Kategoriler
Apple iOS Haberleri

ıPhone 6s Live Photo Nasıl Kullanılır?

2015 yılında büyük yeniliklerle çıkan IPhone markalı 6s ürünü özellikle de tasarım ve Live Photo ile telefon camiasında büyük yankı uyandırdı. Live Photo özelliğine kısa video da diyebiliriz. Live photo özelliği telefonunuzdan fotoğraf çekmeden 1,5 saniye öncesi ve çektikten 1,5 saniye sonra neler olduğunu kaydeder. Fotoğrafın haricinde bu çekim sırasında seste kayıt olur.

Live Photo Özelliği Kullanımı

Telefonumuzdan kamera uygulamasını açtıktan sonra telefonu kamera moduna getiriyoruz. Kamera fotoğraf modunda iken ekranın en üst ortasında bulunan küçük butondan Live Photo özelliğini aktif edelim. Telefonunuzun deklanşör tuşuna bastıktan sonra istediğiniz fotoğraf hazır olacaktır.

Live Photo’ları Bulma

Telefonuzun fotoğraflar uygulamasından albümler sekmesine girin ve ardından ortam türleri başlığı altındaki Live Photo klasöründen istediğiniz fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Fotoğrafı açmak için fotoğraflardan birini seçin. Live Photo’yu oynatmak için ekrana birkaç saniye basılı tutun. Eğer çektiğiniz bu Live Photo’ları duvar kağıdı olarak kullanmak istiyorsanız ayarlar duvar kağıdı menüsünden ya da fotoğrafın sol altında bulunan tuştan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Anahtar Fotoğraf Düzenleme

Live Photo’nuzu açtıktan sonra sağ üstte bulunan düzenle butonuna tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden Live Photo düğmesine tıklıyoruz. Kareyi değiştirmek için altta bulunan sürgü yardımıyla yana kaydırabilirsiniz. Seçmek istediğiniz fotoğrafta kalın ve anahtar fotoğraf yap seçeneğini seçin. Ardından bitti tuşuyla işinizi halledebilirsiniz.

Live Photo Paylaşma

İlk olarak göndermek istediğiniz fotoğrafı fotoğraflarınızdan seçin, ardından sol alttaki simgeye tıklayarak gönderme, duvar kağıdı yapma gibi bir çok seçenek açılan listeden hangi araçla göndermek istediğinizi seçin. Live Photo değil de normal fotoğraf göndermek istiyorsanız sol üst köşedeki Live Photo özelliği simgesine dokunun.

Live Photo’ya Efekt Ekleme

Efekt yapmak istediğiniz fotoğrafı açarız, fotoğrafı aşağıya doğru kaydırmak istediğimizde efektler ve yerler adı altında iki başlık çıkar. Burada bulunan döngü, pinpon, uzun pozlama efektlerinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Döngü fotoğrafınızı sürekli başa sararak bir video oluşturur. Pinpon Live Photo’nuzu bir ileri bir geri oynatma imkanı sunar. Uzun pozlama özelliğinde ise zaman ve hareketleri net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca efektlerin altındaki yerler kısmından fotoğrafı çektiğiniz yeri görebilirsiniz.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İphone 6S Sorunları

iPhone 6S Sorunları neler?

iphone 6s sorunları

Apple’ın iki yeni amiral gemisi modeli Eylül ayında yapılan lansman ile tanıtılmıştı.Bir çok kişi bu telefonu almak için sabırsızlıkla bekliyor.GSM operatörleri ön sipariş alımlarına başladı.Fiyatları normalden yüksek olduğu için ne kadar talep olacak bunu bilemiyoruz.

16 ekim 2015 günü iPhone 6S telefonu Türkiye’de satışına başlanacak.Teknoscrool.com olarak iPhone 6S sorunları hakkında bir konu açmak istedik.Yurt dışında iPhone 6S’in kendi kendine kapanması gibi bazı sorunların çıktığı yazıyor fakat bu tür sorunlar tek tük çıktığını için net bir bilgi bulunmuyor.

İphone 6S sorunları yaşadığınızda bir yorum olarak yazabilirseniz çok memnun olacağız.İphone 6S sorunlarına çözüm bulmak için birbirimize destek olabiliriz.iPhone 6S sorunları için yazdığınız yorumları haber içine koyarak herkesin okunmasını sağlayacağız.

Kategoriler
Genel

Samsung’da Apple’dan Özenerek Taksitli Satış Yapacak

Samsung  Apple’ye Özeniyor

samsung-da-apple-dan-ozenerek-telefonlarini-taksitle-satacak-705x290
Samsung telefon satışlarını yaparken peşin para üzerinden çalışmakta. Apple markası da aslında bu yöntemle satışlarını yapıyordu. Ancak yeni çıkan iPhone 6s modeli için yeni bir satış prensibi getirdi. ABD Üzerinde başlayan satışlar taksitle oluyor. yani yakın zamanda modelin diğer ülkeler üzerinde de bu şekilde satılması planlanıyor. işte bu sayede yakın gelecekte daha çok satış yapma düşüncesini ünlü marka oturtmaya çalışıyor.

Samsung bu sistemi gördü ve hemen yeni bir proje geliştirmeye başladı. aynı Apple gibi yeni çıkan modellerini taksit seçenekleriyle beraber satışa koyacak. bu sayede daha çok satma ve takipte olduğu Apple markasını da aynı zaman da geçmeye çalışacak.

Galaxy Modelleri, S5, S6 serilerini Samsung artık taksitlendirme yaparak insanlara satacak. bu yöntem sayesinde çok sayı da satış ve daha çok markanın değerini yüksek tutmaya çalışacak.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

iPhone 6s Hakkında Bilinmesi Gereken 12 Bilgi

iPhone 6s  tanıtıldı.   Apple  tarafından   büyük   bir   şölenle  ve   daha  çok   katılımlarla   tanıtımı  yapılan  iPhone  6s  gerçekten  harika.  Ancak   hakkında  bilinmesi  gereken  ayrıntılar  da  çok. sizler  için  araştırdık.  12  önemli   bilgiyi  gelin  incelemeye   başlayalım.

1- 2 GB RAM İlk Kez  Kullanıldı

1

2GB  RAM ilk  kez  yeni  modelde   kullanıldı.  daha  önce   1GB RAM vardır.  Android  modellerde   çok  önceden  aslında   bu  RAM kullanılıyordu.  ama   bunun  1GB olan kısmı  zaten   uygulama  ve  diğer  işletim  özelliklerine   gidiyordu. iPhone  modellerinde ise  tek  başına yeten  bir 1 GB RAM zaten   vardı.  bu yeni  özellik  gerçekten   devrim niteliğinde.

2- Daha Hızlı  Touch  Özelliği 

2

Bu  uygulamanın  bir amacı  var, ”  Kullanıcıların  daha  hızlı    tuş  kilidi açmaları.”  belki  hafif  bir  özellik   olarak gelebilir. ama  yeni  Touch  özelliğini  kullandığınız zaman saniyesinde  tık diye ana  ekran  gelecek.

3- 3D Touch  Algılama  Özelliği

3

3D  Algılaması  sayesinde,   3   farklı  dokunuş   algılama  özelliğine  sahip.  yani   Basınç  hareketlerinize  bağlı  işlem  yapma desteği  geldi.  Ana ekran  yada  uygulama  üzerine   uzun süre  bastığınız zaman  bu  3D Uygulama  devreye  girecek ve  sizin    yaptığınız  hareketlere  göre  basınç   uygulamasını   faaliyete  geçirmiş  olacak.   bu özellikte  devrim  niteliğinde.

4- Grafik  Performansı  daha  üst düzey 

4

Grafik  olarak Kamera desteği  geldi.  yeni  iPhone  6s modeli  artık  4K Video  oynatma  özelliğine  sahip  oluyor.  yeni  modelde   görüntü olarak en  dip  köşelere   küçültmeler ve  büyütmeler   yapacaksınız. GPU özelliği  ve   12 MP çekimlerle  beraber Grafik açısından  gerçekten  manzarayı   yaşayacak ve   işlerini  net  bir ekranda  gerçekleştirmiş  olacaksın.

5-  Ön  Kamerada  Mükemmel  Değişim

5

Ön  kamera  bir  önceki  modellerde 1.2  MP olarak ayarlıydı. ancak  yeni modelde   bu   5 MP olarak değişti.  sadece   MP ayarı değil,  Flaş  özelliği  de geldi.  çekilen  ortama  göre  kendi  ışığını  ayarlayacak  ve  bu sayede   çekimlerin  kalitesi   mükemmel  bir şekilde değişmiş olacak.   ön  kamera   size  fazlasını sunacak.

6- 64 Bit A9 İşlemci

6

İşlemci  farkı  da   yükseldi.   tanıtımlarda   İşlemci hızını  görenler  gerçekten   şaşırdı.  çünkü  yeni  işletim sistemiyle  beraber hız mükemmel oluyor. İşletim hızı  Yüzde  70  olarak  değişti.  Grafik ise  Yüzde  90’na  ulaştı.  bu hız sayesinde telefonda dilediğiniz  çalışmaları  en  hızlı  ve kasılmalar da  yaşamadan  yapacaksınız.

7- Aliminyum Kaplama 

7

iPhone  6s artık  Aliminyum kaplama.  7000 ölçekli olan  bu kaplama sayesinde  düşmeler ve  çarpmalar sonucunda artık   hasarlar meydana  gelmeyecek.   en  yüksek   renk  ve  yüksekten  düştüğü  zaman  bile  asla  katlanmalar   olmayacak.  Aliminyum  kaplama sayesinde  iPhone  6s  daha  sağlam  ve  daha çok  güven veriyor.

8- Hey Siri  hazırda  bekliyor 

8

Hey Siri  özelliği   artık   bilinen  ve  çok sevilen  bir   uygulama.  ancak yeni modelde  bu özellik  daha  pratik hale  geldi .  bir önceki modellerde bu    uygulamayı   tuşa basarak açıyorduk. ama  6s  sayesinde   direkt  konuşarak  uygulama açılacak.  ama  bu  güvenlik açıklarını da  getirebilir.  bir başkası direkt  olarak Hey Siri diyerek  sizin  telefona  ulaşabilir.

9- Gül Kurusu  Rengi  

9

Yeni model olan  iPhone  6s  modeline yeni  renkte  geldi . özellikle   kadın kullanıcılar  bunu çok sevecek.  Gül kurusu  rengiyle  beraber  özel  bir tasarıma  ulaşmış telefon.

10- Yeni  iPhone  daha  ağır

10

Yeni  model   tasarımı  yanında   ağırlık  olarak  da  değişmiş.    14 gram  ağırlığa   ulaşan  yeni  modelde, Aliminyum kaplamanın etkisi de gerçekten  büyük . ama  ağırlıkla  beraber  gerçekten  telefona  ayrı  bir soluk  ve  yeni  bir  ivme kazandırılmış.

11- Düşük Güçte Batarya

11

Diğer modellerde  1.800 Mah  batarya  gücü  vardı. ama  iPhone  6s modelinde  1.700  Mah  gücüne  düşmüş  bir   özellik var. ama   2 GB RAM burada dengeyi koruyacak.

12- iPhone 6s ve 6s Plus Fiyatları

Harika  bir telefon  ve  harika  özellikte  iki  model.  iPhone  6s  ve Plus modellerinin de fiyatları  merak ediliyor. elbette  ABD fiyatını  sizlere veriyoruz.

iPhone 6S 16 GB: 649 Dolar
iPhone 6S 32 GB: 749 Dolar
iPhone 6S 128 GB: 849 Dolar
iPhone 6S Plus 16 GB: 749 Dolar
iPhone 6S Plus 64 GB: 849 Dolar
iPhone 6S Plus 128 GB: 949 Dolar

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İphone 6S ekran görüntüsü nasıl alınır

İphone 6S ekran görüntüsü nasıl alınır

iphone 5s

İphone 6S telefonu resmi olarak tanıtıldı.Fakat henüz Türkiye’ye ne zaman geleceği belli değil.İphone 6S ve İphone 6S plus telefonu üstün donanımı ile geliyor.

Bir çok kişi ilk defa bir iphone kullanancaktır.İphone 6S ekran görüntüsü alma konusunu sizler için yazmak istedik.İphone serilerinin hemen hemen hepsi aynı şekilde ekran görüntüsü alınıyor.

Bunun için öncelikle; telefonda yer alan Güç Düğmesi ile Ana Ekran tuşlarına birlikte basarak bekleyin. 1 saniye kadar bekledikten sonra tuşları bırakın. Cihazınıza istediğiniz ekran resmi kaydedilmiş olacaktır. Çekilen ekran resmi cihazda Galeri bölümünde yer almaktadır.Ayrıca iphone 6s plus ekran görüntüsü’de bu şekilde alınır.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İphone 6S, İphone 6S Plus ve İphone 6C ne zaman tanıtılacak

İphone 6S, İphone 6S Plus ve İphone 6C ne zaman tanıtılacak

iphone 6s

İphone 6S dedikoduları her geçen gün artmaya devam ederken artık bu telefonun ne zaman tanıtılacağı çok merak edilmektedir.Yeni akıllı telefon almayı düşünenler beklemede kalarak iphone 6S’in tanıtılmasını ve Türkiye satış tarihini beklemektedir.İphone 6S,İphone 6S plus ve İphone 6C olarak 3 model tanıtılarak kullancıların kesesine uygun modeller üretilecek.

Peki bu modeller ne zaman tanıtılıp ne zaman satışa sunulacak

Phone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone 6c 9 Eylül’de değil, 8 Eylül’de tanıtılacak ve on gün sonra yani 18 Eylül cuma günü de satışa sunulacak.Bu tarihleri apple’ın genellikle her sene yaptığı gibi tanıtım tarihlerine uymaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Dedikodularla İphone 6S Türkiye Satış Fiyatı

Dedikodular ile İphone 6S Türkiye Satış Fiyatı

iphone 6s türkiye satış fiyatı

iPhone 6S ile beklenen yeni iPhone modeli söylentilere göre 2 GB RAM’e sahip olabilir. iOS 9 ile beraber çalışanacak olan iPhone 6S’in 64 GB ve 128 GB belleğine sahip modellerde yer alacağı ve kamerasını 1080p çözünürlüğünde olacağı belirtiliyor.

İnternette gezen son dedikodulara göre telefon tanıtılmadan fiyatları günyüzüne çıktı. İphone 6S fiyatı 16 GB olanı 218 dolar, iPhone 6S olanı ise 64 GB’lığı 318 dolar olarak olabileceği değerlendiriliyor.

Yurt dışı fiyatların göre İphone 6S Türkiye satış fiyatı 16 GB olanı vergiler ile birlikte 2500 TL civarına denk gelebilir

İphone 6S tanıtılmadan fiyatlarının çıkması çok şaşırtıcı oldu diyebiliriz. Mecburen İphone 6S için eylül IFA 2015’i bekleyeceğiz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

İphone 6S Çıkış Tarihi Netleşti

İphone 6S ne zaman çıkacak sorusuna az çok tarih geldi

iphone 6s çıkış tarihi

İphone 6S ne zaman tanıtılacağını akıllı telefon tutkunları sabırsızlıkla bekliyordu. İphone 6S’in Eylül ayı içerisinde çıkacağına kesin gözüyle bakılıyordu.Bugünlerde sosyal medyada yer alan haberlere göre İphone 6S çıkış tarihi olarak 18 eylül 2015 günü gösterilmektedir. Genellikle İphone yeni modellerini eylül ayında tanıtıyor.

İphone 6S özellikleri konusunda bir çok dedikodu var. Apple yeni çıkaracağı modelleri sır gibi saklıyor ama iPhone 6S ve 6S Plus’da 2GB RAM kullanılacağı tahmin ediliyor.

İphone 6S kamerası kaç megapiksel olacak