Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

Bu zamanlarda akıllı cihazlarda sosyal medya araçları kullanımı çoğaldı. Instagram, twitter gibi sosyal medya araçları pek sıklıkla kullanılıyor. Bunlara ek olarak snapcaht’ te kullanılıyor. Snapcaht çoğunlukla filtreli fotoğraf paylaşımlı bir uygulama olduğu için çok fazla tercih edilir. Özellikle genç kitleler arasında kullanımı pek bir yaygın.

Uygulamayı ilk kullanmaya başlayanlar için bazı özellikler zor bulunuyor. Ayrıca akıllı cihazların galerisinde bulunan fotoğrafları ya da imaj olanları da snapcaht’a kullanmak çok mümkün. En çok sorulardan biriside önceden çekilen fotoğrafı snapchat’e nasıl yüklenmesidir. Hep beraber bu soruyu cevaplayalım.

Kaydedilen Fotoğrafı Snapcaht Ekranına Aktarma

İos kullanan kişiler için yapması gereken şey ayarlar bölümünden gizlilik bölümüne tıklanmalıdır. Daha sonra orada karşımıza çıkan fotoğraflar sekmesine gelerek snpachat için fotoğraflara erişime izin vermek gerekir. İos kullanıcıları dışındaki diğer farklı marka kullanıcılar için başka bir yöntem bulunur. Bu kullanıcılar kameranın açık olduğu snapcaht ekranı açılmalı. Bu ekranın sağ alt köşesinde bir kutucuk bulunur. Bu kutucuğa basark fotoğraf galerisi açılmalı. Fotoğraf galerisinden bir fotoğraf seçip ekrana aktarım yapmanız mümkün olacaktır.

Fotoğrafı Snapchat’ te Paylaşmak

İos kullanıcıları için film rulosu’ndan fotoğraf paylaşmak çok basittir. Öncellikle Snapchat’ te film rulosu kısmına gelinmeli. O kısımdan istediğiniz fotoğrafı seçmelisiniz. İstediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra “paylaş” butonuna basarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca şunu da eklemek gerekirse ikonları sağ tarafa doğru götürdüğünüzde daha fazla butonunu görmeniz mümkündür.
Butona dokunduğunuz zaman Snapchat’ te paylaşabilirsiniz. Snapcaht logosu ekranda gözüktükten sonra son bir işlem kalıyor. Bu işlem ise snapcaht ikonuna dokunmaktır. Daha sonra seçtiğiniz bir fotoğraf karşınıza çıkacaktır. O fotoğrafı istediğiniz bir arkadaşınıza snap olarak gönderebilirsiniz.

Snapchat’ Başka Neler Yapılabilir?

Çoğunlukla insanlar fotoğraf çekip ve paylaşmak için kullanırlar. Ama bu uygulama biraz daha fazlasını yapabiliyor. Yani kısacası sırf fotoğraf çekilmiyor. Mesela snapcaht’ e videolar çekip paylaşmak mümkün. Hatta bu videoları snap olarak arkadaşlarınızla da paylaşmak mümkün. Bu fotoğrafların ve videoların üzerine de kısa notlar yazıp da snap olarak paylaşılabilir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Konum Paylaşmadan Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulaması artık hemen hemen bütün telefonlarda kullanılmaktadır.

Sosyal medya uygulamaları arasında zirveye oynayan Snapchat uygulamasını konum paylaşamdan nasıl kullanabilirim diye merak ediyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır.

Facebook ile adeta yarış içerisinde olan Snapchat özellikle gençler arasında kullanılmaktadır.Yüz filtrelerini kullanmaya çalıştığımızda bizden istenen konum paylaşma servisinin açılmasına birçok kullanıcı şikayet etmektedir.Konumunuzu paylaşmak istediğinizde şarj, normalinden daha azgitmeketdir.

İOS İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

iPhone telefonunuzda Ayarları açın ve aşağıda inerek Snapchat’i bulun.

Uygulamaya verilen izinleri göreceksiniz ve en üst kısım’daki konum’a tıklayınız.

Konum erişimine izin ver seçeneğinde Asla ve Uygulamayı Kullanırken seçeneği görünüyor. Asla’yı seçin

ANDROİD için konum servisini kapatma

Telefonunuzda Ayarlar sekmesine giriş yapınız.Uygulama yarlarına geçtiğimizde Snapchat’i bulun ve üzerine tıklayınız.Uygulama İzinleri seçeneğini göreceksiniz. Buradan Snapchat’in konum erişimini engelleyebilirsiniz.

Tabi bu işlemler her telefonda olamaktadır.Bazı modeller uygulamaların istediği izinleri iptal etme şansı vermektedir.Bazı modellerde bu izinleri iptal etme seçeneği olmadığı gibi sadece Root yaptıktan sonra gerçekleşebilmektedir.Eğer root gerekiyorsa ve bilginiz pek yoksa denemenizi tavsiye etmiyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat hatıralara fotoğraf ve video yüklemek

Yaklaşık iki yıl önce Snapchat’e Hatıralar fonksiyonu eklenmişti.

Hatıralar asyesinde sonra silinen fotoğraf ve videoları görmek mümkün hâle gelirken, bu özel bölümle eski anılarınızı canlandırabilirsiniz.

Android Snapchat Hatıralara Nasıl Fotoğraf ve Video Yüklenir?

Bunun için uygulamadaki sekmelerden kamera kısmına gelin ve altta yer alan yuvarlak ikonuna basarak ekrandaki hatıraları görün. Burada hatıralar size kareler içinde gösterilecek.

  1. Eğer hiç içerik yoksa kamera rulosuna basarak eklemek için izin verin.
  2. Önceden çektiğiniz bir fotoğraf, videoyu seçin.
  3. Düzenle veya gönder ikonlarına basın. Önizleme kısmında istediğiniz değişikliği yapabilir, filtre ekleyebilirsiniz.
  4. Daha sonra fotoğrafı arkadaşınıza gönderebilir veya hikaye oluşturabilirsiniz.
Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat Snap Haritalar nasıl kapatılır?

Sevilen sosyal medya servisi Snapchat, yer filtrelerinizi takipçilerinize göstermek için genellikle lokasyonunuzu takip ediyordu fakat yeni gelen güncellemeyle birlikte artık tüm takipçileriniz, her an nerede olduğunuzu görebilecekler.

Bu durum birçok tartışmaya yol açarken, beraberinde farklı soruları da getirdi. Peki Snapchat haritalar özelliği nasıl kapatılır, böyle bir imkan var mıdır?

Bazı insanlar yeni Snap Haritalar’ın lokasyonunuzu herkesle paylaştığından ötürü endişeli fakat aslında kulağa geldiği kadar korkutucu bir durum değil. Elbette zaman zaman sorunlar çıkması muhtemel fakat aynı zamanda eğer istemiyorsanız, Snap Haritalar’ı doğrudan kapatmanız mümkün.

Snapchat Haritaları Kapatma

Teknik olarak haritalar özelliğini kapatabilirsiniz. Öncelikle bunun için uygulamanın en son sürümüne ihtiyacınız var ve ilk olarak ana ekranda Snap Haritalar’ın açık olup olmadığına bakın.

Eğer çoktan Snap Haritalar servisini kullanmaya başladıysanız ve artık dahil olmak istemiyorsanız, izleyeceğiniz birkaç basit adım var. Öncelikle ana menüden, ön ve arka kameranızı çalıştırdığınız yere iki parmağınızla dokunarak haritadaki lokasyonunuza gidin. Ekranın sağ üst köşesinde bir ‘çark’ işareti göreceksiniz ve buradan Snap Haritalar’ın ayarlar menüsüne ulaşabilirsiniz. Ayarları açtığınızda karşınıza Ghost Mode – Hayalet Modu adlı bir seçenek belirecek.

Eğer bunu aktif hâle getirirseniz, uygulama son bilinen lokasyonunuzu silecek ve aynı zamanda gelecekteki yerlerinizi de göstermeyecek. Tabii Snapchat bu şekilde yine sizin lokasyonunuzu izlemeye devam edecektir. Snapchat’in de yerinizi görmemesini sağlamak için, Android veya iOS cihazınızn doğrudan ayarlar kısmına gidin ve buradan uygulama özel izinlerine girerek, lokasyonunuzu Snapchat’e kapatın. Tabii bunu kapatmanız, aynı zamanda bazı Snapchat özelliklerini kullanmanızı da engelleyecektir.

Snapchat Haritalar tekrar nasıl açılır?

Pişman olmanız hâlinde tekrar haritalar özelliğini açma imkanınız da var. Yine aynı şekilde çark resmine tıklayarak Snap Haritalar ayarlar kısmına girin ve buradan hayalet modunu kapatın. Bu şekilde uygulama artık yerinizi GPS üzerinden görebilecek ve aynı zamanda arkadaşlarınızla da paylaşmaya devam edecek.

Ayrıca unutmayın ki, yerinizi istediğiniz kişilere gösterme seçeneğiniz de var. Ayarlar kısmında bütün arkadaşlara bunu açabileceğiniz gibi, aynı zamanda sadece seçtiğiniz belli kişilere de gösterme şansınız bulunuyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat: Üç Boyutlu Dünya Lensleri

Dünyanın en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alan Snapchat’e yeni eklenen üç boyutlu dünya lensleri eklendi.

Üç Boyutlu Dünya Lensleri

Bu lensleri nasıl kullanırım diye merak ediyorsanız sizlere kısa bir bilgilendirme yazısı hazırlamak istedik.World lenses özelliğini kullanabilmek için izlemeniz gereken adımları sizlere ileteceğiz.

Bildiğiniz üzere Snapchat uygulaması ciddi bir kitleye sahiptir.Hatta WhatsApp,Facebook ve Instagram uygulamalarında kullanılan hikayeler özelliği Snapchat’ten kopyalanmıştır.Fakat Snapchat bu kopyalamalara rağmen yeni özellikler getirmeye devam ediyor.Son uygulaması ile beraber 3D World Lenses / Üç boyutlu dünya lensleri özelliği getirmiştir.

İlk olarak yapmanız gereken Snapchat uygulamasının son sürümünü telefonunuza indirin.Eğer yüklü bir snpachat uygulamanız varsa google play store’dan yada Apple Store mağazasından son sürümünü güncelleyiniz.Uygulamayı çalıştırın ve kamerayı herhangi bir yere doğrultunuz.Açık alanları tercih etmenizde fayda olacaktır.Kamera vizörüne dokunun ve normalde olduğu gibi lensler seçeneği karşınıza çıkacaktır.

İlk iki seçenek uygulamaya yeni eklendi.Yüz ve gökkuşağı içermektedir.Şimdilik 3 boyutlu dünya lensleri olarak bunlar bulunmaktadır.Önümüzdeki zamanlarda yeni dünya lensleri ekleneceğine hiç şüphe yok diyebiliriz.Gökkuşağı dünya lensini kullanmak için parmağınızla sürükleyip bırakma işlemi yapınız.Görsele gökkuşağı eklenecektir.Lens aktifken dokunduğunuzda farklı bir obje ile değiştirebilmektesiniz.

Son olarak üç boyutlu dünya lenslerini hem fotoğraflarınızda ve hem videolarınızda kullanabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat son güncelleme ile otomatik hikaye izleme işkencesi bitti

Snapchat otomatik hikaye izlemeyi kaldırdı.Uzun zamandır beklenen özellik son gelen güncelleme ile kullanıcılara sunuldu.

snapchat otomatik güncelleme

Snapchat uygulaması son zamanların en popüler uygulaması olarak yoluna devam ediyor.7 gün 24 saat fotoğraf ve video paylaşımı yapabilen Snapchat uygulamasına 10 ekim 2016 günü itibari ile güzel bir güncelleme geldi.Snapchat kullanıcı sayısı hergeçen gün arttığı için şikayetlerde normal olarak fazlalaşmıştı.

Genellikle otomatik ilerleme modu çok şikayet ediliyor ve beğenilmiyordu.Otomatik hikaye izleme özelliği olduğunda kullanıcılar istemediği kişilerin hikayelerine bakmak zorunda kalıyordu ve bu çok can sıkıcı bir hal almıştı.Snapchat bu özelliği ortadan kaldırdı.

Son güncellemesi ile artık kontrol tekrardan kullanıcılara bırakıldı.Bu özellik kalkınca yerine ise Hikaye oynatma listeleri eklendi.Snapchat ekonomik alanda kalkınma yaparak reklam özelliğini getirecek.Kullanıcılar bu çıkan reklamlara isyan edecek fakat reklamlar olmadan gelir olmaz.Gelir olmayıncada güncelleme ve ilerleme olmayacağı için kabullenmek gerekmektedir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat’te Bitmoji Nasıl Kullanılır ?

Dünyanın en popüler uygulaması olan Snapchat’te bitmoji hakkında bilgi vermek istedik.

snapchat bitmoloji

Şahsa özel olarak tasarlanan Bitmoloji uygulamasını Snapchat uygulamasında çıkartma şeklinde kullanabilmeniz mümkün.

Bitmolojinin mantığı bir karakter oluşturmak ve yüz, göz, kaş gibi aklınıza gelebilecek fiziksel niteliklerle kendinize has bir karakter yaratabilmek. Ayrıca sadece yüz değil vücut yapısı olaraj da istediğiniz bir karakter yaratabilir hatta bu karakteri dilediğiniz gibi giydirebilirsiniz.
Bu özellikten faydalanabilmek için ilk olarak Snapchat ve Bitmoloji hesaplarını birbirine bağlayın. Meydana getirdiğiniz karakteri snap atarken kullanmaya başlayın.

Bitmoloji uygulamasını yükledikten sonra başlatın. Snapchat kullanarak oturum açın ve Bitmoloji oluştur kısmına tıklayın. Erkek yada kadın seçeneklerinden herhangi birine tıklayın ve karakteri oluşturmaya başlayın. Snap atarken kullanmak istiyorsanız ilk olarak fotoğraf çekin. Ardından sağ üst kısımdaki çıkartma işaretine dokunun. Alt kısımda yer alan çıkartma sınıfları içinden ikinci sırada yer alan butona tıklayın. İstediğiniz karakter seçeneğie tıklayarak snape ekleyin.

Kategoriler
Android Haberleri

Android telefonda Snapchat Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

Snapchat fotoğrafları kolay yoldan nasıl kaydedilir?

snapchat fotoğrafları nasıl kaydedilir

Ziyaretçilerimizden gelen bir soruyu sizlerle paylaşmak istedik.Snapchat uygulamasında fotoğrafları kaydetmek için ekran görüntüsü haricinde başka yol olup olmadığını sormuştur.Android telefon kullanıyorsanız eğer kendinize ” Snapchat fotoğrları nasıl kaydedilir? ” sorusunu sormuşsunuzdur.Snapchat uygulamasında eğlenceli fotoğrafları kaydetmek için genellikle ekran görüntüsü alma işlemi yapmaktayız.Ama ekran görüntüsü haricinde fotoğrafı kaydetmek istiyorsanız 3.parti uygulaması ile gerekli kolaylığı kendinize sağlayabilirsiniz.

İlk olarak bu işlem için uygulama indirmelisiniz.İnternette bu iş için en çok kullanılan uygulama Casper uygulamasıdır. Normal şartlarda Google Play mağazasında bulunmadığı için http://www.apkmirror.com/apk/casper-io/casper/ bu adresden indirebilirsiniz.Bu APK dosyasını yükledikten sonra Snapchat fotoğraflarınızın üstünde kaydetme ikonunu göreceksiniz.Bu fotoğrafları kaydettikten sonra telefonuzdaki Galeri klasöründe Saved Snaps klasörünü göreceksiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat lenses efektleri nasıl eklenir?

Snapchat lenses özelliği alt tarafta gözükmüyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

snapchat lenses özelliği

Snapchat uygulamasına son gelen güncellemeden sonra birçok kişi artık lenses özelliğini kullanabilmektedir.Fakat gelen yorumlara baktığımızda hala birçok akıllı telefonda lenses özelliğinin kullanılmadığını görmekteyiz.Bir ziyaretçimiz lenses özelliğini kullanmak istediğini fakat alt tarafta bulunan efektlerin çıkmadığını yazmıştır.

Snapchat lenses özelliği efektler nasıl açılır?

İlk olarak son güncel snapchat uygulamasını indiriniz.- Öncelikle Snapchat > Ayarlar > Ek Hizmetler > Yönet bölümünden Filters özelliğinin aktif olduğunu kontrol ediyoruz, pasif ise aktif hale getiriyoruz.Snapchat Lenses özelliğini kullanmak için telefonumuzun ön kamerasını aktif etmek zorundasınız.Arka kamera ile lenses özelliği kullanılmamaktadır.

Lenses özelliğini kullanmak için ön kamerayı açtıktan sonra hemen fotoğraf çekmeyin ve bekleyiniz.Yüzünüzü algıladıktan sonra alt tarafta bulunan efektleri seçip eğlenceli fotoğraflar ortaya çıkartabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Snapchat lenses çalışmıyor? Nasıl düzeltebilirim

Snapchat lenses özelliği çalışmıyor? Nasıl düzeltebilirim diye araştırma yapıyorsanız lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

snapchat lenses çalışmıyor

Snapchat uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.Yeni güncellemeler geldikçe snapchat’e birçok yenilik gelmektedir.Snapchat uygulamasında en çok kullanılan özelliği ise kesinlikle Lenses özelliğidir.Bu lenses ile korkunç fotoğraflar çekebilir ve arkadaşlarını ile paylaşabilirsiniz.Bir ziyaretçimiz akıllı telefonunda Lenses özelliğini kullanamadığını duyurmuştur.Ziyaretçimizin modeli Galaxy S3 mini Lenses özelliği çalıştıramadığı için bizden destek istemiştir.

Snapchat Lenses Sorunu Çözümü

İlk olarak Snapchat uygulaması uzun süredir telefonuzda yüklü ise lütfen en son sürümünü google play store,Apple Store mağazalarından indiriniz.

Diğer önemli nokta ise Lenses özelliği sadece selfie kamerası yani telefonuzun ön kamerasında çalışmaktadır.Ön kameranızı açtıktan sonra hemen fotoğraf çekmeye çalışmayın.Biraz bekleyin ve kameranın yüzünüzü algılamasını bekleyiniz.

Ön kamera yüzünüzü algılandıktan sonra ekrana dokunun ve altta efektler çıkacaktır.Dilediğiniz efekti seçip fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

Ziyaretçilerimizden istediğimiz yukarıdaki adımları yaptıktan sonra hangi akıllı telefonlarda lenses özelliğinin çalışmadığını yorum olarak bizlere iletiniz.Beraber lenses sorunlarının çözümlerini arayalım.