Iphone Mavi Ekran Hatası ve Çözümü

Hatası ve Çözümü

iphone 6

Iphone model telefonlarda son günlerde sıklıkla yaşanan problemlerden biride mavi ekran problemi. Iphone cihazlarda İOS 8.1 ile İOS 8.3 sürümlü olanların ile karşılaşmaları daha sık görülüyor.

Mavi ekran hatasını çözebilmek için uygulanan birden fazla yöntem bulunmaktadır. Iphone kullanıcıları bu çözüm yollarını kullanarak mavi ekran hatalarını gidermektedirler.

Birinci yöntem; fabrika ayarlarına döndürme işlemidir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdükten sonra cihazınızı yeniden Iphone olarak tanımlamalısınız. Cihazı İTunes’den yeniden yüklerseniz hata ile tekrar karşılaşırsınız. Bu nedenle fabrika ayarlarında döndürdükten sonra cihazınızı Iphone olarak yeniden tanıtmalısınız.

Iphone kullanıcılarının bazıları ise; metin mesajlarını sildikten sonra İTunes kullanıp fabrika ayarlarına dönerek problemi tamamen çözmüşler.

Cihazınızın sesini devre dışı bıraktıktan sonra wi-fi’yi tamamen kapatın. Bir veya iki dakika bu şekilde beklettikten sonra cihazınızı yeniden açarak başlatma işlemi uygulayın.

Yukarıdaki yöntemleri denediniz fakat probleminiz hala devam ediyorsa; cihazınızı apple servisine götürmelisiniz. Mavi ekran hatalarında kullanıcıların yorumlarına göre Apple cihazı alarak yenisini size iade ediyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir