Bilim ve Teknoloji

4.5 G İçin Sim Kart Değiştirmek Gerekir mi ?

4.5 G İçin Sim Kart Değiştirmek Gerekli mi?

4.5g

Bilindiği üzere yakın zamanda ” 4.5 G” özelliği faaliyete geçecek. Uydu üzerinden Görüşmelerin çok daha kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılacağı 4,5 G Özelliğinde, kullanıcılarda büyük bir hizmetten yararlanmış olacak. Ancak, 4,5 G Özelliği geliyor gelmesine ama, bu özellikten kimler yararlanacak yada ” Hat Oparatörlerine” göre, SİM Kart değişimi yapmak zorunlu mu? bunların cevaplarını şimdi Hat sahipleri gerçekten de arıyor.

4,5 G Ülkemize yakın  zamanda gelecek. ama bundan önce, SİM kart üzerinde ayarlar yapılıyor. Çünkü bu özellikle beraber bazı sim kart kullanıcıları, hatlarını değiştirmek zorunda kalacaklar. buda elbette zahmetli bir iş sayılabilir. Vodofone Kullanıcıları en şanslı Sim kart sahipleri. Çünkü Vodofone kullanıcıların bu hizmetten yararlanmaları için, SİM Kart değişimi yapmak zorunda değiller. 2009 Yılından bu yana Vodofone alt yapısını bu hizmete göre yapıyor. buda elbette SİM Kart ayarlarına yansıyor. bu tarihten itibaren Vodofone kullanıcısı olanlar çok şanslılar.

AVEA Kullanıcıları en şanssız  kesim. Çünkü, AVEA hatları değişmek zorunda. AVEA ne yazık ki 4G ve şimdi 4.5 G Görüntülü konuşma özelliğine yatkın bir alt yapı kuramadı. buda elbette HAT kullanıcılarına yansıyacak. AVEA SİM Kart kullanıcılarının SİM kartlarında değişme yapmak zorundalar. bu bilgi kesin. Yani 4.5 G kullanıma açıldıktan hemen sonra, SİM Kartların kesinlikle değiştirilmesi şart. değilse SİM Kart üzerinde sorunlar meydana gelebilir.

TURKCELL kullanıcıları da şanslı. Turkceel sağlam alt yapısı sayesinde, 4G konuşmadan sonra 4.5 G Özelliği içinde  alt yapısını hazırladı. ama yinede Sorgulama yapmak gerekiyor. Müşteri hizmetlerini arayarak, bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

4.5 G Ücretli olacak. şuanda tam bir fiyat söz konusu değil ama 7-20 Tl arasında bir fiyatta olacağı konuşuluyor. bunuda bekleyerek göreceğiz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. turkcell sim kartımı 4.5 G kartıyla değiştirdim ve bin pişmanım. Telefonumda hiç yaşamadığım sorunlar yaşadım. Örneğin; bir arama yapacağım zaman “turkcell ara birimi yanıt vermiyor” iletisi alıyorum. Daha ileri gitmeye gerek yok, bir telefondan beklenmeyecek tek ileti budur bence.

  2. BU olay sadece sim kartınızdan kaynaklanabilir..

    Değiştirdiniz mi acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu