LG G5 Ghost Screen (Hayalet ekran sorunu)

LG G5 ekran solması sorunu yaşıyorsanız bu yazımıza bakınız.

lg g5 hayalet ekran

Sizlereden gelen destek mailllerini cevaplamaya elimizden geldiği kadar çaba gösteriyoruz.Bir takipçimiz bize LG G5 ghost screen sorununu nasıl düzeltebileceği konusunda yardım istemiştir.LG G5 Ghost screen sorununa denk gelmediğimiz için mecburen sizlere internette uzun süre araştırıp en doğru bilgiyi vermeyi uygun bulduk.Ghost screen yani hayalet ekran sorununa birçok kişinin denk geldiğini gördük.Performanslı kullanımdan sonra telefonun yüksek ısı derecesine ulaştıktan sonra çıktığı belirtilmektedir.Performansı olumsuz olarak tam etkilemiyor fakat telefonu yoracak işlemlerden sonra ekranı tamamen kaplamaktadır.Bir uygulamaya geçtiğiniz zaman diğer uygulamanın görüntüsünüde aynı anda görebiliyorsunuz.Şeffaf hale gelmesine örnek vermek gerekirse mesaj ekranından kameraya geçtiğinizde silik olarak hale mesaj klavyesini görebilirsiniz.

Peki nasıl çözülür?

Ghost Screen olayı fabrika çıkışlı bir hata olduğu için LG Türkiye Servisi bu durumu ücretsiz karşılamaktadır.Cihazınızı garanti dışı bırakacak herhangi bir işlem yapmayınız.Kısacası hemen format atmaya çalışmayınız.

Yukarıdaki bilgileri tamamen internet araştırmalarımız sonrasında yazdık.Eğer bu sorun ile karşılaşan varsa neler yaptığını bize yorum olarak yazabilirse başka kişilere ön fikir vermiş olacaksınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

 1. cabbar

  22 Aralık 2016 at 01:12

  Bende lg v10 vardı hayalet ekran hatası ortaya cıktı servise verdim 2 ay sonra yenisi ile değiştirdiler gelen cihazda arızalı cıktı yine yenisini verdiler bende sattım. Abimin lg v10 da aynı hatayı verdi onuda verdim servise busefer yenilemediler bu şekildi kullanacaksın yapacagımız bişey yok dediler.

 2. zeki

  5 Şubat 2017 at 20:07

  yardımcı olayım gost srenden nasıl kurtulacağınıza dair

 3. HAYALET

  18 Şubat 2017 at 21:23

  Zeki bey aynı sorun bende de var nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir