Bilim ve Teknoloji

EGM İhbar – Online trafik şikayetleri numaraları

EGM İhbar – Online trafik şikayetleri adresi aktif oldu.

egm ihbar

O kadar çok trafik kuralları ihlal ediliyorki, yaptırım olmayınca insan üzülüyor.Tabi polislerde bir yere kadar yetişebiliyor.

Özellikle sıkışan trafiklerde emniyet şeridini kullanan, park yeri bulamayınca otobüs duraklarına park eden ve trafikte makas atarak herkesi tehlikeye atan uyanık geçenin ve kendilerini zeki sana sürücülerin artık başı belada.Neden derseniz istanbul’da pilot uygulamaya koyulan online ihbar hattı üzerinden gerekli resimleri ve bilgileri vererek yaptırım yapabilirsiniz.

Bu sayede artık herkes düzgün bir sürüş yapacak ve kaza riskleri azalacak.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, vatandaşların, Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) görüş alanı dışındaki trafik kural ihlallerini görüntülü olarak sosyal paylaşım ağları aracılığıyla ihbar edebilmesi için “0 533 155 0 155” ve “0 552 155 0 155” numaralı iki cep telefonu hattı aldıklarını bildirdi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. benim komşum alman plakası kullanıyor senelerdir ve bu sayede ne köprü ne park ne ücretli otoyollara ücret ödüyor ve en önemlisi emniyet şeridini sürekli ihlal ediyorMUŞ VE BUNU SANKİ BÜYÜK MARİFETMİŞ GİBİ ÖVÜNE ÖVÜNE ANLATIYOR..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu