Huawei mesajları,galeriyi ve uygulamaları parmak izi ile şifreleme

Telefonda uygulamaları ile kilitlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göredir.

huawei şifreleme

Teknoscrool olarak Türk Telekom Honor 7 modelini uzun zamandır kullanıyoruz.Ara ara sizlere fazla bilinmeyen özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.Bildiğiniz üzere modelleri EMUI arayüzü kullanmaktadır.Bu arayüz birçok işlevi bize sunmaktadır.Örnek vermek gerekirse istediğiniz uygulamaları parmak izi ile kilitleyebilirsiniz.Bu şekilde hiç kimse telefonunuzda bu uygulamalar açamaz ve bakamaz.Sadece uygulamalar değil,mesajlar,galeri,indirilenler v.s. v.s. akılınıza gelebilecek herşeyi parmak iziniz ile kilitleyebilirsiniz.

Huawei parmak izi ile uygulamaları şifrelemek için ilk önce “Telefon Yöneticisi” giriş yapınız.Açılan ekranda telefonunuzun optimasyon hakkında bilgi verecektir.Daha sonra aşağıda 6 adet bulunan menüyü sola kaydırınız.Sola kaydırdığınızda tek başına “Uygulama Kilidi” sekmesini göreceksiniz.Buraya giriş yaptığınızda sizden Parmak izinizi tanıtmanızı yada şifre ile girmenizi isteyecektir.Giriş yaptıktan sonra istediğiniz uygulamaları ve dosyaları seçerek güvenliği artırabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

 1. Kaan

  25 Şubat 2018 at 12:02

  Olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Erdal

  12 Haziran 2018 at 07:33

  Merhabalar ben Huawei p20 lite aldım daha 1 hafta oldu uygulama kilidi için şifre istedi ben daha önce şifre falan koymadım hiç anlamadım neden şifre istediğini bu konuda yardımcı olurmusunuz bana lütfen uygulama kilidi nasıl açılır acaba

 3. Teknoloji

  12 Haziran 2018 at 11:58

  Erdal bey

  Uygulama kilidine şifre koymuşsanız mecburen şifreyi girerek açmalısınız. Eğer şifreyi hatırlamıyorsanız fabrika ayarlarına döndürmekten başka çareniz bulunmamaktadır.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir