Bilim ve Teknoloji

Snapchat Şifremi Unuttum – Eposta veya Sms ile Şifre Öğrenme

Snapchat Şifremi Unuttum? Nasıl geri alabilirim

snapchat

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Snapchat uygulamasında şifrenizi unuttuğunuzda öğrenmek için iki yöntem vardır. Kaybettiğiniz şifreyi mesaj yoluyla yada Eposta yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Bu şifreye oturum açık haldeyken veya kapalı haldeyken ulaşabilirsiniz.

Snapchat şifresini oturum açıkken öğrenebilmek için; ekranın üst ve orta kısmında bulunan Snap ikonuna dokunun. Daha sonra ekranda sol üst köşede bulunan dişli çarkta ayarlar kısmına dokunun. Gelen ekranda kayıtlı olan email adresinize bakarak kontrol edin. Email burada kırmızı ise email onayınız yok demektir. İlk olarak mail adresinizi onaylayın. Eposta adresinize onaylama maili gönderilmesini sağlayın. Email adresini onaylama işlemi bittikten sonra Ayarlar kısmında bulunan Şifre bölümüne dokunun. Gelen sayfada Şifreni mi unuttun kısmına dokunun. Bu işlemden sonra Snapchat şifre sıfırlama bölümüne yönlendirileceksiniz. Çıkan sayfada email adresini yazarak Submit butonuna tıklayın. Snapchat şifreniz mail adresinize gelmiş olacaktır.

Otuırum kapalı haldeyken Snapchat şifrenizi öğrenmek için; uygulamayı açın ve Şifreni mi Unuttun kısmına dokunun. Ardından ekrana Eposta ile Sms olarak iki seçenek çıkacak. Mail kısmını seçerseniz şifre maile gelecektir. Sms yolu ile şifre öğrenmek istiyorsanız Sms kısmını seçebilirsiniz. Sms yöntemiyle olan kısmı seçtiğinizde karşınıza bir ekran çıkacaktır. Burada hayalet ikonlarını seçerek devam edin. Açılan sayfada numaranızı başına sıfır koymadan girin. Snapchat şifrenizi aldıktan sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu