Bilim ve Teknoloji

Parmak izi tarayıcı yedek parolayı unuttum! Telefonu nasıl açarım

Telefonda parmak izi tarayıcı yedek şifreyi unuttum nasıl açabilirim?

parmak izi yedek parola

Bir ziyaretçimiz Galaxy note 5 parmak izi okuyucu yedek parolayı unuttuğunu ve nasıl açabileceği konusunda yardım istemiştir.

Son çıkan akıllı telefon modellerin hemen hemen hepsinde artık parmak izi okuyucusu bulunmaktadır.Geçtiğimiz bir kaç sene öncesinde bu tarz bir teknolojinin telefonlara gelebileceğine pek inanmıyorduk.Parmak izi okuyucu özelliği olan telefonların şifrelerini genellikle parmak izi okutarak açıyoruz.Fakat genellikle kullanıcılar telefonları cepte iken ellerinin yanlışlıkla bir kaç sefer değmesinden sonra telefon parmak izi yedek parolayı sormaktadır.Eğer bu şifreyi bilirseniz çok rahat bir şekilde telefonunuz açabilirsiniz.

Eğer yedek şifreyide unuttuysanız başınıza iş aldınız demektir.Parmak izi tarayıcı yedek parola şifrenizi ilk oluşturduğunuzda en çok kullandığınız şifre yapmanız avantajınıza olacaktır.Eğer yedek parolayı unuttuysanız eğer android işletim sistemi kullanıyorsanız Google hesabınız ile kurtarabilirsiniz.Telefonu ilk aldığınızda kurduğunuz Google hesabınızın bilgilerini hatırlıyorsanız sıfırlayabilirsiniz.Eğer Google hesabınızıda hatırlamıyorsanız malesef telefona format atmak zorunda kalacaksınız.

Telefona format atmayı tercih ederseniz içindeki bilgilerin,müzik,fotoğraf,rehber v.s v.s. bu bilgilerin silineceğini unutmayınız.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Google hesabınızın bilgilerini hatırlıyorsanız sıfırlayabilirsiniz note 5 telefonum var parmak izini ve yedek şifremi unuttum nasıl Google hesabı ile nasıl yapabilirim

  2. Google hesabınızın bilgilerini hatırlıyorsanız sıfırlayabilirsiniz
    Note 5 telefonum var parmak izi ve yedek şifremi unuttum Google hesabı ile nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz

  3. benim telefonum samsung galaxy A7 benim şifrem parmak iziydi onun yedeği desen onun yedeği pın koduydu yeniden başlatıldı yanlışlıkla. ve şimdi yedek şifre istiyor ama olmuyor. Google hesap bilgilerini biliyorum ama nasıl yapcam. bide hom+ses tusu+kapatma tuşuna basmama rağmen olmuyor. ne yapmalıyım ayrıntılı bir şekilde cevap verir misisiniz? acil ……………

  4. Merhabalar benim telefonum samsung galaxy note 4 ben telefonumu parmak iziyle kilitledim yedek sifre de yazdım ama şuanda yedek sifreni unuttum ne yapacağım format atsam telefonu attığımda benden gene yedek sifre isteyecek mi lütfen yardım edin acilll

  5. Emine hanım büyük ihtimal format attığınızda şifre sormayacaktır. Fakat fotoğraf ve videolarınızın, rehber v.s. her türlü bilgilerin silineceğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu