Bilim ve Teknoloji

GM 5 Plus rehber nasıl yedeklenir?

Android telefonlarda rehber yedeklemi konusunda destek arıyorsanız bu yazımızın size büyük faydası olacaktır.

gm-5-plus1

Akıllı telefonlara format atmak istediğinizde yada telefon değiştirdiğinizde en büyük sıkıntılardan bir tanesi ise telefon rehberini taşımaktır.Bir takipçimiz GM 5 Plus modelinde rehber yedekleme hakkında desteke istemiştir.Teknoscrool.com olarak aşağıdaki adımları uygulayarak rehberinizin yedeklenmesi konusunda yardımcı olmak istedik.

İlk olarak GM 5 plus modelinde rehber menüsüne giriş yapınız.Telefonun en sağ üst köşesinde 3 nokta üst üste bölümünü göreceksiniz.Buraya bastığınızda açılan ufak pencereden İçe/Dışa aktar sekmesine basınız.Bu işlemden sonra .vcf dosyasına aktar sekmesine bastığınızda telefonunuzdaki kişiler yedeklenmeye başlanacaktır.İşleminiz bittikten sonra rehberinizi yeniden yüklemek istediğinizde ise aynı adımları uygulayarak .vcf dosyasından aktar demeniz yeterli olacaktır.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen bize yorum yazarak ulaşınız.Sorununuza hemen çözüm bulalım.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

21 Yorum

 1. Kaydet yazı sı soluk şekilde yani yokmuş gibi basmama rağmen bişey olmuyor

 2. rehberi geri yüklerken sadece isimler çıktı tlf numaraları yok

 3. İnan Bey,

  tekrar deneme yapınız.Normal şartlarda isim ve numara atmanız lazım.

 4. Telefonundaki rehberi başka telefona aktaramiyom numaralar bu tele kaydolmuş simkarta değil yardiminizi bekliyorum teşekkürler

 5. Taylan bey,

  Rehberinizde dışa aktar seçeneğini kullanınız.SIM kartınıza yedek bir dosya oluşacaktır.O dosyayı almanız yeterlidir.Telefon marka modelini iletiniz.

 6. Bende GM 5 plus d var geçen gün yazılımı güncellendi. Fakat kişilere girdiğim zaman en üst sağ köşede üç nokta bölümüne tıkladığımızda da 4g konference call , çağrı geçmişi, sık iletişim kurulanları sil Ve ayarlar var. Vcf dosyasına aktar içe aktar dışa aktar yok ve bu yüzden rehberi yedekleyemiuorim

 7. İyi akşamlar Aykut bey,

  Siz dedikten sonra tekrar kontrol ettim. Bende menü çıkıyor. Size zahmet rehbere girip üç nokta üst üste tıkladığınız anda ekran görüntüsü alıp info@teknoscrool.com ‘a gönderebilir misiniz.

 8. Feridun bey bizim GM 5 Plus’ta Android 8.0 Oreo sürümüne geçti. Dediğiniz gibi daha önceki içe/dışa aktar sekmesi kaybolmuş.

  Şimdilik aşağıdaki konumuzdaki anlatım ile işlemi yapabilirsiniz.

  https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/telefondan-bilgisayara-fotograf-aktarma-2-basit-yontem-10678/

  Airmore uygulaması sadece fotoğraf değil diğer bütün işlemleri yapmaktadır. Rahat bir şekilde rehber yedekleme ve rehber yükleme işlemi yapabilirsiniz. Biraz inceleyeyim belki telefon menüsünde kısa basit bir işlem illaki vardır.

 9. Bende gm5 plus kullanıyorum ve 8.0 güncellemesi geldikten sonra bende de içe dışa aktar özelliği gitmiş.Ne yapabilirim?

 10. İçe dışa aktarma seçeneği bende de kayboldu acil yardım edebilirmisiniz

 11. Yılmaz bey bu özellik malesef yeni gelen android sürümü ile gitti.

 12. Merhaba bende de içe dışa aktar bölümü gözükmüyor numaralarını rehberden telefonuma nasıl aktarabilirim?karta değil telefona aktarmak istiyorum numaralarimi.

 13. Mrb benimde rehberim hep iki kişi sadece son olarak nasıl duzenleyebilirim

 14. Merhaba benimde yeni güncelleme ile içe dışa aktar bölümü gitti yardımcı olabilirmisiniz teşekkür ederim anlayışınız için

 15. Furkan bey merhabalar,

  Tam olarak şikayetiniz neydi? Kusura bakmayın daha önce yazdıysanız çok fazla soru geldiği için unutuyor olabiliyoruzda

 16. General Mobile 5 plus telefon uygulama da sağ üstteki bölümden içe dışa aktar sözcügu yok ne yapm alıyım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu