Apple iOS Haberleri

iPhone 6S Özellikleri nelerdir?

iPhone 6S Özellikleri

iphone 6s  yeni

Iphone 6S telefonunun kullanıcıları memnun edecek birbirinden farklı donanım özelliklerine sahip bir çok özelliği bulunuyor. Telefonda yer alan 4,7 inçlik ekran kullanıcıların en çok seveceği özellikten biri.

Iphone 6S telefonda gold, beyaz, siyah ve rose gold renk olmak üzere 4 adet renk seçeneği mevcut. Telefonda kullanılan ve bir önceki cihazlarda denenmemiş olan eğilmeye karşı alüminyum kullanılmış. Bu özellik telefonun daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Cihazda 3D touch özelliği yer alıyor. 3D touch özelliği ile birlikte 3 değişik işlem yapabileceksiniz. Mesela haritada bir adres üzerine gelebilmek için sert basmanız yetecek. Sert basmanın yanı sıra; dokunma ve sadece basma özelliklerinide kullanabileceksiniz. Mesela kameraya sert bir şekilde basarak kameranın içinde yer alan menülere ulaşabileceksiniz. Bahsedilen menüde ise; Take a selfie kısmı mevcut.

Iphone 6S telefonda 64 bit A9 işlemci kullanılmış ve işlemci hızı diğerlerine göre %90 oranında daha hızlı. Bugüne dek üretilmiş olan Iphone cihazlar arasında en iyi performanslı telefon olduğunu söylebiliriz.

4,7 inçlik bir ekrana sahip olan Iphone 6S cihazda 12 MP İsight kamera yer alıyor. Aynı zamanda 4K video çekilebilme özelliğine sahip. Bunu tam anlamıyla gerçekleştirebilmek için deep trench isolation ismi verilen yeni teknoloji kullanılmış. Ön kamerada flash yer alıyor. Ekranın kendi özelliğinden dolayı 3 kat daha parlayacak ve flash etkisi verecek.

Parmak izi okuma kalitesi muazzam bir şekilde artırılarak hızlandırılmış. Iphone 6 cihazına göre parmak izi okuma kalitesi 2 kat daha iyi. Cihazın ön kamerası ise 5 MP. Diğer Iphone cihazlarına göre hızlı bir şekilde Wi-Fi bağlantısı sunan telefon işlemci hızıyla ve özellikleriyle Iphone severlerin gözdesi haline gelecek.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu