Apple iOS Haberleri

iPhone SE Türkiye satış fiyatı ne kadar?

Apple’ın son modeli iPhone SE modeli tanıtıldıktan sonra bir çok kişi bu telefonu almak istiyor.Uygun fiyatı ve yüksek performansı ile kullancıların karşısına çıkan bu telefonu incelemek isteyen bir çok kişi bulunmaktadır.Teknoscrool.com olarak iPhone SE modelinin önemli olan özelliklerini sizlere yazmak istedik.Bu telefondan sonra iPhone 5S almayı düşünenler fikirlerini ertelemek zorunda kalabilir.Ayrıca büyük ekranlı bir telefon sevmiyorsanız bu model tam size göre diyebiliriz.4 inçlik bir telefonu hem taşıması kolay oluyor hem de elde tutması kolay olmaktadır.

iphone se1

iPhone SE ekranı kaç inç

iPhone SE modeli 4 inçlik IPS LCD ekrana sahiptir.Piksel yoğunluğuna baktığımızda ise 326 PPİ değerine sahip bir çözünürlüğün olduğunu görmekteyiz.4 inçlik bir ekran için gayet iyi bir çözünürlük diyebiliriz.

iPhone SE kamerası kaç megapiksel?

iPhone SE modeli 12 megapiksellik bir arka kamerası bulunurken selfie çekmeyi severler için 5 megapisekllik bir ön kamerası yer almaktadır.

Ayrıca iPhone SE modelinde Apple A9 yonga seti yer alıyor.Çift çekirdekli 1.84 Ghz hızında çalışan bir işlemcisi bulunmaktadır.

iPhone SE modeli kaç RAM?

iPhone SE modelinin kaç RAM olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.Fakat LPDDR4 RAM kullanacağı için hızı çok iyi olacaktır.

iPhone SE Hafıza kartı takılıyor mu?

Bu modelde malesef Hafıza kartı desteği bulunmamaktadır.Ayrıca iPhone SE modeli Ultra HD kayıt yapabilmektedir.iPhone SE modelinde NFC desteği bulunması ise Applle kullanıcılarını sevindirmektedir.

iPhone SE 4.5G destekliyor mu?

iPhone SE modeli 4.5G hizmetini destekliyor.Ayrıca internet ve Wi-Fi hızı olarak iPhone 5S’e göre 3 kat daha iyi olacağı belirtiliyor.Şarj süresine baktığımızda ise iPhone Se modeli çok başarılı olacağıda söylenmektedir.

iPhone SE Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak?

iPone SE Türkiye satış fiyatı resmi olarak olarak açıklandı. 16 GB olan modeli 399 dolar açıklandı. 64 GB olan modeli ise 499 dolarlık fiyatı ile reyonlarda olacak.Türkiye satış fiyatı net olarak açıklanmadı fakat 1999 TL civarlarında olması bekleniyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu