Apple iOS Haberleri

iPhone 6s Hakkında Bilinmesi Gereken 12 Bilgi

iPhone 6s  tanıtıldı.   Apple  tarafından   büyük   bir   şölenle  ve   daha  çok   katılımlarla   tanıtımı  yapılan  iPhone  6s  gerçekten  harika.  Ancak   hakkında  bilinmesi  gereken  ayrıntılar  da  çok. sizler  için  araştırdık.  12  önemli   bilgiyi  gelin  incelemeye   başlayalım.

1- 2 GB RAM İlk Kez  Kullanıldı

1

2GB  RAM ilk  kez  yeni  modelde   kullanıldı.  daha  önce   1GB RAM vardır.  Android  modellerde   çok  önceden  aslında   bu  RAM kullanılıyordu.  ama   bunun  1GB olan kısmı  zaten   uygulama  ve  diğer  işletim  özelliklerine   gidiyordu. iPhone  modellerinde ise  tek  başına yeten  bir 1 GB RAM zaten   vardı.  bu yeni  özellik  gerçekten   devrim niteliğinde.

2- Daha Hızlı  Touch  Özelliği 

2

Bu  uygulamanın  bir amacı  var, ”  Kullanıcıların  daha  hızlı    tuş  kilidi açmaları.”  belki  hafif  bir  özellik   olarak gelebilir. ama  yeni  Touch  özelliğini  kullandığınız zaman saniyesinde  tık diye ana  ekran  gelecek.

3- 3D Touch  Algılama  Özelliği

3

3D  Algılaması  sayesinde,   3   farklı  dokunuş   algılama  özelliğine  sahip.  yani   Basınç  hareketlerinize  bağlı  işlem  yapma desteği  geldi.  Ana ekran  yada  uygulama  üzerine   uzun süre  bastığınız zaman  bu  3D Uygulama  devreye  girecek ve  sizin    yaptığınız  hareketlere  göre  basınç   uygulamasını   faaliyete  geçirmiş  olacak.   bu özellikte  devrim  niteliğinde.

4- Grafik  Performansı  daha  üst düzey 

4

Grafik  olarak Kamera desteği  geldi.  yeni  iPhone  6s modeli  artık  4K Video  oynatma  özelliğine  sahip  oluyor.  yeni  modelde   görüntü olarak en  dip  köşelere   küçültmeler ve  büyütmeler   yapacaksınız. GPU özelliği  ve   12 MP çekimlerle  beraber Grafik açısından  gerçekten  manzarayı   yaşayacak ve   işlerini  net  bir ekranda  gerçekleştirmiş  olacaksın.

5-  Ön  Kamerada  Mükemmel  Değişim

5

Ön  kamera  bir  önceki  modellerde 1.2  MP olarak ayarlıydı. ancak  yeni modelde   bu   5 MP olarak değişti.  sadece   MP ayarı değil,  Flaş  özelliği  de geldi.  çekilen  ortama  göre  kendi  ışığını  ayarlayacak  ve  bu sayede   çekimlerin  kalitesi   mükemmel  bir şekilde değişmiş olacak.   ön  kamera   size  fazlasını sunacak.

6- 64 Bit A9 İşlemci

6

İşlemci  farkı  da   yükseldi.   tanıtımlarda   İşlemci hızını  görenler  gerçekten   şaşırdı.  çünkü  yeni  işletim sistemiyle  beraber hız mükemmel oluyor. İşletim hızı  Yüzde  70  olarak  değişti.  Grafik ise  Yüzde  90’na  ulaştı.  bu hız sayesinde telefonda dilediğiniz  çalışmaları  en  hızlı  ve kasılmalar da  yaşamadan  yapacaksınız.

7- Aliminyum Kaplama 

7

iPhone  6s artık  Aliminyum kaplama.  7000 ölçekli olan  bu kaplama sayesinde  düşmeler ve  çarpmalar sonucunda artık   hasarlar meydana  gelmeyecek.   en  yüksek   renk  ve  yüksekten  düştüğü  zaman  bile  asla  katlanmalar   olmayacak.  Aliminyum  kaplama sayesinde  iPhone  6s  daha  sağlam  ve  daha çok  güven veriyor.

8- Hey Siri  hazırda  bekliyor 

8

Hey Siri  özelliği   artık   bilinen  ve  çok sevilen  bir   uygulama.  ancak yeni modelde  bu özellik  daha  pratik hale  geldi .  bir önceki modellerde bu    uygulamayı   tuşa basarak açıyorduk. ama  6s  sayesinde   direkt  konuşarak  uygulama açılacak.  ama  bu  güvenlik açıklarını da  getirebilir.  bir başkası direkt  olarak Hey Siri diyerek  sizin  telefona  ulaşabilir.

9- Gül Kurusu  Rengi  

9

Yeni model olan  iPhone  6s  modeline yeni  renkte  geldi . özellikle   kadın kullanıcılar  bunu çok sevecek.  Gül kurusu  rengiyle  beraber  özel  bir tasarıma  ulaşmış telefon.

10- Yeni  iPhone  daha  ağır

10

Yeni  model   tasarımı  yanında   ağırlık  olarak  da  değişmiş.    14 gram  ağırlığa   ulaşan  yeni  modelde, Aliminyum kaplamanın etkisi de gerçekten  büyük . ama  ağırlıkla  beraber  gerçekten  telefona  ayrı  bir soluk  ve  yeni  bir  ivme kazandırılmış.

11- Düşük Güçte Batarya

11

Diğer modellerde  1.800 Mah  batarya  gücü  vardı. ama  iPhone  6s modelinde  1.700  Mah  gücüne  düşmüş  bir   özellik var. ama   2 GB RAM burada dengeyi koruyacak.

12- iPhone 6s ve 6s Plus Fiyatları

Harika  bir telefon  ve  harika  özellikte  iki  model.  iPhone  6s  ve Plus modellerinin de fiyatları  merak ediliyor. elbette  ABD fiyatını  sizlere veriyoruz.

iPhone 6S 16 GB: 649 Dolar
iPhone 6S 32 GB: 749 Dolar
iPhone 6S 128 GB: 849 Dolar
iPhone 6S Plus 16 GB: 749 Dolar
iPhone 6S Plus 64 GB: 849 Dolar
iPhone 6S Plus 128 GB: 949 Dolar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu