Parmak izi tarayıcı yedek parolayı unuttum! Telefonu nasıl açarım

Telefonda parmak izi tarayıcı yedek şifreyi unuttum nasıl açabilirim?

parmak izi yedek parola

Bir ziyaretçimiz Galaxy note 5 parmak izi okuyucu yedek parolayı unuttuğunu ve nasıl açabileceği konusunda yardım istemiştir.

Son çıkan akıllı telefon modellerin hemen hemen hepsinde artık parmak izi okuyucusu bulunmaktadır.Geçtiğimiz bir kaç sene öncesinde bu tarz bir teknolojinin telefonlara gelebileceğine pek inanmıyorduk.Parmak izi okuyucu özelliği olan telefonların şifrelerini genellikle parmak izi okutarak açıyoruz.Fakat genellikle kullanıcılar telefonları cepte iken ellerinin yanlışlıkla bir kaç sefer değmesinden sonra telefon parolayı sormaktadır.Eğer bu şifreyi bilirseniz çok rahat bir şekilde telefonunuz açabilirsiniz.

Eğer yedek şifreyide unuttuysanız başınıza iş aldınız demektir.Parmak izi tarayıcı yedek parola şifrenizi ilk oluşturduğunuzda en çok kullandığınız şifre yapmanız avantajınıza olacaktır.Eğer yedek parolayı unuttuysanız eğer android işletim sistemi kullanıyorsanız Google hesabınız ile kurtarabilirsiniz.Telefonu ilk aldığınızda kurduğunuz Google hesabınızın bilgilerini hatırlıyorsanız sıfırlayabilirsiniz.Eğer Google hesabınızıda hatırlamıyorsanız malesef telefona format atmak zorunda kalacaksınız.

Telefona format atmayı tercih ederseniz içindeki bilgilerin,müzik,fotoğraf,rehber v.s v.s. bu bilgilerin silineceğini unutmayınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 votes, average: 2,25 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

 1. Çetin

  19 Kasım 2016 at 22:52

  Google hesabınızın bilgilerini hatırlıyorsanız sıfırlayabilirsiniz note 5 telefonum var parmak izini ve yedek şifremi unuttum nasıl Google hesabı ile nasıl yapabilirim

 2. Çetin

  19 Kasım 2016 at 22:54

  Google hesabınızın bilgilerini hatırlıyorsanız sıfırlayabilirsiniz
  Note 5 telefonum var parmak izi ve yedek şifremi unuttum Google hesabı ile nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz

 3. seda

  6 Şubat 2017 at 13:10

  benim telefonum samsung galaxy A7 benim şifrem parmak iziydi onun yedeği desen onun yedeği pın koduydu yeniden başlatıldı yanlışlıkla. ve şimdi yedek şifre istiyor ama olmuyor. Google hesap bilgilerini biliyorum ama nasıl yapcam. bide hom+ses tusu+kapatma tuşuna basmama rağmen olmuyor. ne yapmalıyım ayrıntılı bir şekilde cevap verir misisiniz? acil ……………

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir