Bilim ve Teknoloji

HTC U11 sıkma ayarları

HTC U11 modeli farklı özellikleri ile hayran bırakmıya devam ediyor.Şu ana kadar hiç bir modelde olmayan telefonu sıkarak işlev gerçekleştirme özelliği bulunmaktadır.

HTC U11’i ilk aldığınızda telefonu sıktığınızda kamera uygulaması otomatik olarak açılmaktadır.Sıkma hareketine farklı bir uygulama açılmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

  • Giriş ekranında > Ayarlar > Kenar Algılama öğesine dokunun.
  • Sıkma eylemini özelleştir öğesine dokunup tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin.
  • İpucu: Telefonunuzun sıkma hareketinizi yalnızca ekran açıkken algılamasını isterseniz Ekran kapalıyken hareketi etkinleştir seçeneğinin seçimini kaldırın.

Sıkma hareketine ekstradan işlev eklemek için gelişmiş modu etkinleştirmeniz gerekmektedir.

HTC Kamera uygulamasını kullanırken ana ve ön kameralar arasında geçiş yapmak için telefonunuzu alt taraflarından sıkıp bekleyin. Bunu yalnızca sıkma hareketi, ister kısa sıkma, ister sıkıp bekleme olsun, Kamera uygulamasını başlat olarak ayarlandığında yapabilirsiniz.
Sıkma uzunluğuna bağlı olarak sıkma sırasında iki farklı işlem gerçekleştirilir. Varsayılan olarak kısa sıkma Kamera uygulamasını açar ve uzun süre sıkıp bekleme Google sesli asistanını başlatır. Bu iki sıkma hareketi için başka eylemler belirleyebilirsiniz.

  • Giriş ekranında > Ayarlar > Kenar Algılama öğesine dokunun.
  • Gelişmiş modu etkinleştir onay kutusunu seçin.
  • Sıkma kuvveti düzeylerini ayarlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.
  • Sıktığınızda telefonun gerçekleştireceği eylemi değiştirmek için, Kısa süreli sıkma eylemini özelleştir öğesine dokunup tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin.
  • Sıkıp tuttuğunuzda telefonun gerçekleştireceği eylemi değiştirmek için, Sıkıp tutma eylemini özelleştir öğesine dokunup tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu