Huawei mesaj için engellenenleri kaldırma

Bildiğiniz üzere akıllı telefonlarda artık mesaj engellemek için 3.parti uygulamalarına gerek kalmamaktadır.

huawei mesaj engelleme

Bir okuyucumuz bizden Türk Telekom () Honor 7 kullandığını ve gelen mesajlarda nasıl engelleme yapabileceği konusunda destek istemiştir.

Honor 7 modeli Android 6.0 Marshmallow sürümünü kullanmaktadır.Sadece Honor 7 değil, diğer Huawei markalarında da mesaj engellemek için yada engellenen kişiyi kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İlk olarak gelen mesajı engellemek için gelen mesajı okuduktan sonra elinizle aşağıya doğru sayfayı çekin ve yukarıda 3 tane sekme göreceksiniz.Bu sekmelerden “Kara Liste” seçtiğiniz anda o kişiyi filtreye almış olacaksınız.Eğer direk numara olarak engellemek istiyorsanız Mesajlar-Menü-Taciz Filtresi-Sağ üst köşede Ayarlar sekmesi-Numara Kara liste sekmelerini takip ettiğinizde alt tarafta artı işaretini göreceksiniz.Artı sekmesine tıkladığınızda ise karşınıza birçok menü açılacak.Bu seçeneklerden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Engellenen kişileri yada numaraları kaldırmak için aynı adımları uygulayarak basılı tutup “sil” demeniz yeterli olacaktır.

Açıklamamız gereken bazı dipnotlar bulunmaktadır.Bunları size açıklamak istiyoruz.Ayrıca bu adımları denediğinizi belirtmek isteriz.

Not-1: Engellendiğiniz kişiden mesaj geldiğinde size herhangi bir mesaj uyarısı vermemektedir.Bildirimler kısmında taciz filtresi bölümünden size bir uyarı olarak gözükür.İsterseniz siz bu mesajın içeriğini okuyabilir yada direk olarak silebilirsiniz.

Not-2: Engellenen kişi size mesaj gönderdiğinde “mesaj okundu iletisi” almamaktadır.

Not-3: Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız yada sorununuz olursa bize yorum yazarak ulaşabileciğinizi her zaman biliyorsunuz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

2 Yorum

  1. Selin

    6 Mart 2018 at 12:30

    Merhaba. Huawei marka telefonlarda belirli numaralar engellendiğinde mesaj gelince uyarı verir mi? Gelen mesaj “gizli içerik” şeklinde görülür mü? Bu mesajı okumak mümkün olmuyor mu daha sonra? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler

  2. Teknoloji

    10 Mart 2018 at 17:47

    Selin hanım size bir uyarı geliyor. Engellenmiş numaradan diye yazıyor.İsterseniz gelen mesaj yada çağrıyı görebiliyorsunuz.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir