırlamıyorsanız malesef telefona hard format atmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.Honor 7 modelinde malesef google hesabınız ile oturum açma özelliği bulunmamaktadır.

Not: Telefona format atarsanız fotoğraflarınız,müziklerini v.s. microSD hafıza kartı haricinde bulunan tüm verilerin silineceğini unutmayınız.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. ben o sorunj yasiyorum ve ayarlar kisminda parmak izi ayarlari yok. guncellemeden sonra silindi resmen artik kullanamiyorum parmak izini. format attim bisiler yaptim ama malesef geri gelmedi. varsa bi cozumu yardimci olun lutfen.

  2. Merhabalar,

    Güncelleme sonrası parmak izi özelliğinin kaybolması söz konusu bile olamaz.Sizde büyük ihtimal başka bir sorun bulunuyor.Garanti kapsamında ise telefonunuz hemen servise gönderiniz.

  3. Çözümü : arka kapağı açıp parmak izi sensör soketi yerinden çıkarılır sonra batarya soketi yerinden çıkarılır ve her ikiside geri takılıp telefon yeniden açılır… Şarj tam olması gerekiyor. Ve soket çıkarma işlemi telefon açık halde yapılır. Saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu