Instagram Albüm Özelliği nasıl kullanılır?

Sosyal medya platformları arasında en çok ilgi gören uygulamalardan biri de . Kullanıcılar için yeni bir özellik daha getiren ’da artık çoklu olarak yapma ya da fotoğraf yükleme yapılabiliyor.

instagram albüm özelliği

iPhone ve Android cep telefonlarında eş zamanlı olarak sunulan bu özellik güncelleme ile her cihaza geldi. Tek gönderi ile birçok fotoğraf paylaşma seçeneğini kazandıran Instagram’da albüm özelliğini kullanmayı bilmeyenler için bu yazıyı hazırladık.

Albüm Oluşturmak İçin Ne Yapmalı?

Bir fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’da artık tek bir gönderide birden fazla fotoğraf yüklemek mümkün. Tek bir gönderi ile en fazla 10 adet fotoğraf ya da video paylaşılabilmeyi sağlayan bu özellik sayesinde sağa ya da sola kaydırma hareketleri ile geçişler de yapılabiliyor.

Insgtagram’da albüm özelliği sağlamak için yapılması gereken tek işlem yeni gönderi oluştururken hemen ekranın sağ alt köşesinde yer alan ve iç içe geçmiş bir kare simgesi ile birden fazla seçme işlemini anlatan bu ikona dokunmak gerekiyor. Daha sonra oluşturacağınız albüme fotoğraf ya da videoları koyarak paylaşım yapabiliyorsunuz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir