Mi Band bileklik akıllı telefona (görmüyor) bağlanmıyor

Akıllı bileklik konusunda Xiaomi çok başarılıdır. Uzun giden şarj süresi, akıllı bilekliğin özellikleri v.s. v.s. oldukça başarılıdır. Tabi fiyatınında ucuz olması ise ayrı bir güzellik katmaktadır.

Xiaomi Mi Band yeni alanlar telefon ile eşleştiremiyorsa bu yazımızın faydası olacaktır.

İlk olarak Google Play Store’da yada App Store’dan Mi Fit uygulamasını yükleyiniz.

Daha sonra Mi Fit uygulamasını açıp oturum açmanız gerekmektedir.

Oturum açma işleminden sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Sağ alt kategoriden Profil bölümünde girdiğiniz aşağıdaki ekran görüntüsüne ulaşacaksınız.

Yukarıda gördüğünüz gibi “Cihaz Ekle” seçeneğine basınız. Telefonuzun “Bluetooth” açık ve görünür olduğuna emin olunuz. Birçok kişi Bluetooth açıyor fakat görünür yapmadığı için bir türlü eşleşmeyi gerçekleştiremiyor.

Cihaz ekle sekmesine bastığınızda aşağıdaki ekran görüntüsüne ulaşacaksınız.

Siz “Bileklik” kısmına bağlanacaksınız. Daha sonra adımları tek tek yapmaya başlayınız. Bilekliği telefonun yanına koyunuz.

İlk olarak arama yaptığında genel olarak bilekliği bulmamaktadır. Bulamadığı zaman size Bilekliği fabrika ayarlarına döndüreyim mi sorusunu soracaktır. Siz bu işlemi yaptığınızda % 100 eşleşmektedir. Sıfırlama işlemi kesin çözümdür. Sıfırlama yaptığınızda bileklik titreyecek ve size şifre verecektir. Siz bu şifreyi telefona girdiğiniz artık rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar sayesinde Xiaomi Mi Band bileklik telefonla eşleşmiyor sorununu halletmiş olacaksınız. Mi Band telefona bağlanmıyor konusunda sormak istediğiniz soru olursa bize yorum yazarak gönderebilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

9 Yorum

 1. Eren

  12 Mart 2020 at 01:13

  Abi işte nasıl sıfırlıcam bilekliği hiç açmadım direk diyorki sıfırlayın diyor

 2. Teknoloji

  14 Mart 2020 at 13:23

  Play Store’dan Mi Band uygulamasını indirdiğinizde bileklik eşleşme yapacağınız zaman sizden sıfırlamak isteyecektir. Eşleşme adımlarını takip ediniz.

 3. ilker

  19 Mart 2020 at 00:04

  teknoloji bey cihaz mı fit uygulaması indirince direk sıfırlayın hatası veriyor bağlanmıyo. bağlanmadıgı içinde sıfırlanma işlemi gerçekleşmiyo uygulama indirip indirmemekle alakası yok telefon bluetooth dan bağlantıyıda koparmıyo napıcaz bi bileklik için telefonmu sıfırlancak

 4. Abdullah

  19 Mart 2020 at 09:01

  Sa mi 4 İPhone 6s Plus da Bluetooth görmüyor sebebi ne dir acaba

 5. Teknoloji

  19 Mart 2020 at 23:14

  İlker bey siz yazdıktan sonra Mi Fit uygulamasını tekrar indirdik ve herhangi bir sorun olmadan bilekliği tanıttık.

 6. İlker

  21 Mart 2020 at 16:31

  Uygulamada sorun yok zaten sıkıntı şurda normalde calisiyodu bileklik fakat bağlantıyı kestik sonradan yine baglanmak istediğimizde surekli telefona bağlantı gerçekleşmedi bilekliği sıfırlayın hatasi veriyo bagliyamadigim içinde sıfırlama islemi gerçekleşmiyor sanirim tek çare servise gondermek baska bi yolu yok

 7. fuat

  7 Mayıs 2020 at 12:15

  ilker bey bende de aynı sorun oldu sureklı sıfırlayın dıyor ama balantı kuramadığım ıcın dsıfırlanmıyor . bu konuda bır cozum yolu buldunuz mu acaba

 8. Ahmet

  18 Mayıs 2020 at 02:02

  Selamlar bir sorum olacak dı.
  Huawei band 4 ü Xiaomi cihazıma eşleştirebilirmiyim acaba.

 9. Teknoloji

  20 Mayıs 2020 at 14:13

  Tabiki eşleşir ahmet bey

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir