Bilim ve Teknoloji

Pokemon GO oyunu ile taşınabilir şarj cihazları rekor satış rakamlarına ulaştı

Taşınabilir şarj cihazlarına ilgi çok fazla arttı…

taşınabilir şarj cihazı

Pokemon GO oyunu kısa süre içinde en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır.Öyle ki resmi olarak her ülkelerde yayınlanmamasına rağmen APK dosyaları sayesinde milyonlarca kişinin akıllı telefonuna indirildi.Pokemon GO oyunu oynarken mecburen telefonuzun Mobil veri bağlantısı ve GPS konumunuzun aktif olması gerekmektedir.Hem de GPS konumunuzun yüksek hassaslık seviyesinde olması gerekmektedir.Akıllı telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi ise şarj sürelerinin az gitmesidir.Pokemon GO’da bu kadar şarj tüketenler açık olduktan sonra şarjın saatler içinde bitmesi çokta şaşırtmamaktadır.

Hal böyle olunca taşınabilir şarj cihazlarına olan talep son 15 gün içinde çok arttı.Özellikle akıllı telefon kullanıcıları yüksek kapasiteye sahip taşınabilir şarj cihazlarına yönelmektedir.Yurtdışında uygun fiyatlı olan çin malı taşınabilir şarj cihazları daha fazla talep görmektedir.Bu sayede Pokemon GO oyununa 1 gün süreyle rahatlıkla bu şekilde oynayabileceksiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Herkese merhaba,
    Şarj probleminin bir çok çözümü zaten sizinde paylaştığınız üzere var. Bizim bulduğumuz çözüm çok daha farklı. Herkesi bildiği gibi oyun sadece ekran açıkken çalışıyor. Biz bu yeni yayınladığımız “Batarya Koruyucu (Pokemon Go)” isimli uygulamamız da oyunu yine arka planda çalıştırıp ekranı kapatarak pil tasarrufu sağlıyoruz. Asıl pili yiyen faktör internet ve GPS. Haliyle bu işlem size hem oynanabilirlik hemde %20 ye varan bir şarj tasarrufu sağlıyor. Pokemon go battery saver modunda bunu telefonu cebine koyarsan ekranı kapatarak kendince yapıyor fakat çok kullanılabilir değil. Bizim uygulamamız ise masada, arabada her yerde ekranı kapatarak oyunu arka planda açık bırakıp daha rahat gezmenizi ve pokemon yakalamanızı sağlıyor.
    Oyunun indirme bağlantısı: Google play store’dan Batarya Tasarrufu (Pokemon Go) Rex yazılım diye aratabilirsiniz
    Not: Uygulama pokemon go için yapılmıştır fakat tüm oyunlar veya uygulamalar için kullanılabilir.
    İyi eğlenceler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu