EGM İhbar – Online trafik şikayetleri numaraları

EGM İhbar – Online trafik şikayetleri adresi aktif oldu.

egm ihbar

O kadar çok trafik kuralları ihlal ediliyorki, yaptırım olmayınca insan üzülüyor.Tabi polislerde bir yere kadar yetişebiliyor.

Özellikle sıkışan trafiklerde emniyet şeridini kullanan, park yeri bulamayınca otobüs duraklarına park eden ve trafikte makas atarak herkesi tehlikeye atan uyanık geçenin ve kendilerini zeki sana sürücülerin artık başı belada.Neden derseniz istanbul’da pilot uygulamaya koyulan online ihbar hattı üzerinden gerekli resimleri ve bilgileri vererek yaptırım yapabilirsiniz.

Bu sayede artık herkes düzgün bir sürüş yapacak ve kaza riskleri azalacak.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, vatandaşların, Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) görüş alanı dışındaki trafik kural ihlallerini görüntülü olarak sosyal paylaşım ağları aracılığıyla ihbar edebilmesi için “0 533 155 0 155” ve “0 552 155 0 155” numaralı iki cep telefonu hattı aldıklarını bildirdi.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

 1. Serkan

  31 Ekim 2015 at 23:25

  Bu EGM’yi çok kullanıyorum ben.

 2. Soutfish Baracuda

  11 Temmuz 2016 at 02:03

  benim komşum alman plakası kullanıyor senelerdir ve bu sayede ne köprü ne park ne ücretli otoyollara ücret ödüyor ve en önemlisi emniyet şeridini sürekli ihlal ediyorMUŞ VE BUNU SANKİ BÜYÜK MARİFETMİŞ GİBİ ÖVÜNE ÖVÜNE ANLATIYOR..

 3. emre

  27 Şubat 2017 at 07:28

  gönderdim video ihlali ceza kesemıyorlarmış

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir